Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Odsłonięcie obrazu Jezusa Miłosiernego w Kaplicy Szpitala w Jaworznie

  • Autor 
Odsłonięcie obrazu Jezusa Miłosiernego w Kaplicy Szpitala w Jaworznie

odsloniecie obrazu kaplica Jaworzno 29W sobotę, 30 kwietnia w kaplicy szpitala w Jaworznie został odsłonięty obraz Jezusa Miłosiernego ufundowany przez Pana Dariusza Starzyckiego, Wicemarszałka Województwa Śląskiego.
To osobista inicjatywa Pana Marszałka, powodowana własną intencją. Obraz został namalowany techniką olejną, ręcznie na płótnie lnianym o wymiarach 110 na 80 cm. Jest oprawiony w drewniana ramę i zabezpieczony werniksem. Dzieła tego dokonała Pani Katarzyna Mairer, Artysta Plastyk. Jego powstanie datuje się na rok obecny, czyli 2022.
W dniu 24 kwietnia podczas Święta Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, w tamtejszym sanktuarium, obraz został poświęcony przez biskupów krakowskich w obecności grupy jaworznian.
odsloniecie obrazu kaplica Jaworzno 1 2
Dziś został odsłonięty przez kanclerza Kurii Sosnowieckiej, Księdza dr. Mariusza Karasia i księdza Jacentego Piwowarskiego w towarzystwie Księdza Eugeniusza Cebulskiego.
W uroczystej mszy świętej wziął udział ofiarodawca, Pan Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Łukasz Kolarczyk, Pan Artur Dzikowski, Pełnomocnik PM Jaworzna, jaworzniccy Radni, autorka obrazu oraz dyrekcja i pracownicy szpitala.
W trakcie tej samej mszy świętej został poświęcony obraz Świętej Siostry Faustyny, namalowany przez tą samą autorkę. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Krakowa

oraz z jaworznickiego akcentu tego doniosłego wydarzenia.lagiewniki 240422 27Obraz Jezusa Miłosiernego.

Kopia obrazu z 1944 r. autorstwa Adolfa Hyły. Obraz olejny namalowany ręcznie na płótnie lnianym o wymiarach 80x110cm. Oprawiony w drewnianą ramę. Zabezpieczony werniksem, chroni farbę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Wymiary oprawionego obrazu: 90x120cm Miejsce i czas powstania obrazu: Jaworzno 2022 r.


Katarzyna Mairer 

mieszka i tworzy w Jaworznie. Z wykształcenia artysta plastyk. Umiejętności i wiedzę w dziedzinie malarstwa poszerzała na Akademii Sztuk Pięknych. Projektuje, rysuje, ilustruje. Specjalizuje się w technice rysunkowej (rysunek tradycyjny) i cyfrowej. W twórczości w dużej mierze przeważa realizm. Najczęstszym punktem wyjściowym prac, a zarazem głównym tematem jest obraz człowieka, w szczególności portret.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us