Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/dnigodnosci2024
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/dnigodnosci2024
Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Tatuaże na Dniach Jaworzna - niezwykłe zdjęcia...

dnijawdz180624 56 1600Dni Jaworzna skończyły się tak szybko jak zaczęły.. Sześć dobrych koncertów wśród wielu atrakcji na stadionie miejskim zadowoliły gusta części jaworznian, a o tym, że wszystkich nie da się jednorazowo zadowolić nie trzeba nikogo przekonywać. Będą inne imprezy, na które miasto zaprosi i być może pozostali będą usatysfakcjonowani. 
A my, zgodnie z zapowiedzią prezentujemy nietypowa galerię tematyczną z wydarzenia na "Azotanii".
W ciepły, letni dzień można zauważyć wiele osób eksponujących zwoje rysunki na ciele. Nasz obiektyw zainteresował się tym i tak powstał album pod nazwą "TATUAŻE NA DNIACH JAWORZNA".

Jedne zdjęcia zrobione ukradkiem, inne zapozowane i tych jest więcej - zobaczymy co mają do powiedzenia za pomocą ozdabiania ciała nasi sąsiedzi współmieszkańcy. Dziękujemy za przyjęcie z uśmiechem naszego wszędobylskiego Canona. 
Zapraszamy również do obejrzenia naszych dwóch głównych galerii z Dni Jaworzna

GALERIA 1       GALERIA 2

 

 

 

Dni Jaworzna 2024 - Dwa dni zabawy i koncertów - mamy wielkie galerie

dnijawdz180624 246Tegoroczne święto miasta to dwa dni koncertów i atrakcji na stadionie miejskim. 

Wczesnym popołudniem można było z dziećmi skorzystać z wielu niespodzianek zabawowych - karuzele, kolejki, dmuchańce i dla dorosłych ogródek z napojami. Wiele fast foodów, co skłoniło całe rodziny do spędzenia popołudnia własnie tutaj.

O koncertach co by nie powiedzieć to trafiły w gust publiczności, która przybyła nawet z miast ościennych. 

Zarówno Oskar Cyms, jak i Lemon, a już późnym wieczorem Pidżama Porno miały swoich fanów, którzy dosłownie wszystkie piosenki wyśpiewali z artystami.
W drugim dniu na scenie zagościli formacja NWZ, Błażej Król i Margaret. Można się spierać, czy to nazwiska trafiające w szerokie spektrum zainteresowań jaworznian, ale miejsce dla widoani było nieźle wypełnione, czyli można uznac, ze imprezy się udały. 

Nam pozostało robić zdjęcia, ale skupiliśmy się głównie nie na artystach, bo oni maja pełno fotografii w internecie, ale na jaworznianach bawiących się wspólnie. I tak z pierwszego dnia powstały dwie galerie - jedna, nazwijmy ja ogólna o drga, która pojawi się wkrótce,. a będą na niej wyłącznie osoby mające... tatuaże. Czyli Tatuaże na dniach Jaworzna, ale na nią przyjdzie naszym czytelnikom jeszcze chwile poczekać. Najpierw kierujemy do GALERII PIERWSZEJ - ZAPRASZAMY do jej odwiedzenia. 

A potem zapraszamy do galerii Drugiej - z dnia drugiego .

