Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Seks, prochy i rock and roll, czyli teatralny przebój rodem zza oceanu. Już niebawem w Jaworznie!

 

betonpopr10 stycznia w Teatrze Sztuk w Jaworznie odbędzie się kolejny pokaz spektaklu "Teraz wszystko robią z Betonu" w reżyserii Pawła Sowy. Jest to adaptacja monodramu znanego  amerykańskiego reżysera i scenarzysty Ericka Bogosiana. Pierwowzór widowiska o wdzięcznym tytule "Seks, prochy i rock and roll" zdobył ogromną popularność i cieszył się uznaniem widzów na całym świecie. W Polsce wystawiany był już m.in. w Krakowie, Łodzi, czy Gdańsku.

 

Osadzona w realiach lat 90 - XX wieku komedia przedstawia przekrój konsumpcyjnego społeczeństwa. I tak na przykład widzowie będą mogli przyjrzeć się m.in. losom niezwykle zapracowanego prezesa korporacji, doświadczonego imprezowicza, czy reżysera osobliwego dzieła filmowego. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że postaci przedstawione są w krzywym zwierciadle, jednak nieco uważniejsi widzowie bez trudu dojdą do wniosku, że z łatwością można wskazać ich pierwowzory. Oczywiście każdy bohater opowiada swoją, unikatową i pouczającą historię. Będzie zatem zabawnie i refleksyjnie, a wszystko to z właściwą dla amerykańskiego humoru pikanterią.

Premiera naszej rodzimej adaptacji dramatu Bogosiana miała miejsce 15 października 2015 roku podczas XXIV Spotkań Teatralnych. Styczniowe widowisko będzie już trzecim z kolei, warto nadmienić, że poprzednie zgromadziły na widowni całe rzesze mieszkańców Jaworzna.

Bilet wstępu: 10 złotych od osoby.

betonpopr

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us