Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Wiosenny wieczór z poezją i muzyką

Alicja Dudek 16.05.2024 1 Duży16 maja, w piękny wiosenny wieczór z publicznością biblioteki w Jaworznie spotkali się jaworzniccy twórcy i artyści. 
Wiosna w rozkwicie to temat spotkania ale nie tylko o wiośnie było. 
Wiersze Pani Alicji Dudek spełniały  ten warunek, ale było i o uczuciach i przyjaźni, i miłości, a czytały je Panie Anna Serwatka, Aleksandra Bzowska i Anna Ptaszkiewicz-Godzina.
Muzycznie ubarwili całość muzycy" Agnieszka Bakałarz, Anita Sułkowska Zofia Psiuk i  Kuba Kasperkiewicz wykonując utwory z kręgu muzyki klasycznej. 
Natomiast w świat piosenki autorskiej wprowadził Aleksander Tura, śpiewając swoje własne utwory. 
Zdjęcia zawdzięczamy Panu Jackowi Maliszczakowi.  

Pierwsza Sesja Rady Miejskiej IX kadencji w Jaworznie

sesja1Pierwsza sesja rady Miejskiej w Jaworznie odbyła się 7 maja.
Jak zwykle na inauguracyjnym spotkaniu radnych odbierają oni zaświadczenia o wyborze oraz składają ślubowanie.
Sesję poprowadził od początku najstarszy z wybranych radnych, Pan Maciej Bochenek, do czasu, kiedy gremium wybrało nowego przewodniczącego rady Miejskiej. Został nim Pan Michał Kirker, przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

Na wiceprzewodniczących zostali wybrani: Pan Tadeusz Kaczmarek z ramienia JMM, Pan Maciej Stanek z ramienia PIS oraz Pan Janusz Ciołczyk z ramienia KO.
Sesja była również chwilą zaprzysiężenia wybranego prezydenta miasta, którym oczywiście w dalszym ciągu jest Pan Paweł Silbert.

Przyglądający się obradom, zarówno obecni na sali obrad urzędnicy oraz mieszkańcy odnieśli wrażenie, że wzajemne relacje radnych przeciwnych jak dotąd obozów, były nader poprawne. Dało się zauważyć, oraz z kuluarowych rozmów wywnioskować, że obie strony chcą przede wszystkim pracować dla miasta, co nie wyklucza kompromisów i opartych o konsensusy w wielu sprawach decyzji.

Jak będzie rzeczywiście, przekonamy się nawet jeśli nie po pierwszej roboczej sesji, to na pewno po kilku miesiącach.

Życzymy radnym dochowania deklaracji owocnej współpracy, a te życzenia przekładają się na mieszkańców, którzy oczekują zgody i rzeczowej pracy dla miasta wybranych na pięć lat osób.

Święto Trzeciego Maja w Jaworznie

3maja24 316 1600W piątek, 3 maja 2024 roku, odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Konstytucji 3 Maja. Tego roku przypadała 233. rocznica uchwalenia tego historycznego dokumentu, który jest jednym z najstarszych na świecie regulujących strukturę prawną państwa.

W miejskich uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert i jego zastępca Łukasz Kolarczyk, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Michał Napierała oraz radni Rady Miejskiej VIII kadencji. Ponadto kwiaty złożyli również, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie insp. Piotr Uwijała, Zastępca Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bartosz Smolarczyk, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna oraz przedstawiciele jaworznickich stowarzyszeń, szkół, partii politycznych i zakładów pracy.
Uroczystości związane z obchodami 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Po Mszy Świętej uczestnicy przemaszerowali w towarzystwie Orkiestry Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie pod Pomnik Niepodległości. Tam Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wygłosił okolicznościowe przemówienie, złożono kwiaty, a artyści współpracujący z Atelier Kultury w Jaworznie – Martyna Sokół, Natalia Smagacz oraz Małgorzata Palion – zaprezentowali krótki program artystyczny.
Obchody Święta Konstytucji 3 maja od kilku lat nierozerwalnie łącza się z organizacją Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych, którego inicjatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jaworznie. W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Michał Napierała wręczyli nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych. (tekst: UMJaworzno)

IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

NW ciezkowice 180524 4218 maja 2024 Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic zorganizowało IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

 Pogoda wpisała się wspaniale w to wydarzenie, nawet byli tacy, którzy mówili, że za ciepło, ale to tylko z przymrużeniem oka. 