A niebawem zapowiadana niespodzianka

Piknik nad pikniki w ŚDS PSONI w Jaworznie

PIKNIK SDS szczakowska 29 05 2024 92 DużyTo był wyjątkowy piknik bo zorganizowany dla i w dużej części przez osoby nie tak sprawne jak my wszyscy, mające problemy w codziennym funkcjonowaniu, korzystające z pomocy w Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jaworznie, przy ulicy Szczakowskiej.
Wielka sprawa, pomagać nie oczekując nic w zamian. Nagrodą za pracę, za pasję pomocy jest uśmiech i radość osób dotkniętych niesprawnościami.
Działalność domu jest w stanie sprostać potrzebom 60 osób i one to przygotowały dla zaproszonych gości, czyli rodzin dalszych i bliższych, przyjaciół, bogaty program artystyczny - wesoły, śpiewny, kolorowy.
Wszyscy łącznie z pogodą spisali się na piątkę z plusem. 
Całość przebiegała we wspomnieniach z lat minionego okresu PRL, ale na wesoło i z przymrużeniem oka. Były piosenki z tamtych lat, scenki rodzajowe i konkursy. 
W pikniku uczestniczyły Pani Anna Lichota - radna rady Miejskiej oraz Pani Magdalena Tomaszewska - Naczelnik Wydziału Zdrowia oraz Referatu Polityki Społecznej. 
Rodzice byli zachwyceni, podobnie instruktorzy, którzy zasługują na brawa - tak przygotować taką ilość osób w szybkim czasie to nie łatwa sprawa. Za to im również i my dziękujemy, życząc wspaniałych kolejnych dni we wspólnej pracy dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu oraz za możliwość zwiedzenia Domu dziękujemy serdecznie personelowi placówki. 


"Regranting dla organizacji poradniczych edycja 2024".

ROP grafika do promocji 56Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie "Regranting dla organizacji poradniczych edycja 2024". W ramach konkursu można ubiegać się o dofinansowanie od 10 000 do 20 000 złotych. O środki mogą ubiegać się organizacje poradnicze, które chcą zrealizować inicjatywy wspierające osoby potrzebujące z całego kraju. W ramach konkursu przyznamy maksymalnie 26 mikrodotacji. Nabór wniosków w konkursie trwa od 14 maja i potrwa do 13 czerwca.

Konkurs kierowany jest do uniwersyteckich poradni prawnych, diecezjalnych i parafialnych placówek poradnictwa rodzinnego oraz organizacji poradnictwa nieposiadających osobowości prawnej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 29 maja o godz. 16:30 w formie transmisji na żywo na profilu Klastra Innowacji Społecznych na Facebooku: facebook.com/klasterinnowacjispolecznych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: grantydlaporadni.pl. Wnioski można złożyć bezpośrednio za pomocą generatora: generator.grantydlaporadni.pl/

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 732-259-513 bądź mailowy kontakt@grantydlaporadni.pl

Święto Godności Osób Niepełnosprawnych

dnigodnosci220524 43 2Jak co roku w Jaworznie nasi mieszkańcy, którym nieco trudniej jest egzystować w społeczności z powodu niedyspozycji, niesprawności, z którymi przyszło im żyć, świętowali swój dzień, w którym pokazali, że żadna choroba, żadna niepełnosprawność nie może i nie ma szans wykluczyć ich w jakikolwiek sposób z naszej społeczności. 

Uśmiechnięci, chętni do życia, z pełnymi wdzięczności do świata oczami maszerowali w pochodzie z Rynku do hali MCKiS, gdzie urządzono moc atrakcji, zabaw, konkursów i występów, aby podkreślić, że my, którzy nie zmagamy się z problemami rozumiemy ich i przyjmujemy do naszego grona jak równych nam.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych to czas, kiedy dzieci, młodzież, dorośli, opiekunowie, nauczyciele oraz dyrekcje placówek spotykają się, by wspólnie celebrować i integrować.

dnigodnosci220524 89W obchodach wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z placówek mających zespoły integracyjne, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół z klasami integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje, które przyciągnęły uczestników w każdym wieku. W Hali Widowiskowo-Sportowej dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, kącik urody, warsztaty makijażu oraz zaplatania warkoczy, a także m.in. stoisko Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla tych, którzy potrzebowali chwili wyciszenia, stworzono specjalną strefę relaksu.


