Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Festiwal narodów na Sosinie. ŚDM zbliżają się

  • Autor 

sosinasdmgal079 CustomTo nie trwało długo, ale wystarczająco, aby całe towarzystwo zgromadzone na Sosinie wprawione zostało w klimat tak radosny, naznaczony pozytywna energią, że rzadko kiedy, za właściwie to nikt nie pamięta, czy w naszym mieście taka zabawa kiedykolwiek była.

Nasza nacja jest nieco wstydliwa, aby wystąpić na scenie, trzeba się przygotować, uczynić dziesiątki prób, a i potem nie wiadomo, czy trema nie przeszkodzi. Naszym gościom z najbardziej egzotycznych krajów nic nie jest w stanie przeszkodzić.sosinasdmgal066Urodzili się z poczuciem rytmu, a żyjąc w niezwykle przyjaźnie nastawionych do innych, społeczeńsntwach, nie mają ani krzty obaw przed wyjściem ana scenę, albo przed śpiewaniem i graniem w każdym innym miejscu.

Ghana rządzi ale i Salvador niezwykle spontanicznie przedstawił swój kilkunastominutowy program wokalno taneczny na imprezie nazwanej Festiwal Narodów.

 

Swoje etniczne rytmy i melodie zaśpiewali i zagrali na pełnym przyspieszeniu, bez obaw, że coś może nie wyjść. Doskonałe rytmy, doskonałe głosy, głośne i bez cienia fałszu pokazały jak należy podchodzić do prezentacji swoich narodowych walorów artystycznych.

sosinasdmgal178Trudniej już było amerykanom, którzy przedstawili taniec rodem z Teksasu, taniec z dzikiego zachodu, ale widać było, że bez prób jest trudno.

Podobnie Anglicy, którzy oczywiście starali się, ale nutki kolące ucho się zdarzyły, chociaż Hej Jude porwało publiczność.

Z naszej, polskiej, jaworznickie strony wystąpiły Ewa i Kasia Goławskie. to inne, niż spontaniczne występy, ale... bardzo się podobało przybyszom, bo obdarzyli siostry wielkimi brawami.

Na koniec swoje wspaniałe przeboje, piosenki z towarzyszeniem chóru Gospel Sound oraz zespołu wokalnego Big Black Chickens, zagrała Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna eM Band. W roli solistów wystąpili Gabi Gąsior i Kamil Franczak oraz Brian Fentress. Pielgrzymi usłyszeli kilkanaście znanych bardziej i mniej znanych utowrów z gatunku Gospel. nie dało się nie słyszeć pod sceną słów uznania dla doskonałej formy Bandu Marka Malisza.
Ponieważ piątek, to podróż do Częstochowy, impreza musiała się skończyć już koło 20.00 Zmęczeni wszyscy wrócili do domów...

Na materiał filmowy przyjdzie poczekać, ale zdjęcia już są, a ponieważ jest ich sporo, zapraszamy do GALERII

>>GO TO GALLERY<<

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us