Na start zgłosiło się 192 "kijkujacych", którzy po krótkiej rozgrzewce ruszyli pięknymi okolicami Jaworzna. 

Trasa nie była długa, ale pełna radości i wspólnych wrażeń. 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna.
Współorganizatorami rajdu byli: Urząd Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, OSP Ciężkowice w Jaworznie i Wesołe Robaczki- Justyna Chrobak , NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Partnerem rajdu był - Stolarka R.W.J. Uroda oraz Mirosław Pieczara.

Wśród patronów medialnych znalazł się nasz portal MojeJaworzno.pl 

Majowy piknik rodzinny z JMM

piknikJMMpodleze11054 214

Beztroskie ciepłe i zabawowe popołudnie zorganizowało dla mieszkańców Podłęża Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. W sobotę, 11 maja na terenie Parku Podłęże rozstawiły swoje stoiska osoby i firmy chcące wprowadzić do osiedlowej codzienności nieco rozrywki i relaksu. Udało się to doskonale. przez niemal cztery godziny rodzice z dziećmi korzystali z przygotowanych atrakcji, raczyli się kiełbaskami i napojami. Można było wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych. 
To było dobre popołudnie.  
Kolejne radości przygotowane przez Stowarzyszenie JMM już wkrótce. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

rocznica smolenska100424 3 TelefonW rocznicę Katastrofy Smoleńskiej Delegacja jaworznickich struktur Prawa i Sprawiedliwości złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem niepodległości na jaworznickim rynku. 

To już 14 lat od chwili, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach, a wszystko na to wskazuje, że sprowokowanych przez rosyjskie władze, samolot z delegacją Polskich elit politycznych i intelektualnych zginęła podczas lądowania w pobliżu lotniska pod Smoleńskiem.


rocznica smolenska100424 5 TelefonDelegacja leciała aby uczcić pomordowanych przez sowietów polskich obywateli.  

Rząd polski pod wodzą Donalda Tuska oddał bezwarunkowo śledztwo Rosjanom, stąd wszelkie dalsze działania zmierzające do ściągnięcia wraku samolotu i śledztwa polskiego zostały zablokowane.

Jaworznianie byli w Warszawie wraz z delegacją na 96 miesięcznicy katastrofy i stamtąd mamy reportaż, który posłużył do zorganizowania w jaworznickiej bibliotece wystawy fotografii autorstwa Aleksandra Tury.

Zapraszamy do odwiedzenia TAMTEGO ARTYKUŁU

 

Sobotni Jarmark Wielkanocny

jarmarkwielkan230324moje 101 DużyW sobotę, 23 marca, odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny w Jaworznie. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się bogactwem lokalnego rękodzieła, świątecznych smakołyków oraz artystycznych występów.

Wystawców, wśród których były placówki oświatowe, stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, instytucje kultury oraz zespoły śpiewacze odwiedził na stanowiskach Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz jego Zastępca Łukasz Kolarczyk, życząc – spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Podczas Jarmarku, odwiedzający mieli okazję skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez lokalne zespoły śpiewacze – Dąbrowianki, Dobrzanki, Byczynianki, Jaworznianki, Jelenianki, Szczakowianki, Jeziorczanki.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

wykleci010324 26 Telefon1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.
Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”1. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” lub „żołnierzami drugiej konspiracji”.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
NIESTETY, rząd Tuska dziś chce odrzucić w zapomnienie tych bohaterów... To Hańba!


W Jaworznie liderzy środowisk  patriotycznych uczciły 1 Marca zgromadzeniem na rynku i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.


