Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Złodziejka nagrana podczas kradzieży! Nutria nie ma skrupułów

.Nasza nutria to "Pani Nutria", wobec tego niedziela, 8 marca, należała do niej nad wodą.

W piękne przedpołudnie, w wiosennych promieniach słońca wygrzewając swoje futerko, coraz śmielej zbliżała się do pozostawionego wokół stanowiska wędkarskiego, ekwipunku.

Żarłok z niej niemiłosierny - pochłania po prostu wszystko: od kukurydzy, poprzez liście kapusty, aż po skórki z chleba, którymi zajada się najbardziej, najpierw jednak mocząc je w wodzie.

Swoimi drobniutkimi paluszkami - pazurkami bierze kawałek chleba i wcina, aż jej się uszy trzęsą - te chwile można zobaczyć na filmie.
Na koniec, powoli oswajajac ją z widokiem kamery udało się ją sprowokować i nagrać jak... kradnie - po prostu kradnie przygotowaną w wiadereczku zanętę na ryby. Zobaczcie państwo sami - czyż nie piękny widok?


1 CZĘŚĆ ARTYKUŁU - Z 7 MARCA

..Z wędkarzami już zna się dobrze.
Wprawdzie dzień dobry nie mówi, ale doskonale wie, w której wędkarskiej torbie można znaleźć kanapki, a gdzie szukać kulurydzy, albo pęczaku zaparzonego, jako przynęta na karpia.

Wprawdzie pasjonaci amatorskiego połowu ryb nie są zachwyceni, kiedy zahacza o żyłkę, sprawiając wrażenie "brania", to jednak sympatię do niej czują wszyscy i każdy co tam ma, rzuca jej pod nos, aby z uśmiechem obserwować, jak raczy się skórką z chleba, albo ciastkami.

Kiedy ma już dość "ludzkiego" towarzystwa przepływa na drugą stronę stawu i chowa się z zaroślach, gdzie prawdopodonbbie ma swoją kryjkówkę.

Udało się namówić ją do zapozowania w krótkim filmie, i na zdjęciach, które prezentujemy poniżej. Jakość jest różna, bo część pochodzi z telefonu (dziękujemy panu SP), a tylko część z kamery, ale urocze zwierzątko jest i to nie ulega wątpliwości.

 

Jestem jak lipa... i dąb - o rzeźbiarzu z Betlejem pisze "Gość Niedzielny"

2015 03 06 210502Barbara Gruszka-Zych

GN 10/2015 |

Tak pił, że zapomniał, dokąd prowadzą go nogi. Aż zaczęły mu gnić stopy, jakby przerażone, że przez nie trafił na złą drogę. Miał 25 lat, kiedy mu je obcięli. ? Zostały mi tylko pięty ? mówi Grzegorz Hutyra. Po operacji półtora roku chodził na kolanach. Ale ta pokuta nie zmieniła jego życia. Dopiero teraz wie, dokąd iść, choć nie ma protez, tylko kikuty w butach na wysokim podbiciu.

Artykuł rzeźbiarzu ze Wspólnoty Betlejem, o wspaniałym, mocnym człowieku, który pokonał swoje słabości pisze Gość Niedzielny. Więcej można przeczytać TUTAJ

Tradycje domu żydowskiego - w muzeum przy kawie

spotkanie przy kawie zaproszenie26 CustomMuzeum Miasta Jaworzna zapraszana Spotkanie przy kawie, które odbędzie się 17 marca 2015 r, o godzinie 17.00. Podczas spotkania, którego tematem będą ?Tradycje domu żydowskiego? będzie możliwość poznania barwnych tradycji i zwyczajów żydowskiej rodziny, związanych zarówno z przeżywaniem dnia powszedniego jak i świąt religijnych na czele z szabatem. Prowadzący odniosą się także do lokalnej społeczności żydowskiej przedstawiając wybrane zwyczaje i ich odbiór przez miejscową ludność nieżydowską. Liczymy także, że słuchacze podzielą się własnymi doświadczeniami lub zasłyszanymi historiami związanymi z omawianym tematem.

