Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Intensywny dzień pielgrzymów w Jaworznie

  • Autor 

mszag1016Czwartek to bardzo intensywny dzień dla pielgrzymów z kilku krajów, którzy przybyli do Jaworzna aby tu oczekiwać na Światowe Dni Młodzieży. Ale chyba bardziej intensywnie pracują organizatorzy i wolontariusze, których wszędzie pełno i na każdym kroku przyjezdni mogą liczyć na ich pomoc i serdeczność. W tym miejscu wzywamy do braw dla wolontariuszy.

Rano o godzinie 8 odbyła się wspólna msza Święta w kolegiacie Świętego Wojciecha. Celebrował ją biskup z diecezji Civita Castellana z prowincji Viterbo we Włoszech.

 

Kazanie oczywiście radosne, bo jakie by miało być w tym szczęśliwym czasie. Imponująco zabrzmiały tłumaczenia w wykonaniu brata naszego Księdza Cebulskiego - płynnie przekazywał treści z włoskiego na Polski, Angielski a także częściowo na chiński.

Msza była mszą, jakiej chyba jeszcze w Jaworznie nie było. Śpiewna, wierni z różnych krajów niemal tańczyli, a prym wiedli nie po raz pierwszy zresztą i nieostatni tego dnia młodzi ludzie z Ghany.

Potem, już w geosferze pielgrzymi zasadzili krzewy - pnącza, które otacza będą ciennik. Poznali topografię Geosfery i wyruszyli na pieszą przechadzkę na Sosiną.

Już wkrótce materiał z Geosfery a na razie kilkadziesiąt zdjęć z mszy Świętej... 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us