Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Nagroda prezydenta Jaworzna w dziedzinie upowszechniania kultury

  • Autor 
Nagroda prezydenta Jaworzna w dziedzinie upowszechniania kultury

nagrodykultury22W corocznym rytuale przyznawania nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury w tym roku wpłynęło jedenaście wniosków o przyznanie nagrody w dziedzinie twórczości i upowszechniania kultury.

Spośród nich nagrodzono dwie Panie: Ewę Musiorską oraz Renatę Gacek, których praca wzbogaca życie kulturalne Jaworzna. Gratulacje i nagrody wręczył laureatkom Prezydent Paweł Silbert wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem.

Gratulacje wyróżnionym złożyli również Marszałek Barbara Dolniak oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

 

swniepodl22 239Ewa Musiorska

Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – za wybitne osiągnięcia w zakresie upowszechniania kultury została Pani Ewa Musiorska. Promotorka czytelnictwa w środowisku miasta Jaworzna. Autorka licznych wierszy i opowiadań dla dzieci, które zostały wydane w 18-nastu pokonkursowych wydaniach zbiorowych . Od kilku lat jej pasją są opowiadania i baśnie dla dzieci pisane wierszem i prozą, w których ukazuje dzieciom to, co w życiu najważniejsze – miłość, przyjaźń, dobroć, wrażliwość na krzywdę i potrzeby bliźnich, umiłowanie przyrody. Nakładem krakowskiego Wydawnictwa WAM ukazało się jej pięć opowiadań. Pani Ewa jest laureatką licznych nagród w konkursach ogólnopolskich. Prowadzi słuchowisko we współpracy z „Fresco Media” – „W bajkowym świecie babci Ewy” na kanale YouTube. Łącznie w kraju odbyła 350 spotkań autorskich z dziećmi oraz wieczorków literackich i poetyckich dla dorosłych promujących wartość słowa pisanego z jej udziałem.

swniepodl22 249Renata Gacek

Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – za jubileusz została Pani Renata Gacek, obchodząca
w tym roku 35-lecie działalności w sferze kulturalnej. Pani Renata jest pomysłodawczynią i organizatorką Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” oraz współorganizatorką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Wygraj Sukces dla młodych wokalistów. Przez wiele lat była konferansjerem imprez kulturalnych w mieście i poza jego granicami. Laureatka organizowała życie kulturalne w mieście jako Przewodnicząca Komisji Kultury, a obecnie jako kierownik w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. Jest inicjatorką wielu imprez kulturalnych, a dzięki jej zaangażowaniu i niesłabnącej miłości do kultury na scenie MDK w Jaworznie gościło wielu artystów sceny muzycznej i teatralnej.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us