Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Rekreacja (19)

Wędkarze walczyli puchar im. Andrzeja Stalmacha

zaowdy13maja18 31To doroczne zawody organizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 19 - Jaworzno - Miasto, dla upamiętnienia wspaniałego społecznika, członka PZW, pana Andrzeja Stalmacha. Był wieloletnim skarbnikiem Koła, ale jego działalność dla organizacji miała dużo większy wymiar. Wspomagał uczącą się wędkarstwa młodzież, działał na rzecz ochrony przyrody a ponadto był niezwykłym przyjacielem, okazującym każdemu swoją pomocną dłoń.

Zawody jak zwykle rozpoczęły się przyjmowaniem zgłoszeń,  po czym nstąpiło losowanie stanowisk, a o godzinie 9 wszuyscy wrzucili zestawu do wody i czekali na brania.

Te okazały się dla większości dobre, ale najlepsi mogli byc tylko ci, którzy najlepiej umieją przechytrzyć rybę.

Zawody wynikiem 5925 pkt. wygrał Michał Drobniak, Jako drugi uplasował się Zbigniew Zuber, a jako trzeci Robert Malec.

Działalność Koła można obserwować na stronie www.kolo19.jaworzno.pl, bieżące ciekawostki śledzić na profilu jaworznickich wędkarzy.

 

Czytaj dalej...

Karp na miarę mistrzostwa koła PZW Jaworzno

zawody wędkarskie Jaworzno 220417 24Rzadko zdarza się aby zawody wędkarskie wygrać złowieniem tylko jednej ryby. Jedna ryba w siatce, to ryba honorowa, ale żeby była ryba zwycięską?!

I to na miarę Mistrzostwa!

W Byczynie, na stawach Makowiska odbyły się w niedzielę, 23 kwietnia zawody z cyklu grand Prix, mające równocześnie wymiar mistrzostwa na rok 2017.

Pogoda bardzo nie sprzyjała wędkarzom. Kto łudził się, że im bliżej południa, tym będzie cieplej, wszak już przecież koniec kwietnia, zawiódł się i nie będąc odpowiednio ubranym, kapitulował zbierając manatki nawet dopiero po dwóch godzinach łowienia.
Kto miał na sobie ciepłe spodnie, kto był ubrany na cebulkę wytrwał do końca i mógł "załapać się" do finałowej dziesiątki.

Czytaj dalej...

Dziecięce zawody wędkarskie na Tarce


zawtarka270816031Tym razem na Tarce, gdzie stawy obfite są w narybek i małe, biorące na każdą przynętę płotki i wzdręgi, odbyły się zawody dla dzieci, wieńczące wakacje. O zawodach na grajdołku pisaliśmy TUTAJ, a teraz garść zdjęć z rywalizacji na Tarce.
trzeba zaznaczyć, że już powoli wyłaniają się młodzi mistrzowie tego popularnego sportu - formy rekreacji. Nazwiska na liście zwycięzców powtarzają się, a co ciekawsze, sporo zamieszania w czołówce robią dziewczynki, które równie z pasją jak ich koledzy wpatrują się w spławik i reagują na brania doskonałym szybkim, celnym zacięciem. o zakończeniu zawodów ryby są wypuszczane do wody, co sprawia, że dzieci uczą się poszanowania dla świata zwierząt. Zwycięzczyni złowiła ponad 3 i pół kilograma ryb!
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy w imieniu organizatorów miedzy innymi - Panu radnemu Januszowi Papudze, Stowarzyszeniu Miłośników Wędkarstwa "Tarka", Domowi Kultury w Jeleniu "Archetti", Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów, sklepowi wędkarskiemu "U Jacka".
A czołówka piątkowych zawodów wyglądała następująco
1. Estera Chowaniec
2. Wiktor Zubel
3. Dawid Nekwapil
4. Amelia Wątroba
5. Jakub Święs

Czytaj dalej...

Zawody Szkółki Wędkarskiej w Jeleniu

szkwedk240816067Wędkowanie w Jeleniu ma tradycje takie jak cała jaworznicka historia wędkarstwa. jednak właśnie tam, na stawie należącym do Polskiego Związku Wędkarskiego młodzi adepci tego sposobu spędzania wolnego czasu mogą wkraczać w tajniki dyscypliny, zdobywać wiedzę nie tylko służącą skutecznemu połowowi, ale i taką, która uświadomi o konieczności dbania o przyrodę, o ekosystem, o nasze wspólne dobro.
Podczas Wakacji na grajdołku, tamtejszy zarząd Koła PZW prowadzi wędkarską szkółkę, która kończy się pod koniec sierpnia tradycyjnymi zawodami. Kto był pilnym uczniem słuchaczem, ten ma szanse wygrać i zdobyć puchar oraz nagrody.

Czytaj dalej...

KONCERT DLA EMILA - Zanim się urodził, miał już umrzeć

koncemil150516011Śpiewano w duetach, triach i pojedynczo, grano na instrumentach, a wszystko to aby pomóc Emilowi, którego losy niektórzy przesądzali, zanim się urodził.
?Nie przeżyje? ? mówili lekarze, gdy w wieku 3 tygodni leżał z podejrzeniem sepsy. Ochrzczony w inkubatorze, gdy już nie miał sił otworzyć oczu? Kolejny krzyżyk? ile już ich było? Gdy miał 4 miesiące, na chwilę ?umarł? na rękach mamy podczas ?zwykłego? pobierania krwi. Czy każde dziecko, które przestaje oddychać, robi się brązowe? Dzięki Bogu, że zapaść była w szpitalu ? w domu rodzice by go nie odratowali. Przed każdą interwencją lekarską rodzice od ponad 4 lat słyszą, że ich syn ma 50% szans na przeżycie. I do tej pory zawsze był w tej szczęśliwej połowie?

