Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/dnigodnosci2024
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/dnigodnosci2024
Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Tatuaże na Dniach Jaworzna - niezwykłe zdjęcia...

dnijawdz180624 56 1600Dni Jaworzna skończyły się tak szybko jak zaczęły.. Sześć dobrych koncertów wśród wielu atrakcji na stadionie miejskim zadowoliły gusta części jaworznian, a o tym, że wszystkich nie da się jednorazowo zadowolić nie trzeba nikogo przekonywać. Będą inne imprezy, na które miasto zaprosi i być może pozostali będą usatysfakcjonowani. 
A my, zgodnie z zapowiedzią prezentujemy nietypowa galerię tematyczną z wydarzenia na "Azotanii".
W ciepły, letni dzień można zauważyć wiele osób eksponujących zwoje rysunki na ciele. Nasz obiektyw zainteresował się tym i tak powstał album pod nazwą "TATUAŻE NA DNIACH JAWORZNA".

Jedne zdjęcia zrobione ukradkiem, inne zapozowane i tych jest więcej - zobaczymy co mają do powiedzenia za pomocą ozdabiania ciała nasi sąsiedzi współmieszkańcy. Dziękujemy za przyjęcie z uśmiechem naszego wszędobylskiego Canona. 
Zapraszamy również do obejrzenia naszych dwóch głównych galerii z Dni Jaworzna

GALERIA 1       GALERIA 2

 

 

 

Czytaj dalej...

Dni Jaworzna 2024 - Dwa dni zabawy i koncertów - mamy wielkie galerie

dnijawdz180624 246Tegoroczne święto miasta to dwa dni koncertów i atrakcji na stadionie miejskim. 

Wczesnym popołudniem można było z dziećmi skorzystać z wielu niespodzianek zabawowych - karuzele, kolejki, dmuchańce i dla dorosłych ogródek z napojami. Wiele fast foodów, co skłoniło całe rodziny do spędzenia popołudnia własnie tutaj.

O koncertach co by nie powiedzieć to trafiły w gust publiczności, która przybyła nawet z miast ościennych. 

Zarówno Oskar Cyms, jak i Lemon, a już późnym wieczorem Pidżama Porno miały swoich fanów, którzy dosłownie wszystkie piosenki wyśpiewali z artystami.
W drugim dniu na scenie zagościli formacja NWZ, Błażej Król i Margaret. Można się spierać, czy to nazwiska trafiające w szerokie spektrum zainteresowań jaworznian, ale miejsce dla widoani było nieźle wypełnione, czyli można uznac, ze imprezy się udały. 

Nam pozostało robić zdjęcia, ale skupiliśmy się głównie nie na artystach, bo oni maja pełno fotografii w internecie, ale na jaworznianach bawiących się wspólnie. I tak z pierwszego dnia powstały dwie galerie - jedna, nazwijmy ja ogólna o drga, która pojawi się wkrótce,. a będą na niej wyłącznie osoby mające... tatuaże. Czyli Tatuaże na dniach Jaworzna, ale na nią przyjdzie naszym czytelnikom jeszcze chwile poczekać. Najpierw kierujemy do GALERII PIERWSZEJ - ZAPRASZAMY do jej odwiedzenia. 

A potem zapraszamy do galerii Drugiej - z dnia drugiego .

A niebawem zapowiadana niespodzianka

Czytaj dalej...

Piknik nad pikniki w ŚDS PSONI w Jaworznie

PIKNIK SDS szczakowska 29 05 2024 92 DużyTo był wyjątkowy piknik bo zorganizowany dla i w dużej części przez osoby nie tak sprawne jak my wszyscy, mające problemy w codziennym funkcjonowaniu, korzystające z pomocy w Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jaworznie, przy ulicy Szczakowskiej.
Wielka sprawa, pomagać nie oczekując nic w zamian. Nagrodą za pracę, za pasję pomocy jest uśmiech i radość osób dotkniętych niesprawnościami.
Działalność domu jest w stanie sprostać potrzebom 60 osób i one to przygotowały dla zaproszonych gości, czyli rodzin dalszych i bliższych, przyjaciół, bogaty program artystyczny - wesoły, śpiewny, kolorowy.
Wszyscy łącznie z pogodą spisali się na piątkę z plusem. 
Całość przebiegała we wspomnieniach z lat minionego okresu PRL, ale na wesoło i z przymrużeniem oka. Były piosenki z tamtych lat, scenki rodzajowe i konkursy. 
W pikniku uczestniczyły Pani Anna Lichota - radna rady Miejskiej oraz Pani Magdalena Tomaszewska - Naczelnik Wydziału Zdrowia oraz Referatu Polityki Społecznej. 
Rodzice byli zachwyceni, podobnie instruktorzy, którzy zasługują na brawa - tak przygotować taką ilość osób w szybkim czasie to nie łatwa sprawa. Za to im również i my dziękujemy, życząc wspaniałych kolejnych dni we wspólnej pracy dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu oraz za możliwość zwiedzenia Domu dziękujemy serdecznie personelowi placówki. 


