Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworznicka Dziecięca Liga Mistrzów w Piłce Nożnej

dziecielaliga221022mj 27W sobotę, 22 października 2022 r. w inauguracji piłkarskich zmaganiach wzięli udział piłkarze i piłkarki z jaworznickich klubów sportowych – rocznik 2014 i młodsi. Cykl 10 turniejów w dwóch rundach – jesienno/zimowej i wiosenno/letniej, potrwa do 17 czerwca 2023 r.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, a honorowy patronat nad turniejem objął Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Podczas uroczystej inauguracji Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk życzył najmłodszym piłkarzom i trenerom powodzenia i przyjemności z gry fair play. Wręczył również piłki, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.

W rozgrywkach ligowych udział biorą dzieci z jaworznickich klubów sportowych: LKS Zgoda Byczyna, LKS Ciężkowianka Jaworzno, Victoria Jaworzno 1918, Akademia 2012, Szczakowianka Jaworzno oraz KS Górnik Jaworzno.

Turnieje są dla najmłodszych formą zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu, nie rywalizacji. W Jaworznickiej Dziecięcej Lidzie Mistrzów w Piłce Nożnej każdy wygrywa. Dobrej zabawie sprzyja regulamin ligi, który zakłada, że wszystkie kluby, które wezmą udział w turniejach, otrzymają jednakowe nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla klubu, a wszyscy młodzi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe. (treść - www.jaworzno.pl)

Czytaj dalej...

Koncert orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

koncertpolicji161022 112W Hali Widowiskowo - Sportowej w Jaworznie odbył się wyjątkowy koncert - Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z solistami: Justyną Hubczyk-Piechotą oraz Piotrem Tłustochowiczem. Wydarzenie rozpoczął okolicznościowy występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie,. Był to patriotyczny akcent znanego już w mieście układu z biało czerwonymi flagami.
Półtoragodzinny koncert policyjnej orkiestry spełnił wymagania wielbicieli różnych gatunków muzyki.
Niewiarygodne, jak orkiestra dęta potrafi zagrać utwory zarówno z kręgu muzyki poważnej, popularnej jak i rockowej, nawet heavy metalowej.
Potężne brzmienie dęciaków towarzyszące świetnym wokalistom rozlegało się nawet poza mury hali.
Na uwagę zasługiwało świetne prowadzenie koncertu przez Panią Magdalenę Tomaszewską i Pana Tomasza Obarskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


Czytaj dalej...

Lato zakończone teatrem ognia

geosfera02092222 175W piątek, 2 września odbył się piknik naukowy na pożegnanie lata. W jaworznickiej GEOsferze przygotowano szereg atrakcji dla dzieci młodzieży ale i dal dorosłych. Podczas wydarzenia oficjalnie otwarto projekt „GEOsfera II – Stara Prochownia”, a także zainaugurowano współpracę miasta z Uniwersyteckimi Laboratoriami Kontroli Atmosfery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W spotkaniu wziął udział Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, m.in. eksperymenty i pokazy przyrodnicze, poszukiwanie skamieniałości, wystawa studenckich projektów architektonicznych, prezentacja Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także finał Letniej Akademii Odkrywcy. Dr Andrzej Boczarowski podczas pokazu multimedialnego przedstawił najnowsze odkrycia paleontologiczne z Sadowej Góry – była to geologiczna uczta dla wszystkich miłośników skamieniałości. Sympatycy gier terenowych mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności orientacyjnych w zabawie pn. „Pociąg do nauki”. Na najmłodszych czekały również ścianka wspinaczkowa, zajęcia kreatywne, bańki mydlane i strefa zabawy.

Piknik na pożegnanie lata zakończył się występem Teatru Ognia.


Czytaj dalej...

Pierwszy taki koncert - Wojtek Justyna TreeOh! pod płaszczką

wojtekjustyna210722 34Wojtek Justyna TreeOh! to zespół, który zawsze chętnie odwiedza Jaworzno i jest mile witany i widziany przez Jaworznian zaintereresowanych najwyższej klasy jazzem.

Zespół łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy.

Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: od dosłownie dwóch koncertów basista Szymon Justyński, a dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne frazy Wojtka Justyny.