Jaworznianie chcą u siebie fabrykę IZERY!

koprzeciwizerzeW czasie, kiedy decydują się losy budowy fabryki Izery, kluczowej inwestycji dla naszego miasta, radni KO woleli być nieobecni na głosowaniu (wyciągnęli karty do głosowania). Nie chcieli narazić się politycznym zwierzchnikom i zagłosować w interesie miasta i jego mieszkańców.
Wczorajsze głosowanie w Radzie Miejskiej to doskonały przykład na to, jak polityczny interes potrafi przysłaniać to, co zawsze powinno być na pierwszym planie - interes mieszkanek i mieszkańców Jaworzna.
7 kwietnia podczas wyborów wybierzmy Radnych i Prezydenta, którzy w pierwszej kolejności wybierają Jaworzno.
O fabrykę walczymy dalej i razem z Państwem doprowadzimy sprawę do szczęśliwego końca. Z pomocą polityków KO, czy bez, zrobimy to dla naszego miasta.
Paweł Silbert
Prezydent Jaworzna
Od redakcji:

Koalicja antyObywatelska przyniosła Jaworznu wstyd na całą Polskę.
I oni mają czelność kandydować do Rady Miejskiej w kolejnych wyborach!
Warto znać nazwiska tych szkodników dla miasta
Radni Klubu "Koalicja Obywatelska"
Maciej Bochenek
Renata Chmielewska
Janusz Ciołczyk
Ewa Głąbik
Dorota Guja
Tomasz Sędor
Barbara Sikora
Barbara Ziętek

TAK DLA IZERY! Apel mieszkańców do Premiera RP o pilne podjęcie decyzji ws budowy fabryki Izera w Jaworznie
PODPISZ PETYCJĘ ! 

