Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Prawo i poorządek (11)

Potrącony pieszy na Matejki

potraceniematejki201117 6Dzisiaj (20.11.2017) około godziny 16:10 doszło do potrącenia pieszego przez kierowce Forda Focusa z Jaworzna na ul.Matejki na pasach koło przystanku "Matejki Arkady".

Na miejsce zdarzenia zadysponowano sekcje techniczna JRG Jaworzno (481s 21,22), ZRM (P) oraz Patrol Policji [WRD]. Na czas działania strażaków droga została zablokowana po 20 minutach jak straż pojechała do koszar, to policja odblokowała drogę i ruch odbywał się wahadłowo.\

O godzinie 17:00 droga była już przejezdna w obie strony. Mężczyzna został odwiedziny do szpitala. Kierowca został ukarany mandatem i prawdopodobnie zostało mu odebrane prawo jazdy. Pozdrowienia dla strażaków z drugiej zmiany

Czytaj dalej...

Kolizja na obwodnicy u zjazdu na Kolejową

wypa300316 2Około godziny 13. 30 zjazd na ulicę kolejową został obustronnie zablokowany.

Doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

Okoliczności są przez policję wyjaśniane, jednak z pobieżnych oględzin wynika, że impet uderzenia był dość duży, skoro doprowadził do uszkodzeń widocznych na zdjęciu, zwłaszcza w samochodzie koloru zielonego (Renault ?)

 

 

wypa300316 4

wypa300316 1

wypa300316 3

Czytaj dalej...

Wybory ławników już w tym roku

Fotolia 63666082 XS CustomW tym roku kończy się czteroletnia kadencja ławników sądów okręgowych i rejonowych. Nabór kandydatów na nowy okres urzędowania właśnie się rozpoczął. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca, a o wynikach wyborów dowiemy się jesienią.
Istnienie urzędu ławników to wyraz udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości. Uczestniczą oni w rozpoznawaniu spraw pierwszej instancji przez sądy rejonowe i okręgowe. Obecnie ławnicy mogą orzekać w określonych sprawach rodzinnych, karnych i dotyczących prawa pracy. Ważne aby pamiętać, że ławnik to nie praca, a funkcja społeczna.

Czytaj dalej...

Policjant, który mi pomógł - VIII edycja konkursu

policpomogl2015Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2015 roku.
Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Czytaj dalej...

I w tych czasach działają jeszcze meliny !

 

polcjaaa1

16.05.2016r.

Policjanci zajmujący się zwalczanie przestępstw gospodarczych zatrzymali 60-letnią kobietę, która sprzedawała wyroby alkoholowe pochodzące z nielegalnego źródła. W trakcie wykonywanych czynności śledczy zabezpieczyli kilka litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

17.05.2016r.

Zgłosił 63-letni mężczyzna, iż nieznany sprawca z terenu firmy mieszczącej się przy ulicy Kolejarzy dokonał kradzieży 12 elementów stalowych. Straty zostały oszacowane na 700 złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

18.05.2016r.

Nad ranem zgłoszone zostało włamanie do salonu Cyfrowego Polsatu przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca wybił szybę wystawową w salonie i splądrował pomieszczenia. Straty w toku ustalania.

19.05.2016r.

Zgłosił 48-letni jaworznianin, że nieznany sprawca celowo uszkodził jego zaparkowany przy ulicy Szymanowskiego samochód opel. Wandal przerysował powłokę lakieru z lewej strony pojazdu. Pokrzywdzony straty określił na 3 tys. złotych.

19.05.2016r.

Wieczorem policyjni wywiadowcy w trakcie wykonywanych czynności operacyjnych znaleźli w mieszkaniu 20-letniego jaworznianina, kilka sadzonek marihuany. Sprawę bada wydział kryminalny.

20.05.2016r.

Zgłosiła 31-letnia pracownica salonu sieci komórkowej, iż najprawdopodobniej jeden z klientów wykorzystując chwilę jej nieuwagi skradł telefon komórkowy Samsung Galaxy S6 wartości ponad 2 tys. złotych.

21.05.2016r.

Popołudniu na ulicy Grunwaldzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 73-letnia piesza przechodząc przez drogę w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez 34-letniego kierowcę citroena. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy.

22.05.2016r.

Zgłosiła 30-letnia mieszkanka ulicy Klonowej, że nieznany sprawca włamał się do jej piwnicy. Sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych i ze środka skradł rower górski marki Kands wartości ponad 800 złotych.

22.05.2016r.

Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymana została 50-letnia kobieta, która kierowała samochodem peugeot w stanie nietrzeźwym. Zatrzymania dokonał inny uczestnik ruchu drogowego w ramach tzw. ujęcia obywatelskiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kobiecie 2,8 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Czytaj dalej...

Zdarzenia minionego tygodnia - raport policji

policjanews Custom

06.11.2017 r.

