Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Demagogia goni demagogię, Drwal komentuje - felieton

  • Autor  Drwal
Demagogia goni demagogię, Drwal komentuje - felieton

mysli 1200Demagogia goni demagogię,absurd goni absurd, a wszystko zakrawa o kabaret choć sprawa jest niezwykle poważna.

W miniony piątek Rada Miejska w Jaworznie uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Wojska Polskiego - Północ", co było kolejnym krokiem po pozytywnej opinii sejmowej komisji środowiska i stanowi milowy krok w powstaniu Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.
fot:  cookie_studio - pl.freepik.com


Dla niektórych milowy, ale mam wrażenie jakby co POniektórzy radni byli miliony lat świetlnych oddaleni od rzeczywistości. 5 radnych zagłosowało przeciw używając kuriozalnych argumentów. Jedna z radnych, która od kilku sesji kreśli czarną wizję świata sprowadziła temat do tego, że gdy powstanie Jaworznicki Obszar Gospodarczy będą ginąć pszczoły i topnieć lodowce.

Druga z radnych okazała się specjalistką od mechanizmu działania układu oddechowego człowieka, choć jak wiemy zawodowo nie jest lekarzem. Dla ludzi rozsądnie myślących takie argumenty to polityczne show. Ci, którzy chcą rozwoju naszego miasta wiedzą, że to decyzja strategiczna i jak mówi się "na mieście" to najważniejsza uchwała Rady Miejskiej w całej 20-letniej działalności Pawła Silberta na stanowisku prezydenta miasta.

Należy się cieszyć, że mieszkańcy Jaworzna to rozsądni ludzie, którzy od lat wybierają w większości odpowiedzialną władzę, bo gdyby do niej doszły takie osoby jak wspomniane radne, nasi mieszkańcy musieliby mieszkać i pracować... w lesie.

Drwal                                            

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us