Zapraszamy do obszernej Galerii, w której można zobaczyć jak wspaniale jest być dobrym i empatycznym 

{gallery}dnigodnosci2024{/gallery}

Sobótkowe ognisko w Byczynie

sobotka byczyna 200524Al 93 1600Sobótki odbyły się oczywiście w kilku lokalizacjach w Jaworznie. Niestety w tym, roku z powodu niesmacznego żartu kogoś nieustalonego, który w przeddzień spalił przygotowane drewno, w Ciężkowicach ognia nie było. 
W pozostałych miejscach wielkie ogniska zapłonęły gorącym i krwawym płomieniem przy wtórze śpiewów i okrzykach radości. 
My przybyliśmy jak zwykle do Byczyny, gdzie całość nadzorowała Pani Radna Anna Lichota, przy czuwaniu Pani Ewy Sidełko Paleczny ze stowarzyszenia JMM. 
Śpiewały Byczynianki, harcerze, dzieci z zespołów muzycznych placówek oświatowych w Byczynie. My mamy dla czytelników zdjęcia - zapraszamy do GALERII 
Wiosenny wieczór z poezją i muzyką

Alicja Dudek 16.05.2024 1 Duży16 maja, w piękny wiosenny wieczór z publicznością biblioteki w Jaworznie spotkali się jaworzniccy twórcy i artyści. 
Wiosna w rozkwicie to temat spotkania ale nie tylko o wiośnie było. 
Wiersze Pani Alicji Dudek spełniały  ten warunek, ale było i o uczuciach i przyjaźni, i miłości, a czytały je Panie Anna Serwatka, Aleksandra Bzowska i Anna Ptaszkiewicz-Godzina.
Muzycznie ubarwili całość muzycy" Agnieszka Bakałarz, Anita Sułkowska Zofia Psiuk i  Kuba Kasperkiewicz wykonując utwory z kręgu muzyki klasycznej. 
Natomiast w świat piosenki autorskiej wprowadził Aleksander Tura, śpiewając swoje własne utwory. 
Zdjęcia zawdzięczamy Panu Jackowi Maliszczakowi.  

Pierwsza Sesja Rady Miejskiej IX kadencji w Jaworznie

sesja1Pierwsza sesja rady Miejskiej w Jaworznie odbyła się 7 maja.
Jak zwykle na inauguracyjnym spotkaniu radnych odbierają oni zaświadczenia o wyborze oraz składają ślubowanie.
Sesję poprowadził od początku najstarszy z wybranych radnych, Pan Maciej Bochenek, do czasu, kiedy gremium wybrało nowego przewodniczącego rady Miejskiej. Został nim Pan Michał Kirker, przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

Na wiceprzewodniczących zostali wybrani: Pan Tadeusz Kaczmarek z ramienia JMM, Pan Maciej Stanek z ramienia PIS oraz Pan Janusz Ciołczyk z ramienia KO.
Sesja była również chwilą zaprzysiężenia wybranego prezydenta miasta, którym oczywiście w dalszym ciągu jest Pan Paweł Silbert.

Przyglądający się obradom, zarówno obecni na sali obrad urzędnicy oraz mieszkańcy odnieśli wrażenie, że wzajemne relacje radnych przeciwnych jak dotąd obozów, były nader poprawne. Dało się zauważyć, oraz z kuluarowych rozmów wywnioskować, że obie strony chcą przede wszystkim pracować dla miasta, co nie wyklucza kompromisów i opartych o konsensusy w wielu sprawach decyzji.

Jak będzie rzeczywiście, przekonamy się nawet jeśli nie po pierwszej roboczej sesji, to na pewno po kilku miesiącach.

Życzymy radnym dochowania deklaracji owocnej współpracy, a te życzenia przekładają się na mieszkańców, którzy oczekują zgody i rzeczowej pracy dla miasta wybranych na pięć lat osób.

Święto Trzeciego Maja w Jaworznie

3maja24 316 1600W piątek, 3 maja 2024 roku, odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Konstytucji 3 Maja. Tego roku przypadała 233. rocznica uchwalenia tego historycznego dokumentu, który jest jednym z najstarszych na świecie regulujących strukturę prawną państwa.

