Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Osiedlowe Wakacyjne Turnieje Sportowe - młodzi grają w piłkę nożną!

  • Autor 
Osiedlowe Wakacyjne Turnieje Sportowe - młodzi grają w piłkę nożną!

salos120823 28 1600W dzisiejszych czasach, kiedy po okresie pandemii młodzież z trudem wychodzi na boiska, bo przyzwyczaiła się spędzać czas przy komputerach, kiedy promowanie zdrowego trybu życia w mediach nie jest tak mocno uwypuklone, jak promowanie napojów alkoholowych, kiedy w reklamach wciąż widzi się słodycze, a rzadko owoce, każda inicjatywa zmierzająca ku "wyciągnięciu" młodych ludzi na place rekreacji, boiska jest cenna.

Z taką wystąpił Zastępca Prezydenta Miasta Pan Łukasz Kolarczyk.

Pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Pawła Silberta rozpoczęły się Osiedlowe Turnieje Piłkarskie dla dziecięcych drużyn amatorskich. Na boisku przy szkole podstawowej nr 7 na Podłężu stawiły się drużyny aby rozegrać mecze. To dwie połowy po kilkanaście minut, niemniej wymagały od uczestników sporych zasobów kondycji.
W śród młodych piłkarzy w wieku od 12 do 16 roku życia znaleźli się totalni amatorzy, ale i tacy, którzy swoją piłkarską pasję realizują w klubach.
Była to dobra zabawa, a sekunduje jej Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Jaworznie, której członkowie są nad wyraz uwrażliwieni na to, co młodzież robi w wakacje, jak spędza swój czas, czy nie "ciągnie" jej w kierunku niezdrowych, a wręcz szkodliwych czynników, jak chociażby używki.
Turniej będzie kontynuowany w kolejne soboty, zakończy się wyłonieniem mistrzów.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Jaworznie. 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us