Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Master Men z nową płytą wchodzi w Nowy Ro(c)k

  • Autor 

mastermenat1 CustomPierwsza płyta zespołu Master Men już kilka chwil jest na rynku muzycznym i powoli, hmm, czy powoli? To jest raczej szybkie tempo jak na w zasadzie debiutujący zespół, zdobywa kolejnych fanów oraz kolejne stacje radiowe, czy to internetowe, czy On Air.

Sprzedało się już sporo egzemplarzy i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z "dodrukiem", co cieszy zarówno członków zespołu, wydawce jak i nas, jaworznian, bo przecież album jest dziełem po części naszych przyjaciół - chłopaków z Jaworzna, z których lider, klawiszowiec, Damian Nowak, jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich utworów.
Co znajdziemy na płycie?


mastermenlistaWyjątkowo zwarcie zaplanowaną, jednorodną wiązankę dokonań zespołu. Wśród nich posłuchamy zarówno mających kilka lat kompozycji, jak i całkiem nowych produkcji, które z racji mocno klasycznego podejścia do tematu, nawiązują zarówno w warstwie brzmieniowej jak i w całej konstrukcji do najlepszych wzorców światowego rocka.
To nie zwyczajne piosenki, posiadające jakąś zwrotkę, jakiś refren i jakieś solo. To mocno przemyślane mające wiele "zwrotów akcji" opowieści muzyczne ze spektakularnymi zmianami tempa, przechodzące od balladowych klimatów po w pełni rockowe potężne brzmienia.
Każda kompozycja stanowi jedną zwartą, odrębną całość,
Do jednego z tytułów jesteśmy przyzwyczajeni od lat. To  Flower Children (Dzieci kwiaty) które już 30 lat temu były wyrazem tęsknoty za pewnym okresem w historii nie tylko muzyki. Dziś widać, że to uczucie nie straciło  nic na aktualności. Sentymentalna pieśń wpisuje się w trend balladowy, z piękną linią melodyczną.
Ale przesłuchanie płyty zaczyna się zupełnie inaczej - mocno, zagadkowo i w sposób nie zwiastujący sentymentów.


PŁYTĘ MOŻNA KUPIĆ w Sklepie przy ul Sienkiewicza - Po schodkach 

Oraz     TUTAJ - > lynxmusic

Rattelsnake to czysty przykład klasycznego utworu opartego o kanony z lat siedemdziesiątych,
z klawiszowymi eksperymentami, sporą ilością, acz nie przesadzoną, ozdobników wypełniających przestrzeń między kanałami, wynalazków.
mastermenokladkaDrugi to bardziej dynamiczny na początku, ale również zmieniający tempo Red, który od dawna był do posłuchania w sieci, ale w innym masteringu, z lekko zmienioną aranżacją więc to, co na albumie jest niespodzianką nawet dla tych, którzy znają go od podszewki.
Po kolei swoimi dźwiękami atakują na tytułowy Trough The Window, potem Loser's Day, Trap i Next Time.
I w ten sposób można opisać cały album. Nie znaczy to oczywiście absolutnie, że każdy utwór dałoby się streścić tak samo. Tak samo pod względem emocjonalnym odsłuchuje się kolejnych fragmentów, z każdym zakończeniem jednego utworu, coraz bardziej niecierpliwie czekając na kolejny.
11 utworów spełnia wymagania płyty długogrającej, i szkoda tylko, że nie można jej posłuchać z  winyla.Takie wydanie byłoby gratką dla miłośników rocka, który nie podlega komercyjnym modnym wpływom, trzymając się się konsekwentnie tego, co w tej muzyce najlepsze.

mastermen1215I co ciekawsze w zarówno subiektywnej opinii jak i z głosów zebranych od słuchających płyty, nie ma raczej słabych punktów. Ułożenie utworów jest zamysłem autorów, ale każde inne byłoby dobre, bowiem nie jest tak, jak to czasem bywa, że z braku koncepcji, zespoły na koniec wrzucają coś, co niekonieczne trzyma poziom, co powinno się tam znaleźć, ale wypełnia czas krążka.
Płyty Trought the Window można słuchać zarówno od początku do końca, jak i w odwrotnej kolejności, a i tryb random odtwarzacza nie zaburzy nastroju.
Jedna z ważnych uwaga to taka, że odradzamy słuchania albumu na laptopowych głośnikach, To nie ta półka brzmień, to nie droga do poznania muzyki. Tu trzeba uruchomić stacjonarny odtwarzacz i solidne kolumny które oddadzą całość pasma. Każde niedbałe wysłuchanie utworów to odebrani sobie przyjemności i emocji.
Master Men: Damian Nowak - instrumenty klawiszowe/Jaworzno, Piotr Dęboń- perkusja/Ożarowice Staszek Sapun - bas/Jaworzno Zbigniew Pajda - gitara/Pszczyna, Olaf Migus - wokal/Opole (wcześniejszy wokal - Artur Machura - na albumie)

Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu http://www.mastermen.eu, w tym działu z teledyskami http://www.mastermen.eu/teledyski

Warto również polubić profil społecznościowy grupy, która zapowiada kolejne mocne muzyczne wejścia.

https://www.facebook.com/MasterMenBand/?fref=ts

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us