Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Wędkarstwo w Jaworznie odmładza się!


wedkarze a 050616055Wędkowanie jeszcze do niedawna w obiegowej opinii było zajęciem niemal wyłączenie ludzi w sile wieku, albo już po tej sile, albo szczególnych pasjonatów, których trudno zrozumieć, albo i wyłącznie mężczyzn.
Ostatnie dwa dni, podczas których zostały zorganizowane w kilku kołach wędkarskich na terenie Jaworzna zawody z okazji Dnia Dziecka rozbijają utarte poglądy, świadcząc o wkraczaniu bardzo młodego pokolenia w to piękne hobby.
Świadkiem tego zjawiska był Pan Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Jaworzna, który od dawna sympatyzuje z osobami kultywującymi wszelkie sporty wodne od kajakarstwa i żeglarstwa poczynając, na wędkarstwie właśnie kończąc.


wedkarze a 050616023On to zostaje zapraszany na zawody, proszony o dekorację zwycięzców. Doceniając wielkie zaangażowanie wędkarzy nie tylko w łowienie ryb, ale i w ochronę przyrody, dbałość o naturalne nasze środowisko stara się fundować nagrody, czy też chociaż sprawiać miłe upominki.

Zwłaszcza dzieciom.

Wielkim zaskoczeniem była liczba biorących udział w jaworznickich zawodach na różnych akwenach. Takie dziecięce zawody odbyły się na Sosinie, w Jeleniu na Grajdołku, na Makowiskach w Byczynie oraz w Jeleniu Łęgu. W Jeleniu do osób przychylnych wędkowaniu dołączyła Pani Dyrektor "Archetti" Marzenna Synowiec, która po raz pierwszy wręczała nagrody w tej dziedzinie. Czy Orkiestra zdecyduje się zagrać dla pływających w Stawie "Grajdołek" karpi, płoci, sumów i leszczy, i czy ryby będą chciały takiej rozrywki? Sprawy pozostawiamy samoistnemu rozwojowi.
 
wedkarze b 050616003Na starcie w różnych miejscach zgłaszało się po kilkudziesięciu młodych adeptów i adeptek wędkarstwa. Jedni dopiero zaczynają przygodę, inni już maja pewne sukcesy czy to w połowie rekordowych jak na własny wiek okazów, czy to w sukcesach zawodniczych.

Co ciekawe, wielkim zaskoczeniem był udział bardzo dużej liczby dziewcząt kilku, kilkunastoletnich.
To obala mit o szczególnych predyspozycjach do tego hobby mężczyzn i wprowadza element szczególnego piękna do nadwodnych wypraw.
Z zawodów na Sosinie, w Jeleniu i w Byczynie mamy kilka zdjęć - zapraszamy do ich przeglądnięcia.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us