https://www.petycjeonline.com/tak_dla_izery_w_jaworznie

BATUTĄ I HUMOREM W RAKA

batutaihumoremo224 12Starsi ludzie wciąż w dobrej pamięci przechowują znakomity program telewizyjny Z batutą i humorem. Jego twórcą był Maciej Gawin Niesiołowski - wiolonczelista i dyrygent. Wspomina - Zaczynaliśmy w 1989 roku. Nikt mi nie powiedział, jak mają wyglądać te programy. Dostałem jedynie propozycję, bym zrobił cotygodniowy program 15-minutowy. Wszystko wymyślaliśmy z siostrą. To w naszym programie po raz pierwszy występowali po bojkocie artyści scen polskich: Jan Kobuszewski i Mieczysław Czechowicz. Pomysł, by muzykę klasyczną zaprezentować publiczności, która coraz rzadziej przychodziła do filharmonii, dowcipnie, z humorem, z anegdotami o kompozytorach, o powstaniu utworów sprawdził się, choć program w telewizji z jakiś powodów nie przetrwał.
  Jednak dyrygent nie myśli o końcu zapraszania widzów i słuchaczy na koncerty, w czasie których widownia wybornie się bawi przy znanych, głównie operetkowych, ariach, do których z humorem zaprasza Maestro.
  Dotarł wreszcie do Jaworzna w podwójnie wyjątkowym dniu – w wigilię swoich urodzin i Światowego Dnia Walki z Rakiem, które przypadają 4 lutego. W tym roku media wypełniły ostrzeżenia przed nadchodzącą falą choroby, która w ciągu kilku lat ma się powiększyć aż o 77%. A wszystko przez zmiany ekologiczne, zanieczyszczenie środowiska, brak ruchu, coraz większy stres.
   Fundacja Zwrotnik Raka proponuje, by tę wojenną nazwę skrócić do po prostu Dnia Raka, ponieważ „Choroba nowotworowa to nie gra, w której się wygrywa lub przegrywa. Czy straszenie nowotworem ułatwi zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych? Badania mówią: nie! Przeżywanie lęku, rozczarowania, frustracji, ale także radości – wszystkich emocji, które mogą pojawiać się w chorobie, jest niezwykle ważne. Świadome ich doświadczenie pomaga w zachowaniu zdrowia psychicznego w trakcie leczenia i komfortu życia potem".     Zatem zamiast straszyć siebie, lepiej postraszyć raka - śmiechem, humorem, dobrym nastrojem, który w leczeniu pomaga wyśmienicie.
Jaworznickie Zrzeszenie Amazonek Szansa, którym kieruje pani prezes Grażyna Herda, wraz z dwiema radnymi – sejmiku śląskiego Marią Materlą i rady Jaworzna Dorotą Gują, zaprosiły na koncert panie.
   Maestro Niesiołowski sprawdził dokładnie, prosząc najpierw panów o podniesienie rąk w górę – i uniósł się ledwie zagajnik. Gdy o to samo poprosił panie – uniósł się prawdziwy las, gdzie tam las! - gęsta puszcza kobiecych rąk.
   Dla nich właśnie grała orkiestra symfoniczna, dla nich śpiewały panie Anita Maszczyk, Aleksandra Szymańska, panowie Tomasz Furman i Stawarzowie – Leopold – ojciec i Bernard – syn, nie tylko śpiewał barytonem, lecz także wybijał rytm na perkusji.
   Arie operetkowe mają same w sobie wiele humoru, więc gdy zabrzmiała Wielka sława to żart, publiczność podjęła pieśń. Maestro błyskawicznie wykorzystał moment i zaproponował wspólne odśpiewanie, ale z łatwiejszymi słowami: Żeby pieniążki mieć, trzeba troszeczkę chcieć, a kto sposób ten zna, forsę ma, forsę ma! Pierwsze odśpiewanie Dyrygent uznał za niezbyt udane, więc powtórka, i jeszcze raz, aż wyszło znakomicie. Widownia zamieniła się w całkiem sprawny chór.
    Nie zabrakło też niespodzianki. Na scenie stał zakryty szalem dziwny postument, okazało się, że to kowadło. Maestro batutę zamienił w dwa młotki i rozbrzmiała Feuer polka Josefa Straussa, zwana również polką kowalską, dziewiętnastowieczną reklama… sejfów, których nie dało się ani spalić (feuerfest czyli ognioodporna), ani nawet rozbić młotem.
Jeszcze większe oklaski zebrała Anita Maszczyk za wykonanie szalonego utworu Fryderyka Chopina Minutenwaltz. W ciągu minuty (?) wyśpiewała co najmniej kilkaset słów. Od samego słuchania zasychało w gardle. A jeszcze Dyrygent złośliwie zapytał, nie dałoby się szybciej? Więc udowodniła, że da radę. Po brawach stwierdziła – szybciej to tylko batutą można wymachiwać.
    Nie zabrakło też żartów, Leopold Stawarz wykonał zabawną pieśń o przezroczystym człowieku, którego nikt nie dostrzega, łącząc wokal z kunsztem aktorskim, by zakończyć opowiastką o sprytnej gąsce, która złapania przez lisa zaproponowała mu przed przekąską występ. Gdy pozwolił jej zatańczyć, rozpostarła skrzydła i uleciała, co zawiedziony lisek podsumował: Na cholerę mi była ta część artystyczna?
    Jednak jaworznicka część artystyczna bynajmniej się na tym nie skończyła. Publiczność oklaskami wymusiła jeden bis, po nim drugi i trzeci, bo szkoda było opuszczać tak wyśmienitą zabawę, choć każda z pań wychodziła nie tylko zadowolona z występu, lecz również obdarowana upominkiem od organizatorów.

Dorabiałeś do wcześniejszej emerytury lub renty – poinformuj ZUS o osiąganych zarobkach

sala emerytalna 1600Renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60 lat kobieta/65 lat mężczyzna), a osiągnęli w zeszłym roku dodatkowy przychód, są zobowiązani poinformować ZUS o uzyskanych kwotach wynagrodzeń. Muszą to zrobić także wtedy, gdy na bieżąco informowali Zakład o działalności zarobkowej. Rozliczenie z dodatkowego przychodu dotyczy także wcześniejszych emerytów i rencistów, którzy w ubiegłym roku pracowali za granicą. Termin na złożenie dokumentów mija 29 lutego.

