Menu

ogłoszenie bezpłatne

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Koncert Noworoczny rozpoczął sezon 2023


koncnoworoczny220123025Koncert Noworoczny to najbardziej prestiżowa impreza muzyczna w Jaworznie, nie dziwne więc, że hala MCKiS zostaje zawsze wypełniona po brzegi a większość widzów - słuchaczy przybywa nań odzianymi w elegantsze niż na co dzień szatki, czyli słowem elegancja, szyk, wytworność. .
Tym razem, jak zresztą kilka razy w latach wcześniejszych wykonawcami byli członkowie orkiestry pod dyrekcja Woytka Mrozka, który to będąc fantastycznym klarnecistą, zajął się również dyrygenturą i osiąga w tym fachu niezłe sukcesy.
Nie mogło zabraknąć podczas koncertu życzeń złożonych przez prezydenta Jaworzna, Pana Pawła Silberta, nie mogło zabraknąć lampki szampana w przerwie koncertu, ale najważniejszą była muzyka.
A było to ponad 30 utworów z dziedziny klasyki i musicalu z wszystkich stron świata. Niektóre ubarwione popisami baletowymi, niektóre tanecznymi. Sztandarowymi kompozycjami w takich okazjach są dzieła Straussów, Kalmana, Lehara, czy Stolza, ale i Webbera, Bocellego, Bocci, Moricone, czy polskich - Wodeckiego, Dębskiego.

Zapraszamy już na chłodno zobaczyć, co udało się zarejestrować naszemu aparatowi fotograficznemu.

Ulica Tuwima - skuteczność z dobrym efektem!

tuwima110123 1 4Modernizacja ul. Tuwima dobiegła końca. Radni Maciej Stanek oraz Dawid Domagalski spotkali się na miejscu inwestycji, by zobaczyć efekt prac.

W ramach prowadzonego przez gminę zadania przebudowano całą ulicę wraz z budową odwodnienia, wyremontowano ciągi piesze, przebudowano oświetlenie i utworzono nowe miejsca postojowe. Pojawiły się też elementy uspokojenia ruchu.

Jak mówi nam Radny Maciej Stanek: "W ulicę Tuwima zaangażowano bardzo duże środki. Nie byłoby to możliwe gdyby nie decyzja Prezydenta Pawła Silberta w tym zakresie za co serdecznie w imieniu mieszkańców dziękuję. Zakres prac był bardzo duży, co widać gołym okiem. Efekt robi wrażenie."

tuwima110123 11Przypomnijmy, że zadanie to było realizacją programu wyborczego Prezydenta Pawła Silberta na lata 2018-2023, ale żeby zadanie było zrealizowane trzeba było znaleźć na nie finansowanie. O to właśnie zabiegali skutecznie radni, którzy dziś pojawili się na miejscu i mogli porozmawiać o tym z mieszkańcami.

Jak podkreśla Radny Dawid Domagalski: "Naszym zadaniem jako radnych i całego samorządu są działania na rzecz mieszkańców. Cieszę się, że podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami mogliśmy usłyszeć zadowolenie z przeprowadzonej modernizacji".

Zadanie to było współfinansowane ze środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

tuwima110123 2 3Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, jak ważna była dla nich realizacja tego zadania. Tych, których udało się spotkać podczas wizyty w terenie podkreślali, że dzięki zaangażowaniu wspomnianych radnych i decyzji Prezydenta Pawła Silberta nareszcie mogą cieszyć się z pięknej i funkcjonalnej drogi. "Ulica Tuwima zyskała nowe życie. Cieszymy się, że władze miasta zwróciły uwagę na nasz problem i dziś możemy korzystać z odremontowanej drogi i chodników" - podkreślała jedna z mieszkanek.

Przy realizacji zadania ważnym elementem były miejsca parkingowe. W dzisiejszych czasach, kiedy duża część społeczeństwa wybiera ten środek transportu w wielu miastach widać problemy z brakiem miejsc do pozostawienia swoich samochodów. "Cieszę się, że ulica Tuwima to również funkcjonalne miejsca parkingowe.

