Menu

ogłoszenie bezpłatne

Światowe Dni Młodzieży - goście z USA w Jaworznie!

  • Autor usasdm 0gala067 CustomKilka minut po osiemnastej ulicą Mickiewicza, w asyście radiowozu na przystanek "Rynek" wjechał autobus wiozący przybyszy , podobnie jak poprzednio Salwadorczyków, zza oceanu, ale tym razem z Ameryki północnej.

Oczywiście z USA.

prowadzący kierowcę, Dawid Domagalski, bardzo ważna osoba w procesie organizacji ŚDM i ich przebiegu na jaworznickiej ziemi nie krył zadowolenia, że tak miła i serdeczna ekipa Amerykanów zawitała do naszego miasta.


usasdm 0gala074Uśmiechnięci, szczęśliwi, na pierwszy rzut oka  nie patrząc na ich atrybuty, flagi, kapelusze, poznać, że to obywatele USA. specyficzna radość życia przemawia z nich chyba jak z żadnej innej nacji.

po pierwszych wymianach zdań, na schodach kościoła zrobiono kilka grupowych zdjęć i goście przeszli do dolnego kościoła, aby tam zostawić bagaże i udać się na mszę świętą do kościoła górnego.Grupa to mała, bo niespełna 38 osób modliła się podczas odprawianego po angielsku nabożeństwa. Można było zauważyć pewne różnice w eucharystii, szczególnie w gestach wykonywanych przez wiernych oraz w niezwykle emocjonalnym podejściu do ewangelii i w zasadzie całości mszy. Niemniej nikt nie mógłby się pomylić, to nasza wspólna wiara.
Potem już z czystymi duszami i sercami Goście rozjechali się do domów, w których zostają ugoszczeni przez jaworznian.
Mamy zdjęcia z powitania.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us