Spotkanie poprowadzi. Pani Barbara Stanek i Pan Marek Stalmarski.

Wstęp bezpłatny.

Westernowy zakątek Jaworzna - bywał tu sam Val Kilmer!?

 

grodek2lip142006008Artykuł z roku 2006!


Czystość wody, otoczonej w połowie skałami, a w połowie łagodnym nabrzeżem, jej lazur, przezroczystość, aż zapierają dech w piersiach. Podobnie, kiedy spojrzy się na otaczające skały - ma się wrażenie, że to nie jaworznickie "włości", ale na przykład strome Rodopy, kiedy przemierza się je podróżując na Bałkany. Osuwiska skalne w miniaturze, a jednak groźne i z pewnej perspektywy przerażające - jakby za chwilę miały runąć.

Tak - tu jest niebezpiecznie, ale zarazem pięknie. Dziewicza przyroda, której jeszcze nie okiełznali niedzielni turyści zachęca do jej podziwiania. Dziś tu można przyjść, bądź przyjechać na rowerze tylko "od góry" pokonując bezdroża od strony Ciężkowic, Dobrej bądź od Pieczysk.

grodek270714_5.jpg

"Eksplorując ten zakątek trzeba być bardzo ostrożnym, niemniej przy zachowaniu uwagi czeka nas moc wrażeń. Zdecydowanie ciekawszych niż na terenie koparek, gdzie pożytek z "zalanego" mogą mieć wyłącznie nurkowie ze sprzętem, bo zwykły śmiertelnik  po pięciu minutach już... wszystko widział...

grodek2lip142006009Z góry można zaobserwować przemieszczające się cienie ryb - najczęściej szczupaka i okonia.
Pochodząc do wody to właśnie ławice okoni uciekają spod nóg, ale zdarzy się i płoć, i wzdręga, i jaź, i uważany za chwast jazgarz, albo maciupeńka słonecznica.

Po obfitych deszczach woda zalewa kilka metrów wyschniętej roślinności, ale dość szybko cofa się i mamy możliwość stąpania po zbielałych zaschniętych glonach i skąpych podwodnych roślinach, wśród pozbawionych liści krzewinek - uwaga na kolce.
Trzeba uważać, aby nie utknąć w glinie, lub poślizgnąć się na błocie, albo nie skręcić nogi na zdradliwym kamieniu pokrytym trawą.

Dziś to jeden z piękniejszych, dzikich terenów w Jaworznie, dla turystyki pieszej, który aż prosi się o wykorzystanie - rozsądne wykorzystanie - w celach poznawczych i rekreacyjnych, pod warunkiem, że ingerencja w przyrodę nie przekroczy pewnych granic, i nie zniszczy jego piękna.summerlove2006005Jako ciekawostkę, o której mało kto wie, wspominamy fakt, że na terenie Gródka 2 toczy się część akcji filmu - westernu "Summer Love", z udziałem Hollywoodzkiej gwiazdy - Vala Kilmera oraz Bogusława Lindy i Katarzyny Figury, w reżyserii Piotra Uklańskiego.

W filmie wzięli udział również takie gwiazdy polskiego filmu jak Bartosz Żukowski ( Walduś z "Kiepskich"), Rafał Mohr (Słodko-gorzki), Lech Dyblik (Wesele), czy Jerzy Cnota (Janosik), oraz cała plejada aktorów w mniejszych, lub większych epizodac

Film nie zrobił oszałamiającej kariery kinowej, ale dla nas, jaworznian, jest symbolem piękna naszej rodzimej ziemi, którą warto wciąż poznawać.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .


 


Rozpoczęła się wymiana sieci wod-kan na os. Stałym

..Do końca roku sieć wodociągowa i kanalizacyjna na Osiedlu Stałym zostanie gruntownie przebudowana. Właśnie ruszyły pierwsze prace ziemne.