W miejskich uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert i jego zastępca Łukasz Kolarczyk, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Michał Napierała oraz radni Rady Miejskiej VIII kadencji. Ponadto kwiaty złożyli również, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie insp. Piotr Uwijała, Zastępca Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bartosz Smolarczyk, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna oraz przedstawiciele jaworznickich stowarzyszeń, szkół, partii politycznych i zakładów pracy.
Uroczystości związane z obchodami 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Po Mszy Świętej uczestnicy przemaszerowali w towarzystwie Orkiestry Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie pod Pomnik Niepodległości. Tam Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wygłosił okolicznościowe przemówienie, złożono kwiaty, a artyści współpracujący z Atelier Kultury w Jaworznie – Martyna Sokół, Natalia Smagacz oraz Małgorzata Palion – zaprezentowali krótki program artystyczny.
Obchody Święta Konstytucji 3 maja od kilku lat nierozerwalnie łącza się z organizacją Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych, którego inicjatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jaworznie. W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Michał Napierała wręczyli nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych. (tekst: UMJaworzno)

IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

NW ciezkowice 180524 4218 maja 2024 Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic zorganizowało IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

 Pogoda wpisała się wspaniale w to wydarzenie, nawet byli tacy, którzy mówili, że za ciepło, ale to tylko z przymrużeniem oka. 

Na start zgłosiło się 192 "kijkujacych", którzy po krótkiej rozgrzewce ruszyli pięknymi okolicami Jaworzna. 

Trasa nie była długa, ale pełna radości i wspólnych wrażeń. 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna.
Współorganizatorami rajdu byli: Urząd Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, OSP Ciężkowice w Jaworznie i Wesołe Robaczki- Justyna Chrobak , NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Partnerem rajdu był - Stolarka R.W.J. Uroda oraz Mirosław Pieczara.

Wśród patronów medialnych znalazł się nasz portal MojeJaworzno.pl 

Majowy piknik rodzinny z JMM

piknikJMMpodleze11054 214

Beztroskie ciepłe i zabawowe popołudnie zorganizowało dla mieszkańców Podłęża Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. W sobotę, 11 maja na terenie Parku Podłęże rozstawiły swoje stoiska osoby i firmy chcące wprowadzić do osiedlowej codzienności nieco rozrywki i relaksu. Udało się to doskonale. przez niemal cztery godziny rodzice z dziećmi korzystali z przygotowanych atrakcji, raczyli się kiełbaskami i napojami. Można było wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych. 
To było dobre popołudnie.  
Kolejne radości przygotowane przez Stowarzyszenie JMM już wkrótce. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

rocznica smolenska100424 3 TelefonW rocznicę Katastrofy Smoleńskiej Delegacja jaworznickich struktur Prawa i Sprawiedliwości złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem niepodległości na jaworznickim rynku. 

To już 14 lat od chwili, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach, a wszystko na to wskazuje, że sprowokowanych przez rosyjskie władze, samolot z delegacją Polskich elit politycznych i intelektualnych zginęła podczas lądowania w pobliżu lotniska pod Smoleńskiem.


rocznica smolenska100424 5 TelefonDelegacja leciała aby uczcić pomordowanych przez sowietów polskich obywateli.  

Rząd polski pod wodzą Donalda Tuska oddał bezwarunkowo śledztwo Rosjanom, stąd wszelkie dalsze działania zmierzające do ściągnięcia wraku samolotu i śledztwa polskiego zostały zablokowane.

Jaworznianie byli w Warszawie wraz z delegacją na 96 miesięcznicy katastrofy i stamtąd mamy reportaż, który posłużył do zorganizowania w jaworznickiej bibliotece wystawy fotografii autorstwa Aleksandra Tury.

Zapraszamy do odwiedzenia TAMTEGO ARTYKUŁU

 

Sobotni Jarmark Wielkanocny

jarmarkwielkan230324moje 101 DużyW sobotę, 23 marca, odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny w Jaworznie. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się bogactwem lokalnego rękodzieła, świątecznych smakołyków oraz artystycznych występów.

Wystawców, wśród których były placówki oświatowe, stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, instytucje kultury oraz zespoły śpiewacze odwiedził na stanowiskach Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz jego Zastępca Łukasz Kolarczyk, życząc – spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Podczas Jarmarku, odwiedzający mieli okazję skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez lokalne zespoły śpiewacze – Dąbrowianki, Dobrzanki, Byczynianki, Jaworznianki, Jelenianki, Szczakowianki, Jeziorczanki.


Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us