Występ zespołu dla wielu osób był zaskoczeniem, bowiem to pierwsza tego typu impreza "pod płaszczką" która sprawdziła się całkiem nieźle. Niespodziewanie akustyka okazała się niezła, a i muzycy majac sporo przestrzeni wokół mogli dać z siebie wiele.

Obejrzyjmy zdjęcia z koncertu, który zapowiedział Pan Roman Jońca.


Czytaj dalej...

Meksykańskie rytmy na rynku

 

gkrpa250721 88Czwarta lipcowa niedziela upłynęła na jaworznickim rynku pod hasłem meksykańskiej fiesty przygotowanej przez MCKIS z nieocenionym wsparciem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mimo że pogoda nie była pewna, to na płycie rynku pojawiło się mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Najmłodsi zachwyceni byli kolorowymi dekoracjami i mnogością zabaw i konkursów przygotowanych specjalnie dla nich.

Zapraszamy do obejrzenia dużej ilości zdjęć z tej barwnej imprezy.

 

Zapraszamy jednocześnie już 1 sierpnia na Sosinę, gdzie odbędzie się kolejna letnia impreza z cyklu "Z rodziną w plenerze"

Czytaj dalej...

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków po raz 31wyscigsolidarnosci 37
31 wyścig Solidarności i Olimpijczyków trwa. Trzeci jego etap zakończył się w Jaworznie około godziny 17 45, kiedy to peleton z naszym zawodnikiem, Stanisławem Aniołkowskim w roli zwycięzcy etapu i ldera wjechał pełnym pędem na rynek.

Zakończenie było krótkie i treściwe, bez prezentacji wśród hostess, za to z wielką butelką szampana, który wystrzelił w rękach lidera na skromny tłumek widzów. Cóż, epidemia wymusiła na nas takie, anie inne zachowania, tajką organizację imprez aby zapobiec gęstym zgromadzeniom.
Zapraszamy do obejrzenia równie skromnej galerii zdjęć.

 

wyscigsolidarnosci 68

Czytaj dalej...

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...


pedzlemplakpol

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...

Tegoroczny konkurs objęty był jak co roku honorowym patronatem Prezydenta miasta Jaworzna – Pawła Silberta. Przewodnim celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczych zarówno artystów zrzeszonych jak i nie zrzeszonych, oraz promocja miasta Jaworzna w sferze kultury plastycznej, a przy okazji stworzenie możliwości do bliższego kontaktu co w tym roku niestety nie było możliwe z powodu rozszerzającej się pandemii. Konkurs skierowany jest, tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.
W tegorocznej VI-ej edycji wzięło udział 47 uczestników, w tym 11 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 93 prac.
Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, akryl, linoryt, grafika, rzeźba oraz haft. Na konkurs nadesłano prace z takich miejscowości jak; Tomice, Katowice, Kraków, Bieruń, Kalety, Poznań, Jerzmanowice, Mielec, Tychy, Chełmek, Libiąż, Polkowice, Guzice, Oświęcim, Tomice, Złotów, Sochaczew, Legnica, Chorzów, Kalety oraz z Jaworzna.
Ogłoszenie wyników odbyło się 06 listopada 2020r, niestety tylko poprzez media internetowe (facebook.stk.pl, stk.decoart.pl, Radio Art, Radio Fest, MojeJaworzno.pl). w tegoroczny skład Jury weszli; Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Iwona Brandys, które przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach;

- w kategorii malarstwo:

Grand Prix: Zofia Łącka „Noc świętojańska”

I miejsce: Zbigniew Ziob „Mistrz kamuflażu”
II miejsce :Stefan Szuster „Moje podwórko”
II miejsce: Janusz Janas „Czyglice”
III miejsce Jerzy Demski „Swing”

Wyróżnienie: Bogumił Serczyk „Grajkowie”
Sabina Piotrowska „Uwięziona”

- w kategorii haft:

I miejsce: Katarzyna Kajukało-Drygalska ”Ćmy”
II miejsce: Lucja Góralska ”Przedwiośnie”
III miejsce: Józefa Stańczak „Dudek”

- w kategorii rzeźba :

