Menu

ogłoszenie bezpłatne

Pogłowie baranów w Jaworznie wzrosło: 1+

  • Autor 

btaniecjel220616010Dokładnie 9 dni temu, a teraz, kiedy piszą się te słowa, jest czwartek, 23 czerwca, około godziny 22 wśród owieczek i baranów w okolicach Sodowej Góry zapanowało poruszenie. Pilnujący zwierząt Pan usłyszał że coś jest nie tak - beczenie i tupanie było nietypowe jak na tę porę dnia, wa właściwie już nocy. A więc - latarka i pędem w okolice ogrodzenia. Wystarczyło kilka spojrzeń w snopie światła i wszystko stało się jasne. Stado powiększyło się o jednego małego baranka, który dziś zaprezentował się, pozując do zdjęć.
Wśród stada widać radość i szacunek, jakim obdarzają się nawzajem zwierzęta, zadomowione już tutaj na dobre.


Oczywiście poród był zgodny z prawami natury, ale tatusiem baranka raczej nie jest żaden z męskich osobników jaworznickiego stada. Ciąża u owiec trwa 150 do 160 dni a to według wszelkich znaków na niebie i na ziemi znaczy, że stało się to przed przyjazdem wełnianych do Jaworzna, a więc raczej mało prawdopodobne, aby tatuś miał okazję zobaczyć swoje dzieło.
Choć oczywiście to tylko domysły...
Zobaczmy kilka zdjęć szczęśliwych owieczek, w tym młodego baranka, który, jak widać, już nieźle radzi sobie z chodzeniem...

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us