Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pożeganamy Julię w czwartek o 14

  • Autor 

jfolga

Ostatnie pożegnanie Julii odbędzie się w czwartek 21.07 o godzinie 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie na Osiedlu Stałym przy ul. Kolbego. Następnie ceremonia na cmentarzu przy ul. Długoszyńskiej w Dąbrowie Narodowej w Jaworznie.
Chcemy aby było to wyjątkowe pożegnanie, aby porzucić tradycję pogrzebowej czerni i założyć jasne kolory, wpleść jasne kwiaty do wiązanek... Tak jak jasna i niewinna jest jej dusza.

 

 

Bóg uczy nas pokory i miłości. Rodzina Mariana, rodzice Julki, to przykład wielkich uczuć, wyrzeczeń, poświęceń, nadziei i walki o życie. Nie podali się do samego końca. Nie poddadzą się do końca świata. Bądźmy z nimi.

Portale cytują wypowiedź rodziców Julki: "Dla nas ta piękna historia o miłości nigdy się nie zakończy. Historia dziewczynki o pięknych oczach, która tak czarowała, że nikt nie przeszedł obojętnie, nawet na ulicy. Dziewczynka, o której nikt nie zapomni. Ona uzmysłowiła nam co jest w życiu najważniejsze." (zdjęcie - Marian Folga)

Jesteśmy z Wami.

Ale historia Julii to również obnażenie bezwzględności dzisiejszych czasów i błędów, jakie popełnili władcy tego świata ale również nasi rządzący długie lata politycy. To obraz panowania pieniądza - kiedy ktoś choruje trochę bardziej niż przeciętny grypowicz, skazany jest tylko na siebie, skazany jest na żebranie, na łaskę innych.
Ileż jest dzieci, których rodzice proszą regularnie o datki, bo leczenie nie jest w zasięgu ich możliwości finansowych.
Czy i kiedy to się zmieni? Dopóki leczenie będzie traktowane jak gałąź gospodarki, która ma zarobić, a my nie będziemy mocno domagać się należnej nam opieki, wyręczając instytucje zdrowia, dotąd rosła będzie liczba proszących o wsparcie.
To wsparcie to piękny odruch serca, i za to serce wszyscy rodzice dziękują.
Bezsilność i wściekłość na te nasze, okrutne czasy będzie rosła, bo rośnie liczba tych, którzy nie dają sobie rady w obliczu piekielnie drogich leków, wizyt u lekarzy i przejadaniu pieniędzy przez zarządzających funduszami zdrowia, kasami chorych, czy jak tam inaczej nazwać bezwzględne wyciągające po kasę ręce bezdusznych ludzi...
Poza tym nieżyciowe przepisy, tony biurokracji stoją jak barykada przed ludźmi dobrego serca. Do tego tematu wrócimy.

Wspomnijmy Julkę na pięknym filmie...

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us