Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Opozycyjne drzewa

  • Autor  Drwal
Opozycyjne drzewa

grodekorka 31 160010 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Jaworznie. Jak zwykle dużo ważnych tematów, ale i niepotrzebnej dyskusji.
Od pewnego czasu można zauważyć, iż publiczna dyskusja w naszym mieście toczy się wokół jednego – drzew.

Lokalni politycy Platformy Obywatelskiej nie zauważają wielu innych ważnych tematów, ważnych inwestycji, perspektywicznych działań. Na sesji przedstawiają płomienne wystąpienia dotyczące wycinki lasów i ochrony przyrody, choć jak się wczoraj okazało nie do końca mają pojęcie na czym polega tzw. gospodarka leśna, która w dodatku w znacznej większości prowadzona jest przez Lasy Państwowe – instytucje zupełnie niezależną od miejskiego samorządu.

Ale niestety, nasi radni z opozycji nie pamiętają też innych ważnych kwestii… może ktoś im powinien zatem przypomnieć, że w latach 2007 – 2015 kiedy PO i PSL rządzili w Polsce wycięto ok. 120 mln drzew.

W ramach ciekawostek nie inna sytuacja miała miejsce np. w Warszawie - za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz według oficjalnych danych, w latach 2007-2016 zostało wyciętych 230 tys. drzew.
Co należy podkreślić w Jaworznie patrząc wstecz od 2001 do 2020 roku przybyło 700 ha zadrzewionego terenu i areałów zielonych – mówił o tym prezydent Silbert w wywiadzie dla RadiaEm, który to wywiad co ciekawe również spotkał się z zainteresowaniem radnych – szkoda, że nie w tym aspekcie co trzeba.

Jak widać działania lokalnych działaczy PO pokazują niesłychaną hipokryzję w ich działalności i próbę zbijania kapitału politycznego na temacie drzew. I choć Jaworzno kojarzone jest w sposób oczywisty z drwalem i choć drwal felietony pisze, to Jaworzno było, jest i będzie zielonym miastem.

                                                                                                       Drwal

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us