Już za parę miesięcy nową sieć, odporną na działanie czynników mechanicznych, korozję chemiczną i ścieranie, zyskają mieszkańcy Osiedla Stałego. Ze względu na duży zakres, inwestycja została podzielona na dwa etapy. Będą one realizowane częściowo tradycyjnym wykopem, a tam gdzie będzie to możliwe, wykonawca zastosuje metodę bezwykopową tzw. kraking.

Pierwszy etap obejmuje zmodernizowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w takich ulicach jak: Aleja Tysiąclecia, Powstańców Śląskich, Janusza Kusocińskiego, Partyzantów, Wyczółkowskiego, Radosnej, Marii Curie-Skłodowskiej, Łukasiewicza, Hanki Sawickiej, Morcinka. Łącznie 2,4 km sieci wodociągowej oraz 2,1 km sieci kanalizacyjnej.

Drugi etap dotyczy wymiany sieci w ulicach: Powstańców Śląskich, Warskiego, Partyzantów Oskara Langego. W sumie 1,6 km sieci wodociągowej oraz 1,3 km kanalizacji.

Realizacja tych dwóch etapów kosztować będzie MPWIK ponad 3 mln zł. Jaworznickie wodociągi informują także, ze w związku z prowadzonymi pracami, na terenie Osiedla Stałego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz pieszym.

Europejskie Drzewo Roku 2015 ? znamy wyniki!

 

slowianin CustomW międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2015 zwyciężył Dąb na boisku piłkarskim z Estonii. Polski dąb Słowianin ? zwycięzca konkursu Drzewo Roku 2014 Klubu Gaja - uplasował się na czwartym miejscu zdobywając blisko 12 500 głosów.

W plebiscycie oddano niemal 185 tysięcy głosów. Estoński dąb ? zwycięzca konkursu ? zdobył blisko 60 tysięcy głosów, drugie miejsce zajął węgierski Wielki platan w Tata zyskując 53 500 głosów. Na trzecim miejscu znalazła się ogłowiona topola z Hiszpanii otrzymując blisko 14 tysięcy głosów.

Świadomy konsument - zdrowy konsument

aaa

Kiedy kupujemy produkty spożywcze patrzymy z reguły na to, czy data ważności jest aktualna, albo oceniamy produkt po opakowaniu - jego koloach, estetyce. Warto abyśmy zerknęli czasem na skład, który może w dość znaczny sposób odbiegać od naszych oczekiwań.
Z domowej spiżarni, staropolski, wiejska specjalność - kupując taki produkt  oczekujemy, że nie zawiera substancji dodatkowych i został wytworzony z naturalnych składników. Inspekcja Handlowa zakwestionowała co trzecią partię towarów sprzedawanych jako domowe, tradycyjne, naturalne itp.

Marcowe soboty w Muzeum

Jak w każdym miesiącu, tak i w marcu na kolejne sobotnie przedpołudnia Muzeum Miasta Jaworzna przewidziało szereg atrakcji dla miłośników historii i tradycji. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń.

.

I w tych czasach działają jeszcze meliny !

 

polcjaaa1

16.05.2016r.

Policjanci zajmujący się zwalczanie przestępstw gospodarczych zatrzymali 60-letnią kobietę, która sprzedawała wyroby alkoholowe pochodzące z nielegalnego źródła. W trakcie wykonywanych czynności śledczy zabezpieczyli kilka litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

17.05.2016r.

Zgłosił 63-letni mężczyzna, iż nieznany sprawca z terenu firmy mieszczącej się przy ulicy Kolejarzy dokonał kradzieży 12 elementów stalowych. Straty zostały oszacowane na 700 złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

18.05.2016r.

Nad ranem zgłoszone zostało włamanie do salonu Cyfrowego Polsatu przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca wybił szybę wystawową w salonie i splądrował pomieszczenia. Straty w toku ustalania.

