Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Święto Policji - obchody w Jaworznie

  • Autor 
Święto Policji - obchody w Jaworznie


swietopolicji280722 50 237Funkcjonariusze z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji obchodzili w czwartek, 28 lipca br. swoje święto. Z tej okazji na jaworznickim rynku odbył się uroczysty apel podczas którego Komendant Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie insp. Piotr Uwijała wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominikiem Łączykiem, wręczyli 47 funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie policyjne. Wyróżnienia otrzymało również ośmiu pracowników cywilnych jednostki. Gratulacje wszystkim policjantom oraz ich rodzinom złożył również Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.
Jaworznickie święto Policji było niezwykle uroczyste, doskonale zorganizowane, jak zauważył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, Pan inspektor Dominik Łączyk.
Nie mogło się obyć bez duchowego wsparcia, a wręcz inauguracji dnia, od mszy świętej, którą odprawiał Kanclerz Kurii Sosnowieckiej Mariusz Karaś, a homilię wygłosił kapelan Komendy Miejskiej w Jaworznie ks. Mariusz Olejnik.
Po mszy, jej uczestnicy udali się na rynek, gdzie odbyły się przemowy, dekoracje, słowa podziękowań i życzenia bezpieczeństwa zarówno dla policjantów, jak i mieszkańców.
Po uroczystości na wszystkich zebranych czekał przygotowany piknik rodzinny na którym najmłodsi jaworznianie wraz z rodzicami mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych z nagrodami przygotowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Obejrzeć wozy operacyjne jaworznickiej Policji i Straży Miejskiej czy wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy przygotowanych przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.
AN szczególną uwagę zasługiwała policyjna orkiestra, która w doskonały sposób zagrała podczas mszy świętej, a potem na rynku  odegrała kilka znanych przebojów wzbudzając zachwyt zgromadzonych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z "policyjnego czwartku" na rynku.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us