Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

W Archetti tylko najlepsi ? przedstawiamy altowiolistkę Annę Krzyżak

  • Autor 


akrzyzak01161Orkiestra Archetti weszła w nowy rok w nowej siedzibie jaką jest Dom Kultury w Jeleniu. To pierwsza prawdziwa siedziba zespołu, który teraz w godnych warunkach będzie ćwiczył, koncertował i prowadził inną działalność kulturalną wraz z personelem placówki.

Orkiestrę jako całość poznajemy na koncertach, które średnio raz w miesiącu odbywają się w Jaworznie. W zapowiedziach i relacjach z nich najczęściej padają nazwiska dyrygenta i pierwszych skrzypiec bądź solistów. A przecież tak duży zespół ma więcej muzyków. W wypadku Archetti to wręcz same indywidualności grający bądź to na co dzień, bądź jako goście.
Kiedy ktoś z nich osiąga indywidualne sukcesy piszemy o nich, bo informacje o udziale w konkursach i o nagrodach to ważna część wiedzy i doskonała reklama całej instytucji.


akrzyzak01162Tym razem mamy wiadomości dotyczące altowiolistki, Anny Krzyżak, która w ubiegłym, pięknym 2015 roku zdobyła ważną nagrodę, stawiającą ją w gronie najwspanialszych muzyków młodego pokolenia.

Anna Krzyżak gościła w niektórych projektach koncertowych w ubiegłych latach, z czego zarówno dyrekcja, jak i wszyscy muzycy są niezwykle dumni.

Anna Krzyżak zdobyła GRAND PRIX na I Ogólnopolskim Konkursie Altowiolistów im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

To ogromny sukces, którego miarą jest wielkie uznanie świata muzycznego oraz wspaniała nagroda, jaką jest Altówka mistrzowska Janiny Pawlikowskiej. Ona to w Krakowie prowadzi własną pracownię lutniczą, wyrabiając instrumenty na których graja najlepsi.
Konkurs odbył się w dniach 3 do 6 grudnia na terenie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, a jego powołanie nawiązuje do największego w Polsce Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego w Poznaniu, który ogłaszany jest się co pięć lat. Ostatnia IX jego edycja  odbyła się w 2013 roku.

 Anna Krzyżak, jest uczennicą klasy maturalnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jej dotychczasowe osiągnięcia mają długą historię, a najważniejsze z nich to I miejsce na konkursie w Atenach, II miejsce w Sofii,  II miejsce w Dolnym Kubinie na Słowacji.

Kolejne to: I nagroda w ramach udziału w kwartecie smyczkowym na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej oraz II miejsce na konkursie w Dolnym Kubinie.
Z kwartetem odbyła muzyczną podróż do Milton Keynes pod Londynem jako delegacja szkoły podczas obchodów polskiego Dnia Niepodległości w tamtejszej Polonii.

akrzyzak01163Jej wyjątkowość, wirtuozerię doceniły państwowe i samorządowe instytucje. Oto jest laureatką stypendium Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, oraz dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Jaworzna i pięciokrotną stypendystką Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Na co dzień jest uczennicą, ale występuje jako kameralistka oraz bierze udział w różnych projektach, z których z dumą wymieniamy koncerty Archetti.

Niedawno melomani mogli Ją usłyszeć w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Studiu Polskiego Radia S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Anna Krzyżak myśli o związaniu całego swojego życia z muzyką. Po takich osiągnięciach trudno, aby było inaczej, ale wśród codziennych zajęć związanych z nauką gry, z ćwiczeniem, udziałem w konkursach i koncertach ma jeszcze czas na gotowanie, na oddanie się trudnej pasji, wymagającej nie mniej precyzji i cierpliwości, jaką jest kaligrafia.
Ważna w Jej życiu jest również dbałość o kondycję i tę pasję kultywuje uprawiając narciarstwo.

Annie składamy wielkie gratulacje i gorące życzenia ogromnych sukcesów w pasji której oddała się całkowicie, w pasji muzyki smyczkowej.

Być może jaworznianie będą mogli podziwiać Annę na jednym z kolejnych koncertów Archetti - Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna, o czym z pewnością poinformujemy.
A my zapraszamy na koncert - pierwszy w 2016 roku - jaki odbędzie się 31 stycznia w Domu Kultury w Jeleniu, a jego tematem będą "Wielcy Kompozytorzy w Interpretacji Młodych Talentów". O wydarzeniu napiszemy niebawem.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us