Informacja o przychodach potrzebna jest do rozliczenia wypłacanego świadczenia. Aby umożliwić rozliczenie wcześniejszej emerytury czy renty w najkorzystniejszy sposób, taka osoba powinna  przedłożyć zaświadczenie o kwocie zarobków osiągniętych w poszczególnych miesiącach. Świadczenie może zostać rozliczone rocznie lub miesięcznie.

Dorabiałeś do wcześniejszej emerytury lub renty – poinformuj ZUS o osiąganych zarobkach

Osoby z wcześniejszą emeryturą oraz renciści, którzy dodatkowo pracowali w ubiegłym roku, muszą pamiętać o tym, by do końca lutego poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach jakie osiągnęli w 2023 roku. Chodzi wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy zlecenia czy też z przychody z prowadzenia działalności gospodarczej.

Renciści i emeryci, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60 lat kobieta/65 lat mężczyzna), a osiągnęli w zeszłym roku dodatkowy przychód, są zobowiązani poinformować ZUS o uzyskanych kwotach wynagrodzeń. Muszą to zrobić także wtedy, gdy na bieżąco informowali Zakład o działalności zarobkowej. Rozliczenie z dodatkowego przychodu dotyczy także wcześniejszych emerytów i rencistów, którzy w ubiegłym roku pracowali za granicą.
- Informacja o przychodach potrzebna jest do rozliczenia wypłacanego świadczenia. Aby umożliwić rozliczenie wcześniejszej emerytury czy renty w najkorzystniejszy sposób, taka osoba powinna przedłożyć zaświadczenie o kwocie zarobków osiągniętych w poszczególnych miesiącach. Świadczenie może zostać rozliczone rocznie lub miesięcznie – tłumaczy Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

ZUS rozlicza emerytów i rencistów na podstawie zaświadczeń z zakładów pracy albo oświadczeń o wysokości przychodu, które składają osoby prowadzące działalność gospodarczą. Na podstawie tych dokumentów porównuje przychód z granicznymi kwotami przychodu dla 2023 r. albo kwotami przychodu dla poszczególnych miesięcy w 2023 r.

Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie
- Rozliczenie przychodu to obowiązek. Pracujących rencistów i wcześniejszych emerytów obowiązują limity kwot, jakie mogą dorobić do swoich świadczeń. Jeśli dodatkowe zarobki nie przekroczą 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, to emerytura lub renta będzie wypłacana w pełnej wysokości. Jeśli natomiast przekroczą ten limit, świadczenie jest zmniejszane. Natomiast po przekroczeniu drugiego progu, czyli 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia, wypłata świadczenia za dany miesiąc zostaje zawieszona – tłumaczy rzeczniczka.

Kto nie musi rozliczać przychodu
Są też tacy świadczeniobiorcy, którzy mogą dorabiać bez ograniczeń i nie muszą informować ZUS-u o zarobkach. W takiej sytuacji są emeryci, którzy ukończyli powszechny wiek emerytalny wynoszący 60 lat – kobiety, 65 lat – mężczyźni. Jeśli jednak osiągnęli ten wiek w trakcie 2023 roku, to muszą rozliczyć się w ZUS z zarobków uzyskanych w miesiącach przed ukończeniem wieku emerytalnego.
- Limity w dorabianiu nie dotyczą także osób, które pobierają na przykład rentę rodzinną, jako świadczenie korzystniejsze, ale mają ustalone prawo do emerytury z tytułu ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Wówczas renta przysługuje w pełnej wysokości, niezależnie od tego, jak wysokie są zarobki – wyjaśnia Kopczyńska.

