Menu

ogłoszenie bezpłatne

TOP-5 problemów podczas nauki języka angielskiego

  • Autor 

angwhite1215Jak nauka języka angielskiego za pośrednictwem Skype może pomóc ich efektywnie rozwiązać?

Bariera językowa.

O barierze językowej coraz częściej zaczęło się pisać i mówić, coraz częściej specjaliści wiążą go z psychologicznymi cechami danej jednostki. Boimy się popełniać błędy, aby się nie ośmieszyć, a więc nie ośmielamy się samodzielnie mówić w obcym języku. W tym sensie, Skype jest ogromną zaletą (zwłaszcza dla introwertyków), ponieważ umożliwia zdalną praktykę konwersacji, nawet w pustym pokoju za zamkniętymi drzwiami.

Bariera słuchowa.

O tej barierze mówi się znacznie rzadziej, choć często ona pozostaje nawet po pokonaniu bariery językowej. Rozumieć język angielski ze słuchu jest zdecydowanie łatwiej audialam, a cała reszta, z pewnością powinna skupić się na słuchaniu.

Na platformach edukacyjnych można dobrać nauczyciela, prowadzącego zajęcia za pośrednictwem Skype z najbardziej odpowiednim akcentem. Na przykład, najpierw Polaka ? język angielski w ustach naszego rodaka, z pewnością będzie nam łatwiej rozumieć, a następnie można wybrać mieszkańca Indii, Japonii, czy też Chin, aby zobaczyć różnicę w akcencie. Po opanowaniu języka na odpowiednim poziomie, warto przejść na komunikację z nosicielem języka ? najlepiej z nauczycielem z Wielkiej Brytanii czy USA.

Bariera finansowa.

Oczywiście, każde kształcenie wymaga inwestycji, ale wraz z rozwojem technologii, nauka języka stała się bardzo przystępną rozrywką. Pracownicy Antyweb.pl niedawno ustanowili rekord ? znaleźli sposób na naukę języka angielskiego przez Skype tylko za 20$ miesięcznie. Okazuje się, że w dalszym ciągu, w krajach Trzeciego Świata nauczyciele zarabiają podobnie do inżynierów lat 90-tych, a więc są bardzo szczęśliwi, nawet jeśli będą uczyć bardzo oszczędnego ucznia.

Bariera dnia jutrzejszego.

Jak wiadomo, jutro nigdy nie nadchodzi, więc lepiej wcielać nasze plany w życie już od dnia dzisiejszego. Warto znaleźć odpowiedniego nauczyciela, który będzie nas uczył w realnym życiu ? to nie jest problem, niemniej za pośrednictwem Skype wszystko sprowadza się do ryzyka utraty pieniędzy w wysokości kosztu godziny lekcji. W Internecie istnieje jednak kilka miejsc, w których obiecują zwrot części środków w przypadku niskiej jakości usług kształcenia. Co ciekawe portal Preply.com gwarantuje całkowity zwrot 100% ceny lekcji.

Bariera wkuwania.

Wszyscy uwielbiają cieszyć się owocami osiągnięć naukowych, niemniej jednak rewers wiedzy naukowej jest zawsze nieco nieprzyjemny i obejmuje znaczną część wkuwania. Niestety, języki obce nie są wyjątkiem od tej smutnej reguły.

Ale przecież wkuwanie łatwo przekształcić w rozrywkę. W jaki sposób? W korepetytorze wystarczy znaleźć nie tylko dobrego nauczyciela, a na przykład jeszcze dobrego przyjaciela. Na platformach, istnieje wielu nauczycieli (często native speakerów), którzy nie są profesjonalistami. W pewnym sensie, z taką osobą często szybciej można znaleźć wspólny temat rozmowy, a nauka języka idzie samodzielnie. Czasami kontakt w środowisku zawodowym może otworzyć nieoczekiwane perspektywy.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us