To ważne, aby mieszkańcy mieli gdzie pozostawić swój samochód, tym bardziej, że niedaleko znajduje się przedszkole, do którego uczęszcza dużo dzieci i rodzice przywożąc je rano i odbierając popołudniu mogą w bezpiecznym miejscu zostawić auto" - mówi w rozmowie kolejna z mieszkanek.

Jak widać całe przedsięwzięcie podoba się mieszkańcom, jest wielowymiarowe i jak mówią podoba im się efekt kilkumiesięcznych prac.

 

tuwima110123 20tuwima110123 5 2tuwima110123 16

Orszak Trzech Króli na rynku w Jaworznie

trzechkrolio60123 214Orszak Trzech Króli to impreza społeczna i religijna, polegająca na przemarszu "aktorów" - amatorów przebranych za Trzech Króli.

To swego rodzaju jasełka, które w Jaworznie jak i w innych miastach w Polsce odbywają się co roku, przynosząc radość głównie dzieciom, ale i dorośli są często zachwyceni przebiegiem wydarzenia.

W tym roku nie było żywej szopki ale za to pojawiła się zdobywająca coraz większą popularność i sympatię jaworznian Orkiestra Dęta Tauron Wydobycie S.A. ZG Sobieski.pod dyrekcja Piotra Krawczyka. 

Po Mszy świętej w południe z kolegiaty wyruszył marsz prowadzony przez ową orkiestrę, w którym znaleźli się księża, ministranci, a ze strony miasta mogliśmy zobaczyć Zastępcę Prezydenta Pana Łukasza Kolarczyka, szefa Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie Pana Dariusza Starzyckiego, Radnych oraz tłum mieszkańców - wiernych z dziećmi.

Na płycie rynku kilkadziesiąt minut można było posłuchać zarówno instrumentalnych wersji kolęd, głównie zagranicznych, a polskie, znane pieśni zaśpiewały Uczennice jaworznickich szkół Emilia Kozieł i Aleksandra Daniłowska.

Szukasz pracy i chcesz się wyróżnić na rynku pracy? Ta informacja jest dla Ciebie!!!

PUP2023 1Od 2 stycznia 2023 roku ruszył II nabór do projektu pilotażowego pn. „Certyfikacja kompetencji bazą stabilnego zatrudnienia", którego autorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie.

Co zyskasz biorąc udział w projekcie? Otrzymasz innowacyjny certyfikat zawierający informacje o Twoich kompetencjach miękkich, które niewątpliwie są bardzo ważne dla rekruterów.

Docelowo certyfikat stanie się pożądanym dokumentem aplikacyjnym obok CV oraz listu motywacyjnego – bądź pierwszy, który będzie go posiadał! Nie zwlekaj i zgłoś swój udział do projektu. Nabór trwa do 2 lutego 2023 roku.

Formularze zgłoszeniowe przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie ul. Północna 9B, I piętro, pok. 115 w godz. 8:00-14:00
tel. 32 / 61 81 915, które dostępne są na stronie https://jaworzno.praca.gov.pl/-/19756419-drugi-nabor-do-akademii-kompetencji

Rekrutacja skierowana jest do osób młodych do 30 roku życia z grupy NEET (tj. osób niepracujących, nieuczących się i nieszkolących się), które są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie.

Projekt finansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach naboru pn. „Stabilna praca - silna rodzina”. Całkowita wartość projektu: 578 600 zł.

pup2023 2

 

Koncert Orkiestry Taurona na rynku

orkiestragornicza221222 8Odwilż sprzyjała koncertowi Orkiestry Dętej Tauron Wydobycie S.A. ZG Sobieski na jaworznickim rynku na dwa dni przed wigilią Bozego Narodzenia, bowiem mróz nie jest przyjacielem instrumentów.

Dziś, czyli w czwartek przedświąteczny można było posłuchać całej gamy piosenek pieśni i kolęd w wykonaniu "dęciaków" z Sobieskiego. Orkiestra podąża za coraz nowszymi trendami w muzyce i wykonuje oprócz bardzo tradycyjnych melodii, bardzo nowoczesne, które porywają wręcz słuchaczy.


