Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/koncertkilar2008
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/swniepodl2008
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/koncertkilar2008
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/swniepodl2008
Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

W 2008 roku odsłonięto w Jaworznie Pomnik Niepodległości. W 2025 kolejny pomnik ozdobi rynek

  • Autor 
W 2008 roku odsłonięto w Jaworznie Pomnik Niepodległości. W 2025 kolejny pomnik ozdobi rynek

 

swniepodleglosci200803511 listopada - Dzień Niepodległości - a u mnie też mały jubileusz.

W 2005 roku powołałem do życia portal MojeJaworzno.pl. i od tego czasu obowiązkowo, co roku, czyli tym razem po raz 20, wykonam relację fotograficzną tego wydarzenia.

Ale zdjęcia to nie wszystko. W roku 2008 odsłonięto pomnik Niepodległości w Jaworznie, pod którym od tego czasu odbywają się najważniejsze miejskie patriotyczne uroczystości.

Obszerna relacja filmowa, łącznie z przemówieniami gościła na łamach portalu MojeJaworzno.pl. Dziś ma miejsce jedynie w moim archiwum, z którego wydobyłem fragmenty i poniżej przedstawiam. 
Pierwsze nocne zdjęcie pomnika
swniepodleglosci2008aa001
Jest u urywek przemówienia Prezydenta Jaworzna pana Pawła Silberta oraz fragment przemówienia Pana Stanisława Nowakowskiego z okazji odsłonięcia pomnika.
W tym roku kolejny pomnik zacznie zdobić jaworznicki rynek.




swniepodleglosci2008053Oprócz uroczystości w Jaworznie pod Pomnikiem Niepodległości, miałem zaszczyt być zaproszonym jako dziennikarz na wydarzenie w Katowicach - Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Wojciecha Michniewicza, która wykonała po raz pierwszy "Te Deum" Wojciecha Kilara, obecnego na tymże wydarzeniu.

Zobaczcie parę zdjęć i z Jaworzna i z tego koncertu. Takie jest moje archiwum niemal wszystkich wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym mieście. A może ktoś chce zakupić tę ogromną bibliotekę wiedzy o Jaworznie?
Hmmm... nie stać Was :)
{gallery}koncertkilar2008{/gallery}
{gallery}swniepodl2008{/gallery}
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us