I miejsce: Gerard Mazur „Grajek z fletem”

Jak już wcześniej wspomniałem, tegoroczna uroczysta gala nie mogła się odbyć z wiadomych wszystkim powodów, jednakże sama wystawa nadesłanych prac została zaprezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej i będzie dostępna dla widzów od 02 do 22 listopada w Galerii ExLibris. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy zostali osobiście poinformowani o sposobie odbioru statuetek oraz nagród rzeczowych i zaproszeni na następną edycję.
Aby zrekompensować wszystkim zainteresowanym tą zaistniałą niedogodność, STK wraz z MBP postanowiło nagrać krótki spot o wystawie i opublikować go w dostępnych mediach co wkrótce zostanie ogłoszone.
Już po raz szósty, udało się zorganizować ten trudny konkurs w tak bardzo zaskakującym nas wszystkich i nieoczekiwanym roku, a wszystko to dzięki takim sponsorom jak; Urząd Miasta Jaworzna, Tauron, oraz bardzo dobrej współpracy pomiędzy MBP Jaworzno a STK Jaworzno – Dziękujemy.

Jacek Maliszczak

 

pedzlemplak2020

Czytaj dalej...

Ciężkowicki Rajd Nordic Walking. Charytatywnie dla Mikołajanordic190720 175
nordic190720 155Już po raz piąty w Ciężkowicach odbył się rajd Nordic Walking przebiegający malowniczymi terenami Ciężkowic Doliny Żabnika i okolicznych lasów.

Ponad 120 osób wzięło w nim udział, a piękna pogoda sprzyjała spacerowemu potraktowaniu ośmiokilometrowej trasy.
Tym razem Rajd był wydarzeniem charytatywnym, podczas którego zbierano środki na pomoc w leczeniu małego Mikołaja, który urodził się z wada rączki - dłoni.
Osobą, która z wielkim sercem przyłożyła się do organizacji wydarzenia był pan Mirosłąw Pieczara, radny z dzielnicy, który zadbał o organizację, przygotowanie startu, mety, i gościny nordic walkerów z całego miasta.
Na starcie jak zwykle pojawił się Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który rozpoczął w Jaworznie pasję tego sportu, zachęcając mieszkańców do tego aktywnego spędzania czasu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Rajdu

nordic190720 48

Czytaj dalej...

Święto Konstytucji 3 Maja w Jaworznie
3maja2020konstytucja 63Pierwsze w naszej narodowej historii święto państwowe, i drugie pod względem ważności po 11 listopada, przypada w dniu 3 maja. W tym roku inaczej niż zwykle.

Bez festynów, radosnych pochodów, bez wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, bez zgromadzeń i przemówień, jedynie uczestnicząc w mszach świętych w dość małej frekwencji i skromnie składając kwiaty pod pomnikami, rodacy uczcili ten dzień.

W Jaworznie o godzinie 9.00 odbyła się msza święta koncelebrowana, podczas której ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski wygłosił bardzo emocjonalne i bezkompromisowe kazanie, wskazując na nasze polskie wady, na chwile, kiedy naród był poniewierany, kiedy odchodził od Boga, albo kiedy był zdominowany przez obce mocarstwa albo zdradzany przez wewnętrzne środowiska, sympatyzujące z zagranicą, jej oddając prawo dysponowania naszymi wartościami.

3maja2020konstytucja 31Polska nigdy nie poddała się, wiara zwyciężyła, a Polacy w zdecydowanej większości udowodnili swoje wartości, swoją Polskość niezależność,niezawisłość i mądrość.

Po mszy świętej złożono kwiaty pod pomnikiem w rynku i na tym obchody się skończyły. Mimo, że takie ciche, skromne, to głębokie w swojej warstwie duchowej i przepojone troską o nas wszystkich w dobie epidemii, na którą tak naprawdę nie mamy szczególnie silnego wpływu. Musimy wytrwać, musimy przetrwać.