Do koncertu zaproszono dwie młode wokalistki - Emilię Kozieł i Aleksandrę Daniłowską, które zaśpiewały kolędy, a oprócz kolęd usłyszeliśmy wiązanki przebojów ludowych i współczesne hity z kraju i ze świata. 

Odwilż sprzyjała koncertowi Orkiestry Dętej Tauron Wydobycie S.A. ZG Sobieski na jaworznickim rybnku na dwa dni przed wigilią Bozego Narodzenia, bowiem mróz nie jest przyjacielem instrumentów. Dziś, czyli w czwartek przedświąteczny można było posłuchać całej gamy piosenek pieśni i kolęd w wykonaniu "dęciaków" z Sobieskiego. Orkiestra podąża za coraz nowszymi trendami w muzyce i wykonuje oprócz bardzo tradycyjnych melodii, bardzo nowoczesne, które porywają wręcz słuchaczy.
Do koncertu zaproszono dwie młode wokalistki, które zaśpiewały kolędy, a oprócz kolęd usłyszeliśmy wiązanki przebojów ludowych i współczesne hity z kraju i ze świata.

Wieczór poetycki Alicji Dudek

adudek151222 7Co najmniej dwa razy do roku Pani Alicja Dudek, jaworznicka poetka, a przez całe swe życie aktywna uczestniczka życia kulturalnego, animatorka, przyjaciółka i młodzieży i seniorów organizuje wieczory poetyckie na których prezentuje, swoje wiersze.

Bywa i tak, że to inni, aktorzy, czy też po prostu Jej przyjaciele czytają Jej poezję, a wokaliści ubarwiają śpiewem spotkania
.
Tym razem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w grudniowym - zimowym, a tematycznie właściwie całorocznym koncercie - wieczorze poetyckim Pani Alicji Dudek wzięli udział: Anna Serwatka, Urszula Warszawska, Marlena Budak, Martyna Sokół,Eugeniusz Puchalski, Dominik Socha (głosem) i Aleksander Tura.

Podczas kilkudziesięciominutowego programu goście usłyszeli wiele wierszy poświęconych porom roku oraz piosenki zaśpiewane do poezji poetki. Swoje autorskie piosenki zaprezentował również Aleksander Tura.
Artyści dziękują publiczności za przybycie i w miłym towarzystwie wysłuchanie poetycko muzycznej układanki.
Zdjęcia - Jacek Maliszczak - dziękujemy

Karczma Piwna NSZZ Solidarność

karczmapiwna101222 317Karczma piwna to doroczne święto Braci Górniczej, które zarezerwowane jest wyłącznie dla mężczyzn. Wstępu na imprezę nie mają kobiety, bowiem podczas spotkania gwarków dzieją się rzeczy, które nigdy nie powinny napotkać na wzrok białogłowy, podobnie jak uszy damy nie powinny usłyszeć.

Tak więc niewiele z tego, co działo się w hali ZG Sobieski ujrzą oczy naszych czytelników, Ale kilka migawek oczywiście jest.

A była to Karczma Piwna Organizacji związkowej NSZZ Solidarność ZG SObieski, która po dwóch latach przerwy mogła się w końcu odbyć.

Impreza trwa cztery godziny podczas których załatwia się wiele związkowych, w tym piwnych spraw, rozmawia się na tematy będące w innych miejscach tematami tabu i przy zimnym, schłodzonym do około
5 stopni celsjusza piwie bawi się przy występach kabaretowych.

Karczmę w dniu 10 grudnia zaszczycili swoją obecnością, oprócz oczywiście dostojników górniczych, sam Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, a ze strony miasta Pan Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek - przewodniczący Rady Miejskiej, Pełnomocnik PiS
w Jaworznie Pan Dariusz Starzycki oraz radni: Dawid Domagalski, Mirosław Pieczara i Maciej Stanek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Karczmy Piwnej NSZZ Solidarność 2022.


Święty Mikołaj odwiedził dzieci w hali MCKiS.

swmikolaj41222 27Święty Mikołaj odwiedził Halę w centrum Jaworzna w niedzielę, choć jego imieniny dopiero dziś.

Aby mu nie było przykro, to właśnie dziś zapraszamy do obejrzenia naszych migawek z mikołajowej imprezy, jaka odbyła się dwa dni temu.