Wieczorem policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, którzy w niedzielę (05.11) włamali się do mieszkania przy ulicy Bocznej. Sprawcy skradli wówczas sprzęt RTV wartości 2,5 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymany został wcześniej 35-letni konkubent poszkodowanej, który był podejrzewany o to przestępstwo. W trakcie prowadzonego dochodzenia, policjanci ustalili, iż włamania dokonali jednak dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy także przebywali w tym mieszkaniu. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do przestępstwa. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu.

07.11.2017 r.

Do komendy policji zgłosił się 49-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurnego, że za pośrednictwem portalu internetowego ?OLX.pl? zakupił elektronarzędzia marki HILTI za kwotę ponad 1,4 tys. złotych. Po wpłacie na wskazane przez sprzedawcę konto pieniędzy, kontakt z nim się urwał. Zakupiony sprzęt nie został dostarczony. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

07.11.2017 r.

Popołudniu w jednym ze sklepów odzieżowych w Galerii Galena zatrzymana została 30-letnia mieszkanka Sosnowca, która wspólnie z innym mężczyzną skradła trzy kurtki męskie wartości ponad 600 złotych. Kobieta została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

07.11.2017 r.

69-letnia mieszkanka Jaworzna została okradziona metodą na tzw. hydraulika. Pod pozorem awarii wodociągowej, kobieta wpuściła do swojego mieszkania obcego mężczyznę, który podawał się za hydraulika. Gdy kobieta przebywała w łazience, mężczyzna wspólnie z inną osobą skradł złotą biżuterię. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 12 tys. złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

07.11.2017 r.

Wieczorem na ulicy Jagiellońskiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli samochód opel. W czasie rozmowy z 31-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

08.11.2017 r.

Nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą w dwóch zaparkowanych przy ulicy Chełmońskiego samochodach bmw. Sprawca celowo także przeciął jedną z opon. 65-letni pokrzywdzony straty oszacował na 15 tys. złotych.

10.11.2017 r.

Policjanci Pogotowia 997 zatrzymali 60-letniego jaworznianina, który w trakcie interwencji dopuścił się znieważenia mundurowych. Mężczyzna używał wobec policjantów słów wulgarnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

10.11.2017 r.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który znajdując się w stanie nietrzeźwym na ulicy Jagiellońskiej kierował samochodem citroen. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile. Sprawca został zatrzymany przez innego kierowcę, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wezwał policję.

10.11.2017 r.

Zgłosił 63-letni mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej, iż nieznany sprawca włamał się do jego mieszkania położonego w bloku na parterze i ze środka skradł pieniądze. Suma strat w tym przypadku wynosi blisko 5 tys. złotych.

11.11.2017 r.

Przed północą dyżurny policji został powiadomiony o pożarze samochodu na ulicy Piłsudskiego. Na miejscu okazało się, iż spaleniu uległ zaparkowany w tym rejonie samochód bmw, a w wyniku pożaru uszkodzone zostały dwa sąsiednie samochody mercedes i renault. Śledczy zabezpieczyli pojazd bmw do dalszych czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności pożaru. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają podpalenia samochodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Policja poinformowała

09.02.2015r.
W godzinach popołudniowych policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 21-latka, który skradł 10 metrów kabla elektrotechnicznego na szkodę jednej z jaworznickich firm. Straty zostały oszacowane na 2,5 tys. złotych.
09.02.2015r.

Policjanci prewencji zatrzymali 48-letniego jaworznianina, który do swojego mieszkania przy ulicy Koszarowej podłączył nielegalnie prąd. Sprawca podpiął się do licznika energii elektrycznej sąsiadów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Czytaj dalej...

Tydzień pełen zdarzeń

02.02.2015r.

Przed południem na ulicy Szczakowskiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy mitsubishi. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, iż 37-letni mieszkaniec Olkusza nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, że kierowca posiada na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami.

02.02.2015r.

Zgłosił 29-letni jaworznianin, że nieznany sprawca w centrum miasta uderzył go pięścią w twarz, a następnie skradł mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy Sony Xperia. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

02.02.2015r.

Jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie internetowym. 36-letnia kobieta przy zakupie butów za pośrednictwem portalu ?Allegro? została oszukana na 160 złotych przez osobę podającą się za Marzenę O. zam. Warszawa. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

05.02.2015r.

W środku nocy w rejonie al. Piłsudskiego, policjanci prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał przy sobie woreczek z marihuaną. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna trafił do aresztu.

05.02.2015r.

Wieczorem w zaparkowanym przy al. Piłsudskiego samochodzie citroen, nieznany sprawca porozbijał wszystkie lampy oraz uszkodził powłokę lakieru. 56-letni właściciel pojazdu straty określił na 5 tys. złotych.

05.02.2015r.

Zgłosi 52-letni jaworznianin, że nieznany sprawca wymontował kompletny układ wydechowy z jego samochodu marki Mercedes Sprinter. Zgłaszający starty oszacował na ponad 3 tys. złotych.

06.02.2015r.

Zgłosił 39-letni mężczyzna, że nieznany sprawca skradł 14-letniemu synowi telefon komórkowy marko LG G2 Mini. Sprawca wyciągnął telefon z plecaka chłopaka najprawdopodobniej na terenie szkoły. Straty w tym przypadku wynoszą 1000 złotych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us