19.05.2016r.

Zgłosił 48-letni jaworznianin, że nieznany sprawca celowo uszkodził jego zaparkowany przy ulicy Szymanowskiego samochód opel. Wandal przerysował powłokę lakieru z lewej strony pojazdu. Pokrzywdzony straty określił na 3 tys. złotych.

19.05.2016r.

Wieczorem policyjni wywiadowcy w trakcie wykonywanych czynności operacyjnych znaleźli w mieszkaniu 20-letniego jaworznianina, kilka sadzonek marihuany. Sprawę bada wydział kryminalny.

20.05.2016r.

Zgłosiła 31-letnia pracownica salonu sieci komórkowej, iż najprawdopodobniej jeden z klientów wykorzystując chwilę jej nieuwagi skradł telefon komórkowy Samsung Galaxy S6 wartości ponad 2 tys. złotych.

21.05.2016r.

Popołudniu na ulicy Grunwaldzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 73-letnia piesza przechodząc przez drogę w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez 34-letniego kierowcę citroena. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy.

22.05.2016r.

Zgłosiła 30-letnia mieszkanka ulicy Klonowej, że nieznany sprawca włamał się do jej piwnicy. Sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych i ze środka skradł rower górski marki Kands wartości ponad 800 złotych.

22.05.2016r.

Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymana została 50-letnia kobieta, która kierowała samochodem peugeot w stanie nietrzeźwym. Zatrzymania dokonał inny uczestnik ruchu drogowego w ramach tzw. ujęcia obywatelskiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kobiecie 2,8 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Koncert Muzyki Polskiej - Orkiestra Archetti zagrała wiosennie

archetti0315005Orkiestra Archetti od dawna nie zawodzi. W ogóle myśl o tym, aby mogła sprawić zawód nie przychodzi nikomu do głowy, bo to orkiestra w pełni profesjonalna, a po sukcesie Koncertu Noworocznego w styczniu tego roku chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie ten zespół powinien stanowić trzon takich ważnych miejskich wydarzeń jak właśnie Nowy rok, czy Dni Jaworzna, przynajmniej w zakresie klasyki muzycznej.

Dzień otwarty w MPWiK po raz kolejny

mpwikdzotw1520315033W 2012 roku na wiosnę, wybraliśmy się na wycieczkę, jaką zorganizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie dla chętnych do zapoznania się z tym, jak działa w naszym mieście pozyskiwanie, uzdatnianie i dostarczanie czystej wody mieszkańcom oraz w jaki sposób wyprodukowane przez nas nieczystości płynne trafiają do oczyszczalni i co się tam z nimi dzieje.

Trzy lata później znów wraz z "ciekawskimi" mieszkańcami postanowiliśmy zwiedzić obiekty niezwykle ważnej instytucji, będącej chlubą miasta.

Z dziejów mojego miasta - konkurs

zdziejow15 600Muzeum Miasta Jaworzna serdecznie zaprasza uczniów szkoół podstawowych i gimnazjów do udziału w szóstym miejskim konkursie "Z dziejów mojego miasta".

Uprzejmie prosimy Dyrektorów Szkół, nauczycieli historii oraz wychowawców klas o rozpropagowanie konkursu w szkołach. Młodzież zachęcamy do licznego udziału.

Termin konkursu: 12 marca 2015 r.

Andrzej Duda odwiedzi Jaworzno ? Jaworzno składa podpisy poparcia

aduda0215 1Najprawdopodobniej kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej odwiedzi Jaworzno w niedalekiej przyszłości w ramach kampanii wyborczej.

Kandydat Prawa i sprawiedliwości pragnie spotkać się z jak największym elektoratem aby osobiście przekazać własną wizję kraju, którą chce realizować w wypadku wygranych wyborów, które odbędą się już w maju.
Jaworzno nie jest obce panu Dudzie, bowiem Jego Mama wychowała się, kończąc szkoły w naszym mieście.

Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us