Setki, jak nie tysiące dzieci z rodzicami wybornie się bawiło, nie zważając na to, że w telewizji grali piłkarze. 
tak więc możemy stwierdzić że Święty Mikołaj wygrał z futbolem. 

Wspomnijmy, że w organizacji mikołajowej imprezy wydatnie pomogła Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, za co w imieniu mieszkańców i dzieci dziękujemy. 

 

Klub Wolontariatu w ZSP4 w Jaworznie przed świętami - wspomóż swoim działaniem!

wolontsp4jaw1222 1Wolontariat ZSP4 Jaworzno kolejny raz biorąc udział w grze #POLICHROM (zagrajwwolontariat.pl) Regionalnego Centrum Wolontariatu, pragnie promować działania na szczeblu nie tylko miejskim.

Tym razem zachęcamy do wolontariatu na rzecz Wolne miejsce i Wigilii dla Samotnych.
Idealną okazją do tego było dzisiejsze spotkanie z Wolontariuszką Fundacji Wolne Miejsce.

Spotkanie odbyło się z okazji Miedzynarodowego Dnia Wolontariusza, tego dnia nie tylko wspominamy działania naszego Klubu, ale przede wszystkim zachęcamy do podejmowania nowych inicjatyw.

Nasza szkoła oraz przyjaciele, pragniemy wspólnie dorzucić słodką cegiełkę na rzecz gości wigilii, stąd akcja - "Piernicz z nami" dla Uczestników Wigilii dla Samotnych w Katowicach.
Upiecz pierniki,  przynieś do ZSP 4 Jaworzno ul.Armii Krajowej 5, my dostarczymy je fundacji.

Grudzień tak pięknie otwiera nasze serca na potrzeby innych ludzi.

Jeśli chcesz pomóż i Ty, razem uczyńmy te zimowe dni cieplejszymi.
wolontsp4jaw1222 2 1200wolontsp4jaw1222 3 1200wolontsp4jaw1222 4 1200

Świętomikołajowa inicjatywa grupy radnych miejskich dla dzieci

swmikolajpodkolegiata051222 33Chcą, aby stało się to tradycją, że co roku przychodzą do Świetlicy Środowiskowej Pod Kolegiatą i wśród świątecznych zapachów, kolorów oraz artystycznych prezentacji dzieci, wręczają im prezenty z okazji imienin tego dobrotliwego staruszka z brodą. 

Teresa Kondoszek, Marzena Czarny,  Bernadeta Palka, Maciej Stanek, Mirosław Pieczara i Dawid Domagalski już po raz drugi i jak zapewniają, będzie to coroczne wydarzenie, przybyli pod Kolegiatę, i sprawili mnóstwo radości korzystających z dobrodziejstw świetlicy dzieciaków.

Do akcji dołączyli się również członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej z Panem Czesławem Brandysem na czele. Program artystyczny zawdzięczamy wychowawcom, którzy w pocie czół i konsekwentnie ćwiczyli jego elementy z dziećmi. 

I to nawet, jak widać było po reakcji tych najmłodszych, nie chodzi o same prezenty. Tu działa dobro, bezinteresowność, chęć wspólnego spędzenia czasu, udowodnienia wychowankom, że na świecie jest wiele dobra, które tworzą dobrzy ludzie. 
Zapraszamy do obejrzenia na zdjęciach tych radosnych twarzyczek.


W Jaworznie zdarzył się groźny wypadek. Służby zadziałały

cwiczenia wyopadek 031222 126W sobotę, 3 grudnia w Jaworznie przy łączniku Obwodnicy Północnej i Hugona Kołłątaja doszło do wypadku z dużą ilością poszkodowanych. Zderzyły się autobus i trzy samochody osobowe. Poszkodowanych zostało 29 osób, w tym sześć doznało śmiertelnych urazów. 

Na miejsce skierowane zostały oddziały ratownicze medyczne oraz straży pożarnych zarówno państwowe jak i ochotnicze. W sumie w działaniach wzięło kilkudziesięciu specjalistów od udzielania pierwszej zaawansowanej pomocy. Część ofiar została odwieziona do szpitala, część nie wymagała hospitalizacji.
Na miejscu byli również funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej.