Czytaj dalej...

Mistrzostwa koła 2016 - Tomasz Pietraszek na czele stawki

zawody240416006Wędkarze, mimo złej pogody pracują sukcesywnie zbierając punkty pucharowe. 24 kwietnia odbyły się zawody będące jednocześnie mistrzostwami Koła nr 19 Jaworzno - Miasto.

O godzinie 6 rano, kiedy nad wodę poczęli przybywać pierwsi zawodnicy był jeszcze lekki mróz. Większość wędkarzy jednak po przebudzeniu i zorientowaniu się w temacie opadów i temperatury schowała do lodówek zanęty i przynęty i poszła z powrotem spać. Na starcie zawodów stawiła się więc tylko niecała trzydziestka, której los nie sprzyjał. Wyniki słabe, co nie znaczy że nie cenne.

Czytaj dalej...

Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego w Jaworznie

 

zawody10042016gii001

10 kwietnia w deszczowy dzień nad stawami Makowiska w Byczynie odbyły się inaugurujące sezon zawody wędkarskie. Ponieważ koło Jaworzno Miasto obchodzi w tym roku jubileusz 60 lecia powstania zawody te zatytułowano jubileuszowymi.

Z tej okazji na zakończenie przyjechał i udekorował zwycięzców Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek. Wśród gratulacji dla najlepszych były i pozdrowienia dla nie mogącego dziś być ?na stawach? Prezesa koła, Pana Jerzego Strycharskiego, który przeszedł ważną operację i odbywa teraz rehabilitację. Również my życzymy szybkiego odzyskania kondycji.

Czytaj dalej...

Impreza integracyjna Radnej Marzeny Czarny i Ogrodu "Jaśmin". Wieczór w ROD "Warpie"

dzialkijasminwarpie01509016Weekendowe podróże szlakiem jaworznickich dwóch ogrodów działkowych w sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy od Ogrodu Jaśmin.
Ten ogród jak i wiele innych nie należy już do struktur ogólnopolskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mieszkańcy uprawiający wydzierżawiony kawałek ziemi postanowili zerwać ze strukturami wywodzącymi się z bardzo dawnych czasów i na własną rękę w ramach własnego stowarzyszenia działać na rzecz lokalnej społeczności.
O tym mówi Pani Małgorzata Kędzierska, prezes działkowiczów z Łubowca.

Czytaj dalej...

Dzień Działkowca w ogrodzie Hutnik

dzialkihutnik201509014Działkowy weekend rozpoczął się w Szczakowej w jednym z trzech tamtejszych ogrodów - Hutnik (założonego nieopodal Huty szkła)
Tam obchody dnia działkowca pachną zawsze tradycyjnymi pieczonymi, gorącymi, smacznymi i w dużej ilości. Ale działkowcy z Hutnika nie mają na co dzień wesołych twarzy.
Ich plony nie są nawet dostateczne. Ich rośliny wydają marne owoce, a wszystko co wzrasta szybciej żółknie, niż się zazielenia, Rośliny walczą, swoją naturalną chęcią wydania płodów, ale nie są w stanie przeciwstawić się działalności człowieka, który nieopodal produkuje, konfekcjonuje i dystrybuuje chemię.
W opinii działkowców ta właśnie działalność powoduje, że rośliny umierają, a grządki wyglądają jak po przejściu pożogi.
dzialkihutnik201509003Inny problem, to brak wody w Kozim brodzie i słabe nawadnianie gleby - problem nie od dziś znany, ale trudny do rozwiązania z powodu ustawodawstwa, które obowiązuje.
Mimo problemów pasjonaci co wiosnę kopią grządki, sieją, sadzą warzywa, czekają na owoce i mają nadzieję na to, że codzienne pielęgnowanie swoich roślin przyniesie efekt, i nie zostanie zniweczone przez chemię spadającą z góry, i wsiąkającą w glebę.

Na spotkanie w Hutniku przybył Pan Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Jaworzna, który mieszkańców swojej dzielnicy zawieźć nie mógł. Jego słowa wypowiedziane do zebranych włożyły trochę otuchy w ich serca, bowiem powiedział o planach miasta związanych z poprawą sytuacji - zmianie kwalifikacji tamtejszych terenów przeznaczonych po działalność gospodarczą, zapowiedział konkretne rozmowy z przedsiębiorcami, a szczególnie z tymi od chemii, i kontynuację walki o wodę w Kozim brodzie, która to walka łatwa nie jest, bowiem potok płynie w sporej części przez województwo małopolskie w związku z tym swego rodzaju jurysdykcja nie skutkuje.

dzialkihutnik201509020Na pewno został rozwiązany problem zanieczyszczania wody przez Garbarnię, która swoją zużytą wodę musi oczyszczać, i wprowadzać do rzeki dopiero wtedy, kiedy ta ma odpowiedni poziom, tak aby stężenie pozostałych zanieczyszczeń spełniało surowe normy. W innym wypadku ścieki są odbierane przez kanalizację miejską, co sprawia w sumie, ze Kozi Bród już nie będzie śmierdział. Ale na wodę, powtórzono , trzeba będzie poczekać.
Na spotkanie w Hutniku przybył również Pan Zygmunt Man Prezydium Okręgowego Zarządu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców, który zapowiedział solidne wsparcie dla rozwiązania szczakowskich problemów.
Integralną częścią spotkania było sprawozdanie z działalności zarządu, które przedstawiła Wiceprezes Zarządu Pani Jadwiga Golec. W skład zarządu wchodzą również Prezes Pan Zbigniew Hydel, Wiceprezes Pani Grażyna Kieszek, sekretarz, Pani Aneta Nocoń i skarbnik Pani Marta Machnik.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us