Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Kolejna jaworznianka wydaje książkę - Anna Głowacz - PUSTKA

  • Autor 


aglowaczpustkaPowieść dla wszystkich, którzy cenią sobie przyjaźń. Których życie nie oszczędziło, ale którzy wierzą, że wszystko może być jeszcze piękne.

Książka będzie miała swoją premierę 30 listopada. Ciekawa jest także forma jej wydania - będzie to połączenie prozy oraz poezji rozpoczynającej każdy z rozdziałów. Dodatkiem będzie mała paczuszka w postaci chusteczek higienicznych. Po co te chusteczki?

- To z racji na poziom wzruszenia przy jej czytaniu - mówi autorka - można uronić łzę, niejedną, można się wzruszyć, a może nawet być to łza szczęścia. Tego nie zdradzimy, bo wszystko musi być wiadome dopiero po przeczytaniu ostatniego zdania.

Anna Głowacz urodziła się w Jaworznie w roku 1986, a więc jeszcze przez chwilę będzie szczyciła się tym, że ma 29 lat.

Uczęszczała do szkoły podstawowej nr 15, po czym jako pierwszy rocznik do gimnazjum nr 4.
Liceum nr 3 w Jaworznie było kolejnym etapem, a tam w klasie o profilu dziennikarskim "chwytała "bakcyla" pisania.
Po liceum przez chwilę studiowała prawo na uniwersytecie w Katowicach, ale zrezygnowała z tych studiów i wyjechała za granicę.
W Anglii spędziła niemalże 6 lat i skończyła studia biznesowe. Wróciła do Polski 5 lat temu i wraz z przyjaciółką z dzieciństwa założyła własną firmę - agencje reklamową.

2015 11 23 191020 CustomPisałam niemalże zawsze - przyznaje się Anna - pamiętniki opowiadania, wiersze, wszytko jednak lądowało w szufladach i zamkniętych dla innych dziennikach. Książkę napisałam pod wpływem nagłej emocji, która była tak silna, że czułam, iż muszę ją z siebie wyrzucić.

Zaczęłam pisać, a historia tworzyła się jakby sama. Gdy skończyłam zadziwiona ilością zapisanych stron, pokazałam to mojej mamie, która z racji ogromu przeczytanych w życiu książek, była idealną osobą do recenzji mojego dzieła.

Po przeczytaniu książki zadzwoniła do mnie i po samym tonie wyczułam, że to co napisałam podoba jej się, czyli po prostu... jest dobre.

Zaryzykowałam i rozesłałam książkę do kilku wydawnictw. Parę z nich zaoferowało wydanie książki.
Tym oto sposobem znalazłam się w miejscu w jakim teraz jestem.

Pozostał tydzień do premiery powieści.  Anna jest podekscytowana każdym dniem upływającym, przybliżającym ją do tej wielkiej w życiu chwili - pokazania światu swojej pierwszej pracy literackiej.

Książka będzie dostępna w dniu premiery w księgarni HDH GŁOWACZ na rynku - dolna pierzeja.

Życzymy wielu czytelników i rozejścia się książki w wielotysięcznym nakładzie.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us