Całość akcji trwała około czterech godzin, a były to ćwiczenia doskonalące sprawność, zgranie i umiejętności ratownicze poszczególnych służb. 

wypadek31222Nie, nie były to ćwiczenia, w których wszystko było wiadome. 

O tym, że one się odbędą oczywiście wiedziano, ale jaki będzie rozmiar szkód, ilu będzie poszkodowanych, z jakimi urazami, ratownicy dowiedzieli się dopiero w momencie przyjęcia zgłoszenia, a w zasadzie w chwili przybycia na miejsce zdarzenia. tak więc ćwiczenia miały wszelkie znamiona autentyczności - jak przy prawdziwym wypadku. 

Poszczególne osoby odpowiedzialne za swoje zadania rozmieściły się w obrębie katastrofy, a niezależni obserwatorzy pilnie śledzili poczynania służb punktując je bezlitośnie, wyłapując zarówno błędy, jak i prawidłowości, aby później wysnuć wnioski i wykorzystać je w ocenie akcji oraz w procesie doskonalenia działań na przyszłość.

Całości działań przyglądał się Zastępca Prezydenta Jaworzna Pan Łukasz Kolarczyk, któremu objaśniano poszczególne decyzje oraz zwracano uwagę na celowość danych działań. 
Z akcji mamy dla naszych czytelników ogromną galerię zdjęć. 


 

Kim jest Patriota XXI wieku - Sympozjum w Jaworznickim Sanktuarium

lotnicy221122 2822 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie, będącym jednocześnie nekropolią, muzeum, Miejscem Kaplicy Pamięci Narodu, odbyło się sympozjum pod tytułem "Kim jest Patriota XXI wieku".
Sympozjum zorganizował Instytut Dziedzictwa i Myśli Narodowej im Romana Dmowskiego i Ignacego Paderwskiego oraz Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich
W programie sympozjum znalazł się wykład prof. dr. hab. Jana Żaryna, Dyrektora Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, Oraz Projekcja filmu "Żwirko i Wigura - 15 dni chwały".
Po tym bloku nastąpiła prezentacja kaplicy Lotników PW. matki Bożej Loretańskiej - Patronki Lotników oraz zwiedzanie Muzeum Skarbca.
W ławach sanktuarium zasiadło wielu zaproszonych gości w tym wymieniony Pan Jan Żaryn, Poseł Ewa Malik  uczniowie jaworznickich klas wojskowych..Gospodarzem był Pan Tadeusz Zemuła prezes Zarządu Głównego ŚSLP. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.


Grudniowo - styczniowe wydarzenia w Jaworznie

swmikolajZa stroną miejską podajemy informacje o wydarzeniach grudniowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.

Cieszy niezmiernie fakt że wyraźnie mamy do czynienia ze świętym Mikołajem, a nie z mikołajkami, czy też innymi świecko nazwanymi wydarzeniami. Nasza tradycja to Święty Mikołaj. Nasz tradycja to Boże Narodzenie a nie zimowe święta, czy też zimowa przerwa świąteczna. 

I tego się trzymajmy!

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, Jarmark Bożonarodzeniowy, Świąteczna MegaMoc z TAURON Wytwarzanie, a także Betlejemskie Światło Pokoju i wspólne kolędowanie – w grudniu czeka nas cykl imprez, które wprowadzą w okres Bożego Narodzenia. Pod „płaszczką” ruszy również miejskie lodowisko.

Pierwsze z wydarzeń już 4 grudnia 2022 r. (niedziela) w godz. od 15:00 do 19:00. W tym dniu w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie odbędzie się spotkanie ze Św. Mikołajem. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na popołudnie pełne przygód oraz wrażeń!

W programie wydarzenia m.in.:

  • świąteczny plac zabaw,
  • zakątek małego skrzata,
  • fabryka ozdób świątecznych,
  • malowanie chatek,
  • świąteczny fotopunkt,
  • spotkanie z bohaterami bajek,
  • piernikowe wypieki,
  • strefa profilaktyczna.

Więcej informacji o grudniowych wydarzeniach już wkrótce.

Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us