Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/dnigodn22
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/dnigodnosci23
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeriesimple/dnigodnosci19_2
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/dnigodn22
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/dnigodnosci23
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeriesimple/dnigodnosci19_2
Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  • Autor 
Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


dnigodn2022 99Uroczystym przemarszem przez jaworznicki rynek zainaugurowano 21. edycję Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie. Dla uczestników tego wydarzenia, na Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z dyrektorem Zbigniewem Blujem odebrali symboliczny „klucz do bram miasta” przekazany przez Zastępcę Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasza Kolarczyka i przedstawicieli SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy posiadali klucz od ubiegłego roku.

– Cieszę się, że możemy znowu wspólnie świętować, tak ważne wydarzenie jakim są Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk. – Takie spotkania pokazują jak ważna jest integracja społeczności miasta, środowiska osób niepełnosprawnych i instytucji zajmujących się wspieraniem ich w codziennym życiu. Jestem pełen podziwu, że z naszą instytucjonalną pomocą, tworzeniem i poprawianiem bazy szkolno-przedszkolnej, dzieci są coraz bardziej samodzielne i mogą uczestniczyć w wielu organizowanych zajęciach. To powinna być nasza wspólna trosk, by likwidować bariery, ułatwiać życie i codzienne funkcjonowanie. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień starają się, by świat osób z niepełnosprawnościami był lepszy i ciekawszy.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki. Uczestniczący w obchodach tegorocznych Dni Godności Wicemarszałek Starzycki, był jednym z głównych inicjatorów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w mieście.

W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół z klasami integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Uczestnikom towarzyszyli również m.in. Radny Rady Miejskiej Maciej Stanek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. nadzoru właścicielskiego Artur Dzikowski, Naczelnik Wydziału Zdrowia UM w Jaworznie Małgorzata Helbin – Więcek oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie Katarzyna Florek oraz z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Krystyna BojęśAnna Władyga i Aneta Ślusarczyk.

Głównymi bohaterami dzisiejszej uroczystości niezmienne są dzieci, młodzież, dorośli, opiekunowie, nauczyciele oraz dyrekcje placówek. Organizatorem obchodów ponownie zostało Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. (tekist www.jaworzno.pl)
{gallery}dnigodn22{/gallery}

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us