Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Boże Ciało 2022 w parafii Św Wojciecha i św Katarzyny

  • Autor 
BC2022

boze cialo160622 236Jeśli przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli święto Bożego Ciała, to tylko w Jaworznie.

Oczywiście w każdym z miast, miasteczek, w każdej z najmniejszych parafii chodzi o to samo, a mianowicie o uczczenie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, gdzie w każdej Hostii niesionej ulicami miast jest on jeden, ten sam Chrystus. Ale Jaworzno ma jakąś siłę przyciągania, jakąś tajemnicę że właśnie tutaj przybyli zacni goście, dostojnicy Kościoła Katolickiego.

Był więc wśród nas, przechodząc i modląc się klęcząc na naszych ulicach Biskup Sosnowiecki Ks Grzegorz Kaszak, był Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Mariusz Karaś.

Ale ogromnym zaskoczeniem było uczestnictwo właśnie w Jaworznie metropolity Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego ks. Mieczysława Mokrzyckiego.

boze cialo160622 89Do nas przyjechał aby modlić się z jaworznickim duchowieństwem i wiernymi mieszkańcami Jaworzna o pokój w Ukrainie, gdzie trwa woja rozpętana przez zbrodniarza rosyjskiego Putina.

Przez to uroczystości Bożego Ciała miały u nas szczególny charakter: doniosły i bardzo emocjonalny, co wyraził w swoich słowach Prałat, ksiądz Eugeniusz Cebulski.

Setki jaworznian przeszły w procesji łączącej cztery ołtarze i wysłuchały czterech fragmentów Ewangelii wraz ze słowem do wiernych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jednego z najważniejszych świąt katolickich.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us