Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

10, jubileuszowy Rajd Nordic Walking

  • Autor 
10, jubileuszowy Rajd Nordic Walking

nw062022 139Nie słyszeliśmy, aby Nordic Walking w wielu miastach był dyscypliną tak popularną, jak w Jaworznie. Owszem, ludzie chodzą z kijami, ale raczej osobno, w nieformalnych grupach.
W Jaworznie to już niemal kult kijka, a przyczynił się do tego Pan Dariusz Starzycki Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Kiedy organizował pierwszy rajd, był Posłem na Sejm RP. Z roku na rok impreza się rozrastała, przyjmowała coraz bardziej powszechny charakter i dziś już nikt nie wyobraża sobie progu lata bez tradycyjnego przejścia malowniczymi dzielnicami północnego Jaworzna.
I tak jubileuszowy dziesiąty rajd mamy już za sobą.
Kilkaset osób przespacerowało się aby potem celebrować zakończenie imprezy wokół tężni w Geosferze.
Przy okazji dokonano odsłonięcia tablicy wskazującej na inicjatorki budowy tego obiektu, które w ramach JBO zaproponowały jego powstanie i lokalizację.
Był słodki poczęstunek, był poczęstunek gorący, oraz był tort na jubileusz.
Były i nagrody, które losowano a Pan Marszałek wraz z Zastępcą Prezydenta miasta, panem Łukaszem Kolarczykiem wręczyli je wśród oklasków uczestników rajdu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, którą w dużym stopniu wspierała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us