Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

W Jaworznie zdarzył się groźny wypadek. Służby zadziałały

  • Autor 
W Jaworznie zdarzył się groźny wypadek. Służby zadziałały

cwiczenia wyopadek 031222 126W sobotę, 3 grudnia w Jaworznie przy łączniku Obwodnicy Północnej i Hugona Kołłątaja doszło do wypadku z dużą ilością poszkodowanych. Zderzyły się autobus i trzy samochody osobowe. Poszkodowanych zostało 29 osób, w tym sześć doznało śmiertelnych urazów. 

Na miejsce skierowane zostały oddziały ratownicze medyczne oraz straży pożarnych zarówno państwowe jak i ochotnicze. W sumie w działaniach wzięło kilkudziesięciu specjalistów od udzielania pierwszej zaawansowanej pomocy. Część ofiar została odwieziona do szpitala, część nie wymagała hospitalizacji.
Na miejscu byli również funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej.

Całość akcji trwała około czterech godzin, a były to ćwiczenia doskonalące sprawność, zgranie i umiejętności ratownicze poszczególnych służb. 

wypadek31222Nie, nie były to ćwiczenia, w których wszystko było wiadome. 

O tym, że one się odbędą oczywiście wiedziano, ale jaki będzie rozmiar szkód, ilu będzie poszkodowanych, z jakimi urazami, ratownicy dowiedzieli się dopiero w momencie przyjęcia zgłoszenia, a w zasadzie w chwili przybycia na miejsce zdarzenia. tak więc ćwiczenia miały wszelkie znamiona autentyczności - jak przy prawdziwym wypadku. 

Poszczególne osoby odpowiedzialne za swoje zadania rozmieściły się w obrębie katastrofy, a niezależni obserwatorzy pilnie śledzili poczynania służb punktując je bezlitośnie, wyłapując zarówno błędy, jak i prawidłowości, aby później wysnuć wnioski i wykorzystać je w ocenie akcji oraz w procesie doskonalenia działań na przyszłość.

Całości działań przyglądał się Zastępca Prezydenta Jaworzna Pan Łukasz Kolarczyk, któremu objaśniano poszczególne decyzje oraz zwracano uwagę na celowość danych działań. 
Z akcji mamy dla naszych czytelników ogromną galerię zdjęć. 


 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us