Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Częstochowa - w piątek jaworzniccy goście modlili się na Jasnej Górze

  • Autor 

czestochowasdm220716056Piątek, 22 lipca - wielka wyprawa - pielgrzymka do Częstochowy. Młodzież z diecezji Sosnowieckiej, w tym oczywiście goście przebywający w Jaworznie, spotkali się w pod klasztorem Ojców Paulinów.

Młodzież pokłoniła się czarnej Madonnie, po czym wzięła udział w mszy świętej celebrowanej ze specjalnego ołtarza na błoniach jasnogórskich.

Tu przybyli księża, biskupi z całego świata, miedzy innymi z Burundi, Australii, Włoch, Francji, Belize, z całej Europy, ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, z Ameryki Południowej...

czestochowasdm220716043Przyjezdni zachwyceni Klasztorem, ale wszystkim, co wiąże się z Polską i kulturą chrześcijańską w naszym kraju.

Czasu nie było dużo: pierwsze i pewnie dla większości jedyne w życiu zetknięcie się z Matką Boską Częstochowską, z cudownym ołtarzem i historią obrony wzgórza, spotkanie z wieloma innymi nacjami, bo na błonia przybyła młodzież ze wszystkich kontynentów i potem, po mszy świętej, odprawianej w języku włoskim, szybka zbiórka i powrót do Jaworzna.

Na takiej wyprawie nie mogło zabraknąć naszego aparatu i energii do spędzenia z pielgrzymami kilku godzin. Wspaniałych godzin.

Zapraszamy do GALERII na sporą dawkę obrazków z Częstochowy.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us