Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

20. Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno 2015

pietnastka 2015CustomZbliża się kolejna, jubileuszowa edycja jednej z najlepiej rozpoznawalnych imprez sportowych odbywających się w naszym mieście. W sobotę - 29 sierpnia - z parkingu przed halą MCKiS do piętnastokilometrowego biegu wystartują już po raz dwudziesty pasjonaci biegania z całej Polski i ze świata. Na krótszych dystansach zmagać się będą także najmłodsi adepci biegów, a dla mieszkańców Jaworzna i przedsiębiorców z naszego miasta przygotowano osobne klasyfikacje i nagrody.

Jaworznicka "piętnastka" skierowana jest przede wszystkim do amatorów i sympatyków biegów, a w szczególności do mieszkańców naszego miasta, którzy aktywnie i zdrowo chcą spędzić czas oraz sprawdzić swoje możliwości. Do udziału w zbliżających się zawodach organizatorzy zaprosili wszystkie osoby biegające dla zdrowia oraz trenujące biegi dla utrzymania dobrej kondycji i formy. Jedynym warunkiem uczestnictwa w Biegu jest ukończenie 16 lat oraz zgłoszenie się do zawodów, a w przypadku osób niepełnoletnich także zgoda rodziców. Podobnie jak na wcześniejsze edycje Międzynarodowego Biegu Ulicznego, także w tym roku, oprócz znanych polskich zawodników i zawodniczek, do Jaworzna przyjadą biegacze spoza naszego kraju. W ubiegłych latach na starcie zameldowali się m.in. reprezentanci Kenii, Włoch, Węgier, Ukrainy i Białorusi.

Aby uatrakcyjnić jubileuszowe, biegowe zmagania Miejskie Centrum Kultury i Sportu nieco zmodyfikowało trasę biegu, która w tym roku poprowadzona będzie dodatkowo przez nowoczesny i chętnie odwiedzany przez mieszkańców jaworznicki rynek. Nie zabraknie także atrakcji dla kibiców, dla których, na terenie miasteczka biegowego, przygotowano różnorodne strefy aktywności. Ponadto na trasie biegu zlokalizowane będą strefy kibicowania, w których dopingiem będzie można wspomagać biegnących, z kolei zmęczeni uczestnicy będą mieli do dyspozycji 5 punktów z wodą mineralną.

Atrakcje zaplanowano także po skończeniu zmagań sportowych. Po dekoracji każdy uczestnik biegu weźmie udział w jubileuszowym konkursie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego, RTV i AGD. A osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje jaworznickiej 15-tki otrzymają pamiątkowe statuetki.

Zgłoszenia do biegu głównego należy przesyłać drogą elektroniczną do 21 sierpnia poprzez strony www.mckis.jaw.pl, www.datasport.pl oraz www.maratonypolskie.pl. Każdy zawodnik, który w terminie zgłosi swoje uczestnictwo oraz uiści opłatę startową, otrzyma: okolicznościową koszulkę techniczną, profesjonalny ręcznik sportowca, odlewany medal z wizerunkiem Kazimierza Orła - jaworznianina, olimpijczyka, maratończyka i mistrza Polski w maratonie, a po biegu posiłek, który pozwoli zregenerować utracone siły.

Start zawodów spod hali MCKiS w centrum miasta zaplanowano na 29 sierpnia, na godzinę 16.00. Wcześniej zaplanowano także tradycyjny bieg dzieci i młodzieży, do którego zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów przed startem. Szczegółowy program i regulamin biegu dostępny jest na stronie www.bieg.mckis.jaw.pl. Honorowy patronat nad 20. Jubileuszowym Międzynarodowym Biegiem Ulicznym objął Prezydent Miasta.

 

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us