Na marginesie rodzi się spostrzeżenie, że są takie osoby, takie środowiska, które zupełnie odeszły od ważnej i szczególnie polskiej cechy tego święta, czyli faktu, że setki lat naród był wspólnie z kościołem i z wiarą. Niestety są tacy, którzy przychodzą w miejsce pamięci po to, aby zrobić sobie selfie, i jak najszybciej wrzucić na portalu społecznościowym, zapominając o istocie święta trzeciomajowego i o choćby odrobinie skromności i uszanowania czasu i miejsca, w jakim się znaleźli.

Czytaj dalej...

Z okazji Dnia Kobiet - Kopciuszek dla dorosłych
kopciuszek70320 39Dzień Kobiet w byczyńskim Klubie Niko był świętowany już w przeddzień 8 marca. W sobotnie popołudnie salę na piętrze wypełniły tłumy pań, które zwabione plakatem o mającej być wystawionej sztuce "Kopciuszek", na którym widniała niewątpliwie męska, owłosiona noga, przybyły z wypiekami na policzkach z ciekawością, co też przyjdzie im zobaczyć i usłyszeć.

Nie musiały długo czekać na zapowiedź i krótki wstęp do jednoaktówki w reżyserii Pani Danuty Noszczyńskiej z udziałem aktorów teatru Indygo.

Historia bajkowego Kopciuszka opowiedziana w sposób bardzo dorosły i dla bardzo dorosłych, była hitem. Pani i Panowie, bo ci biedni przedstawiciele brzydszej płci również gdzieniegdzie poutykali się po kątach, trzęśli brzuchami, a jeśli ktoś brzucha nie miał, to uszami, ze śmiechu.

kopciuszek70320 27Sztuka to opowiedziana w sposób bezkompromisowy, z ogromną dozą humoru: gagów i dowcipnych dialogów, okraszona została piosenkami na melodie znanych przebojów jednej z div polskiej estrady, acz bardzo wyważony, aby nie urazić nikogo.
I rzeczywiście, nikt urażony się nie poczuł.

Nic taki nie dodaje urody i chęci do życia jak dobry dowcip, czasem pieprzny, czasem rubaszny i sprośny.
Oprócz spektaklu Panie wysłuchały kilku piosenek w wykonaniu kapeli Teatru Amarantus.

Wystąpili: Kopciuszek - Krystian Cempa, siostry: Przemysław Kujawski i Kamil Mistarz, macocha: Kazimierz Głowacz, wróżka: Agnieszka Gręda, narrator: Ludwika Smalcerz , książę: Katarzyna Paryż.
Kapela: Piotr Nowatkowski i Aleksander Tura.

Za miłą gościnę dziękujemy uroczej Pani Ewelinie - kierownik Klubu Niko oraz całemu personelowi Klubu NIko.

Życzymy Paniom aby humor zaznany podczas spektaklu towarzyszył im przez kolejne dni, a dla wspomnienia prezentujemy kilka zdjęć.

Czytaj dalej...

Bieg Tropem Wilczym - 01 marca 2020 rokutropemwilczym2020 1 1200W niedzielę, 1 marca 2020r. odbyły się I zawody z cyklu Jaworznickie Grand Prix Biegów Patriotycznych 2020, serii czterech biegów organizowanych na terenie miasta Jaworzna przez Stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.

Tego dnia na starcie stanęło blisko 230 uczestników dorosłych
i ok. 70 dzieci. W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się
w malowniczym rejonie Rezerwatu Sasanki, w sąsiedztwie Parku Gródek i Sadowej Góry.
Niedzielne zawody rozpoczął bieg rodzinny upamiętniający Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963m
Dystans ten nawiązywał do daty śmierci ostatniego z walczących Żołnierzy Wyklętych.
Po rodzinnych zmaganiach, na starcie stanęli zawodnicy biegu na dystansie 5 km i 10 km. Na zakończenie niedzielnych zmagań odbył się bieg dla dzieci - 600 m.

Bieg Tropem Wilczym miał charakter przełajowy. Zawody jak co roku cieszyły się dużą popularnością.

Wyniki z Biegu Tropem Wilczym: https://dostartu.pl/bieg-tropem-wilczym-jaworzno-2020-c4169.pl.html?fbclid=IwAR3KjQ1l9IvZYJbs6WWjUbLhbhcjaQGcZqL7Xt7iQ6UxK1EzTQXMIo5ZggU


tropemwilczym2020 16 1200Bieg rodzinny na 1963 m: I miejsce Szymon Kasprzyca, II miejsce Dawid Matyaszek, a III miejsce Szymon Kaczmarczyk. 
Bieg na 10 km w kategorii mężczyzn: I miejsce Waldemar Matyaszek, II miejsce Tomasz Pakuła, III miejsce Kamil Major.

