Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Jaworznie już w niedzielę

 

marszzycia0515Na 22 maja zaplanowany jest pierwszy w Jaworznie ?Marsz dla Życia i Rodziny". Początkiem kwietnia odbyło się w dolnym kościele spotkanie organizacyjne, na które przyszli przedstawiciele różnych wspólnot, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie naszej parafii i miasta.

?Marsze dla życia i rodziny" odbywają się już w ponad 150 polskich miastach. Po raz pierwszy taki Marsz został zorganizowany w Warszawie w 2006 roku.

Pomysłodawcą zorganizowania w Jaworznie ?Marszu dla Życia i Rodziny" jest Instytut ?Ordo Caritatis". Instytut ten prowadzi szeroką działalność służącą podtrzymywaniu i upowszechnianiu zasad cywilizacji chrześcijańskiej i życia katolickiego, polskiej racji stanu, tradycji i tożsamości narodowej, praw rodziny, szacunku dla macierzyństwa i życia ludzkiego, wolnej przedsiębiorczości, upowszechnienia własności i solidarności społecznej oraz kształtowaniu postaw odpowiedzialności społecznej opartej na tych zasadach. Pragnieniem organizatorów Marszu jest, aby każdego roku docierał do różnych parafii Jaworzna, by stał się miejscem spotkania i wspólnego zaangażowania wspólnot i stowarzyszeń odwołujących się do chrześcijańskich wartości.

Założenia Marszu: promocja szacunku do życia i rodziny jako fundamentów ładu społecznego, publiczna manifestacja radości z posiadania rodziny, zwrócenie uwagi na sytuację rodziny, promocja zaufania do rodziny, upomnienie się o prawo do życia dla dzieci nienarodzonych.

Hasłem tegorocznego Marszu są słowa: ?Każde życie jest bezcenne". Wstępny plan wydarzenia zakłada cztery główne punkty: Eucharystię, przemarsz ulicami Jaworzna, piknik rodzinny oraz koncert.

Ramowy plan:

15.45 przejście przez Bramę Miłosierdzia w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny,
16.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka,
17.00 marsz ulicami Jaworzna
17.45 piknik rodzinny
19.00 koncert zespołu New Life'm

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us