Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dzień otwarty oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb

2015 10 24 075359Nie masz pomysłu na weekend? Chcesz połączyć naukę z zabawą? 7 listopada przyjdź na dzień otwarty nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Jaworznie. Sprawdź co dzieje się ze ściekami, co to jest hala krat, komora hydrolizy czy reaktor wielofazowy. W sobotę 7 listopada mieszkańcy Jaworzna będą mieli okazję zwiedzić dopiero co zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków.

Jest to miejsce na co dzień niedostępne dla jaworznian, dlatego oferta jest tym bardziej kusząca. A co Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało na ten dzień?
Dzień otwarty wystartuje o godz. 9.00 kiedy to wszyscy chętni mieszkańców, którzy uprzednio zapiszą się na zwiedzanie, zostaną dowiezieni na teren oczyszczalni specjalnym busem. Zbiórka odbędzie się pod halą w centrum miasta. Na miejscu cała grupa zobaczy teren oczyszczalni i pozna specyfikę działania różnych urządzeń. Z myślą o mieszkańcach została stworzona ścieżka edukacyjna, która spodoba się zarówno dzieciom jak i dla dorosłym. Właśnie tak, w prosty sposób wyjaśni ona zasady funkcjonowania oczyszczalni ścieków.
- Ponadto pokażemy dwa filmu. Jeden, stworzony w technice 3D będzie prezentował proces oczyszczania ścieków. Drugi animowany film z kolei przygotowany dla dzieci, będzie prezentował korzyści wynikające z podłączenia się do kanalizacji. To wszystko dlatego, że w tym roku kończymy największy miejski projekt kanalizacyjny. Chcemy pokazać mieszkańcom, że unijne pieniądze zostały bardzo dobrze zainwestowane ? podkreśla Sławomir Grucel, Rzecznik Prasowy MPWiK.
Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach ? o 9.00 i 11.00. Dla bezpieczeństwa każda grupa może mieć max 20 osób. Zapisz się już teraz! Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 4 listopada pod numerem 728-974-180.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us