Bieg na 10 km w kategorii kobiet: Julia Warzecha, II miejsce Marcelina Kocój, III miejsce Emilia Stańkowska.
Bieg na 5 km w kategorii mężczyzn: I miejsce Szymon Kastelik, II miejsce Marcin Mosbauer, III miejsce Mariusz Drabiński.

Bieg na 5 km w kategorii kobiet: I miejsce Jessica Włoka, II miejsce Agnieszka Łukaszewska, III miejsce Ewa Kuropatwińska.
Bieg dla dzieci na 600 m: I miejsce Stella Budkowska, II miejsce Szymon Mazurek, III miejsce Tymoteusz Drobniak.

Została przeprowadzona klasyfikacja w kategorii najlepszy mieszkaniec Jaworzna
i najlepsza mieszkanka Jaworzna na dystans 5 km – spoza podium. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyli: Anna Kacprzak i Paweł Oblizajek.

Przed nami jeszcze trzy biegi z historią w tle kolejno: 30 maja, 15 sierpnia i 7 listopada.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na majowy bieg, który odbędzie się na trasie Velostrady!
Do zobaczenia na starcie!

Mateusz Musiał

Czytaj dalej...

Fiołki w cukrze - koncert z muzyką Aleksandra Brzezińskiego
filokiwcukrze0220 171
Drugi dzień tegorocznego Jeunesses Musicales zagospodarowała rodzima produkcja jaworznickich twórców i artystów.

filokiwcukrze0220 104Dziś pokolenie 50 plus pamięta doskonale co najmniej fragmenty wierszy Tuwima, Gałczyńskiego , Chotomskiej, czy Brzechwy.

Mowa oczywiście o wierszach dla dzieci, bo to im głównie dedykowany był koncert, choć oczywiście wielką frajdę mieli i dorośli, którzy poprzez tych autorów wkraczali w świat literatury.
Dziś już tylko zdawkowo kilkulatkowie stykają się z piękną twórczością naszych największych poetów, bo inne „zabawki” niż książki serwuje się najczęściej kilkulatkom.

filokiwcukrze0220 119Być może dzięki takim przedsięwzięciom jak stworzenie takiego koncertu przyczyni się do powrotu do czytania i zachwytu nad wspaniałymi literackimi dziełami.
Koncert – spektakl w wchoreografii Kamila Bzukały z muzyką Aleksandra Brzezińskiego wywołał prawdziwą burzę braw, szkoda, że brakło bisów bo właściwie to wysłuchałoby się jeszcze raz wszystkich utworów.

Ale mamy nadzieję że to nie koniec z tą „przygodą” i mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie wejdzie do swego rodzaju kanonu polskiej śpiewanej literatury, znajdując się na płytach w najlepszych sklepach muzycznych.

filokiwcukrze0220 174Czego zabrakło?
Zabrakło żywych muzyków, ale coś trzeba było wybrać. Niestety powierzchnia „desek” w Teatrze Sztuk jest na tyle mała, że musiano wybrać – albo żywa, energiczna, dynamiczna choreografia, albo muzycy.
Twórczość na tym nie straciła, a w głowach brzmią doskonale łatwe chwytliwe melodie zdobiące „Lokomotywę”, „Ptasie radio”, czy śliczną opowieść o Koniku polnym Ewy Sałużanki.

Wystąpili: Wiktoria Banasik, Marlena Budak, Kamil Bzukała, Tomasz Gędłek, Kamila Kurzeja, Zuzanna Lach, Joanna Pietrzyk, Martyna Pluta, Joanna Płonka, Sylwia Sarna, Klaudia Sedlaczek, Joanna Skalińska, Brigitta Wierzbik i Maciej Pierzchała - niestety nie ujęty w obsadzie na plakacie zapowiadającym koncert. .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.
fotouslugia


Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us