Wysokością przychodów nie muszą przejmować się także osoby, które otrzymują emeryturę częściową, rentę inwalidy wojennego, inwalidy wojskowego, których niezdolność do pracy związana jest ze służbą wojskową lub rentę rodzinną po takim inwalidzie. Informacji o zarobkach nie muszą także składać uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci, pobierający rentę rodzinną czy rentę z tytułu niezdolności do pracy, którzy nie ukończyli 26 lat, a są zatrudnieni na umowie zlecenia lub agencyjnej.

Aleksander Tura - zróbmy dla miasta więcej - wspólnie!


Alex oppa 0010To ja we własnej osobie - Aleksander Tura.

Jestem człowiekiem wielu pasji, zainteresowań, pełnym pomysłów i inicjatyw. 

Jestem człowiekiem bezkompromisowym, stanowczym, jasno wyrażającym swoje zdanie, stosunek do świata i do otaczającej nas rzeczywistości.
Nie zawsze moja otwartość i szczerość przysparza mi sympatii, ale za to ugruntowuje moje miejsce wśród przyjaciół, znajomych i osób, z którymi współpracuję. Często swoją postawą wzbudzam szacunek. 

Jestem jaworznianinem, człowiekiem oddanym w pełni swojemu miastu. przepracowałem w instytucji samorządowej niemal 30 lat, poświęcając swoją wolę, doświadczenie, empatię ludziom bardzo tego potrzebującym, zagubionym, opuszczonym, chorym, w trudnej, a często tragicznej sytuacji życiowej. 

Za pracę ściśle związaną z działaniami naszych służb mundurowych zostałem uhonorowany medalem 30-lecia powstania NSZZ Policjantów, przyznanym NSZZ Policjantów.

Wiele osób zna mnie z różnych stron, bowiem uczestniczenie w życiu publicznym, w tym szczególnie w życiu kulturalnym i społecznym, spowodowało, że moja osoba jest rozpoznawalna. Od niemal 20 lat prowadzę portal MojeJaworzno.pl, w którym realizuję się jako dziennikarz, fotograf, a nawet publicysta. Opisuję w nim życie Jaworzna na bieżąco.

Jaworzno to temat moich piosenek, w tym sztandarowej piosenki "Bądźmy Razem", która towarzyszy od niemal 10 lat Stowarzyszeniu Jaworzno Moje Miasto. Ale piosenek jest więcej.

Mówią o mnie Bard, bo piszę i śpiewam o tym co mi w duszy i w sercu gra.

Moje piosenki pochodzą z tak zwanej krainy łagodności ale mają również wymiary satyryczny, kabaretowy, patriotyczny, ale i buntowniczy wobec niesprawiedliwości, która dzieje się dziś dokoła.
O tej mojej pasji opowiadam w wywiadzie, który można znaleźć pod TYM LINKIEM Wyśpiewać Jaworzno. Aleksander Tura o swoich piosenkach.

O moich pasjach opowiem w kolejnych wywiadach i będę starał się wykazać, że te pasje w wydatny sposób mogą pomóc w pracy dla naszego Miasta Jaworzna i dla jego mieszkańców. 

 

Można mnie znaleźć na
Youtube - https://www.youtube.com/Alextura

Facebookuhttps://www.facebook.com/aleksander.tura

Zróbmy dla miasta więcej - Wspólnie! 

 

Ruszają prace w zielonej strefie w centrum Jaworzna

strefarelaksupechnik20224 2 1600W pobliżu Velostrady, przy łączniku drogowym pomiędzy ulicą Mieszka i ulicą Kolejową.powstaje nowa strefa zieleni miejskiej. 

Teren kiedyś należący do kolei, potem w tym miejscu była hurtownia mięsa, a dziś jesteśmy świadkami powstawania sporych rozmiarów tereny służącemu wypoczynkowi i zapewne aktywnemu spędzaniu czasu w samym centrum miasta. .

Przyglądnęliśmy się pracom ciężkiego sprzętu. Trzeba powiedzieć, że to robi wrażenie. Rowerzyści i spacerowicze mogą obserwować postępy prac na co dzień a my od czasu do czasu zamieścimy kilka zdjęć z przebiegu inwestycji. 

Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us