Czytaj dalej...

Święto Godności Osób Niepełnosprawnych

dnigodnosci220524 43 2Jak co roku w Jaworznie nasi mieszkańcy, którym nieco trudniej jest egzystować w społeczności z powodu niedyspozycji, niesprawności, z którymi przyszło im żyć, świętowali swój dzień, w którym pokazali, że żadna choroba, żadna niepełnosprawność nie może i nie ma szans wykluczyć ich w jakikolwiek sposób z naszej społeczności. 

Uśmiechnięci, chętni do życia, z pełnymi wdzięczności do świata oczami maszerowali w pochodzie z Rynku do hali MCKiS, gdzie urządzono moc atrakcji, zabaw, konkursów i występów, aby podkreślić, że my, którzy nie zmagamy się z problemami rozumiemy ich i przyjmujemy do naszego grona jak równych nam.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych to czas, kiedy dzieci, młodzież, dorośli, opiekunowie, nauczyciele oraz dyrekcje placówek spotykają się, by wspólnie celebrować i integrować.

dnigodnosci220524 89W obchodach wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z placówek mających zespoły integracyjne, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół z klasami integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje, które przyciągnęły uczestników w każdym wieku. W Hali Widowiskowo-Sportowej dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, kącik urody, warsztaty makijażu oraz zaplatania warkoczy, a także m.in. stoisko Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla tych, którzy potrzebowali chwili wyciszenia, stworzono specjalną strefę relaksu.


Zapraszamy do obszernej Galerii, w której można zobaczyć jak wspaniale jest być dobrym i empatycznym 

{gallery}dnigodnosci2024{/gallery}

Czytaj dalej...

Sobótkowe ognisko w Byczynie

sobotka byczyna 200524Al 93 1600Sobótki odbyły się oczywiście w kilku lokalizacjach w Jaworznie. Niestety w tym, roku z powodu niesmacznego żartu kogoś nieustalonego, który w przeddzień spalił przygotowane drewno, w Ciężkowicach ognia nie było. 
W pozostałych miejscach wielkie ogniska zapłonęły gorącym i krwawym płomieniem przy wtórze śpiewów i okrzykach radości. 
My przybyliśmy jak zwykle do Byczyny, gdzie całość nadzorowała Pani Radna Anna Lichota, przy czuwaniu Pani Ewy Sidełko Paleczny ze stowarzyszenia JMM. 
Śpiewały Byczynianki, harcerze, dzieci z zespołów muzycznych placówek oświatowych w Byczynie. My mamy dla czytelników zdjęcia - zapraszamy do GALERII 
Czytaj dalej...

Wiosenny wieczór z poezją i muzyką

Alicja Dudek 16.05.2024 1 Duży16 maja, w piękny wiosenny wieczór z publicznością biblioteki w Jaworznie spotkali się jaworzniccy twórcy i artyści. 
Wiosna w rozkwicie to temat spotkania ale nie tylko o wiośnie było. 
Wiersze Pani Alicji Dudek spełniały  ten warunek, ale było i o uczuciach i przyjaźni, i miłości, a czytały je Panie Anna Serwatka, Aleksandra Bzowska i Anna Ptaszkiewicz-Godzina.
Muzycznie ubarwili całość muzycy" Agnieszka Bakałarz, Anita Sułkowska Zofia Psiuk i  Kuba Kasperkiewicz wykonując utwory z kręgu muzyki klasycznej. 
Natomiast w świat piosenki autorskiej wprowadził Aleksander Tura, śpiewając swoje własne utwory. 
Zdjęcia zawdzięczamy Panu Jackowi Maliszczakowi.  

