Menu

ogłoszenie bezpłatne

Konferencja prasowa w biurze Posła Starzyckiego- Poradnik dla rodziców sześcio i siedmiolatków

  • Autor 

dstarkaczm CustomW ślad za centralną akcją prowadzoną przez Rząd RP w wielu miastach w Polsce odbyły się z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości konferencje prasowe mające na celu wyjaśnić dziennikarzom a za ich pośrednictwem ideę zmian w szkolnictwie na poziomie podstawowym.

Dobra zmiana polegająca na wycofaniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków jest z zadowoleniem przyjmowana przez rodziców, którzy prawa do posłania o rok wcześniej swoich dzieci do szkoły nie tracą, ale zyskują możliwość zadecydowania o tym, czy ich dziecko powinno mieć rok dzieciństwa więcej, czy też z racji ponadprzeciętnego rozwoju o rok wcześniej edukować swoje pociechy.poradnikszkola1603Reforma systemu w tym zakresie dobrze pojmuje prawa i obowiązki rodziców jako obywateli, ale i z wyrozumieniem podchodzi do stopnia rozwoju emocjonalnego kilkulatka. Do szkoły siedmiolatek musi w naszym kraju iść po roku uczęszczania do przedszkola, natomiast sześciolatek winien przejść pozytywnie rozmowę z psychologiem, bądź też być po roku przedszkola.

Państwo nasze przygotwane jest poprzez działalność samorządów do przyjmowania do przedszkoli czterolatków, a za kilka lat możliwość ta obejmie i trzylatki.
Samorządy w chwili obecnej są na etapie rozpoznawania oczekiwań rodziców i oceniania możliwości palcówek przedszkolnych do przyjęcia większej liczby dzieci, których rodzice zrezygnują z posyłania ich o rok wcześniej do edukacji.
Oczekiwana przez miliony rodziców zmiana dokonuje się będąc realizacją przedwyborczego programu PIS.

W konferencji w Jaworznie uczestniczył również Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, który wymienił działania naszego samorządu dotyczące organizacji dodatkowych miejsc w przedszkolach. Z inwentaryzacji placówek wynika, że ich możliwości przewidują około 200 - 250  miejsc, co powinno zabezpieczyć potrzeby względem sześciolatków.
Odrębną kwestią jest takie zorganizowania pracy szkół na poziomie podstawowym przedszkoli, aby nie ucierpiały na tym miejsca pracy nauczycieli. I tu Miasto oczekuje współpracy placówek zalecając porozumiewanie się w sprawie ewentualnego uzupełnienia kadry nauczycielskiej osobami z sąsiednich placówek.

Całość informacji dotyczącej sześciolatków i mającego się rozpocząć we wrześniu roku szkolnego dostępna jest w broszurze informacyjnej - DO POBRANIA, oraz pod numerami telefonów Ministerstwa Edukacji Narodowej.

DO POBRANIA

poradnik-dla-rodzicow-szescio-i-siedmiolatkow.pdf

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us