Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

  • Autor 
Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

wyscig30062022 140Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wrócił po dwuletniej przerwie do Jaworzna. W czwartek, 30 czerwca, jaworznicki Rynek zamienił się w start trzeciego etapu 33. edycji tych kolarskich zmagań. Zawodnicy wystartowali z Jaworzna na swój najdłuższy i jak dotąd najgorętszy – 208 km etap trasy do Nowego Sącza.

Rynek kipiał od gorąca, toteż potencjalni widzowie chowali się gdzie mogli i dopiero na start wyścigu pojawili się tłumnie wokół miejsca z którego ruszał peleton. 
Niemniej już dwie godziny przez kulminacyjnym momentem pojawiły się ciekawe atrakcje towarzyszące imprezie sportowej. Można było podziwiać stare rowery w objazdowym muzeum rowerów, można było przejechać się rikszą kierowana przez pana w odzieniu z przedwojennej epoki, albo też zaobserwować człowieka, który jeździł na rowerze z ogromnym przednim kołem, czyli bicyklem. Już o godzinie 10 dzieciaki wystartowały w odpowiednim do ich wieku symbolicznym wyścigu, a ich dekoracja odbyła się nieco przed oficjalnymi uroczystościami. Nagrody i dyplomy oraz medale wręczył Zastępca prezydenta Jaworzna, Pan Łukasz Kolarczyk.
wyscig30062022aa 105Należy wymienić osobistości, które pojawiły się na starcie etapu. A był to oczywiście Prezydent Jaworzna Pan Paweł Silbert, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki. Jako że wyścig to pod egidą NSZZ Solidarność nie zabrakło osób ze Komisji Krajowej, czyli przede wszystkim Pana Piotra Dudy i jaworznian - Panów Bogdana Bisia i Waldemara Sopaty. Przybyli nasi radni, Pani Teresa Kondoszek i Panowie Dawid Domagalski, Mariusz Kowalski oraz Mirosław Pieczara. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us