Czytaj dalej...

IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

NW ciezkowice 180524 4218 maja 2024 Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic zorganizowało IX Rajd Nordic Walking Doliną Żabnika.

 Pogoda wpisała się wspaniale w to wydarzenie, nawet byli tacy, którzy mówili, że za ciepło, ale to tylko z przymrużeniem oka. 

Na start zgłosiło się 192 "kijkujacych", którzy po krótkiej rozgrzewce ruszyli pięknymi okolicami Jaworzna. 

Trasa nie była długa, ale pełna radości i wspólnych wrażeń. 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna.
Współorganizatorami rajdu byli: Urząd Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, OSP Ciężkowice w Jaworznie i Wesołe Robaczki- Justyna Chrobak , NSZZ Solidarność ZG Sobieski.

Partnerem rajdu był - Stolarka R.W.J. Uroda oraz Mirosław Pieczara.

Wśród patronów medialnych znalazł się nasz portal MojeJaworzno.pl 

Czytaj dalej...

Majowy piknik rodzinny z JMM

piknikJMMpodleze11054 214

Beztroskie ciepłe i zabawowe popołudnie zorganizowało dla mieszkańców Podłęża Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. W sobotę, 11 maja na terenie Parku Podłęże rozstawiły swoje stoiska osoby i firmy chcące wprowadzić do osiedlowej codzienności nieco rozrywki i relaksu. Udało się to doskonale. przez niemal cztery godziny rodzice z dziećmi korzystali z przygotowanych atrakcji, raczyli się kiełbaskami i napojami. Można było wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych. 
To było dobre popołudnie.  
Kolejne radości przygotowane przez Stowarzyszenie JMM już wkrótce. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 
Czytaj dalej...

Jaworznicka Dziecięca Liga Mistrzów w Piłce Nożnej

dziecielaliga221022mj 27W sobotę, 22 października 2022 r. w inauguracji piłkarskich zmaganiach wzięli udział piłkarze i piłkarki z jaworznickich klubów sportowych – rocznik 2014 i młodsi. Cykl 10 turniejów w dwóch rundach – jesienno/zimowej i wiosenno/letniej, potrwa do 17 czerwca 2023 r.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, a honorowy patronat nad turniejem objął Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Podczas uroczystej inauguracji Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk życzył najmłodszym piłkarzom i trenerom powodzenia i przyjemności z gry fair play. Wręczył również piłki, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.

W rozgrywkach ligowych udział biorą dzieci z jaworznickich klubów sportowych: LKS Zgoda Byczyna, LKS Ciężkowianka Jaworzno, Victoria Jaworzno 1918, Akademia 2012, Szczakowianka Jaworzno oraz KS Górnik Jaworzno.

Turnieje są dla najmłodszych formą zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu, nie rywalizacji. W Jaworznickiej Dziecięcej Lidzie Mistrzów w Piłce Nożnej każdy wygrywa. Dobrej zabawie sprzyja regulamin ligi, który zakłada, że wszystkie kluby, które wezmą udział w turniejach, otrzymają jednakowe nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla klubu, a wszyscy młodzi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe. (treść - www.jaworzno.pl)

Czytaj dalej...

Koncert orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

koncertpolicji161022 112W Hali Widowiskowo - Sportowej w Jaworznie odbył się wyjątkowy koncert - Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z solistami: Justyną Hubczyk-Piechotą oraz Piotrem Tłustochowiczem. Wydarzenie rozpoczął okolicznościowy występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie,. Był to patriotyczny akcent znanego już w mieście układu z biało czerwonymi flagami.
Półtoragodzinny koncert policyjnej orkiestry spełnił wymagania wielbicieli różnych gatunków muzyki.
Niewiarygodne, jak orkiestra dęta potrafi zagrać utwory zarówno z kręgu muzyki poważnej, popularnej jak i rockowej, nawet heavy metalowej.
Potężne brzmienie dęciaków towarzyszące świetnym wokalistom rozlegało się nawet poza mury hali.
Na uwagę zasługiwało świetne prowadzenie koncertu przez Panią Magdalenę Tomaszewską i Pana Tomasza Obarskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us