Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Radni JMM i PIS odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców Jaworzna!

  • Autor 
Radni JMM i PIS odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców Jaworzna!


niskaemisjajaworzno2022Podczas czwartkowej (10 lutego) sesji zabezpieczono dodatkowe środki w budżecie miasta na Program ograniczenia niskiej emisji i dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła.

Dzięki temu większość wniosków złożonych przez mieszkańców w tym roku będzie mogła być zrealizowana. "Lokalni działacze PO i media im sprzyjające potrafią tylko robić sztuczną sensacje z tematów, które dotyczą naszych mieszkańców" komentuje radny Maciej Stanek


Dziś usłyszeliśmy - dodaje -  że jednak zwiększenie kwoty na wymianę źródeł ciepła nie do końca cieszy radnych KO, bo Ci chcieliby dofinansowanie do ogrzewania gazowego... No cóż, być może radni KO nie wiedzą, że żeby ogrzewać nasze domy gazem, trzeba mieć przyłącze gazowe, a za to odpowiada niezależna od miasta spółka gazownictwa, która de facto podjęła już działania w tym zakresie, ale są one rozłożone w czasie. My, w przeciwieństwie do radnych Koalicji Obywatelskiej odpowiadamy konkretnymi działaniami! - kończy Pan Stanek.

W budżecie miasta na 2022 r. na dotacje do ekologicznych urządzeń grzewczych zabezpieczono środki w wysokości 620 tys. zł. Z uwagi na zróżnicowaną wysokość dotacji, to jest 3,4 lub 6 tys. zł - zależnie od przyjętych rozwiązań, dofinansowanie otrzymałoby jedynie 151 pierwszych wnioskodawców. By wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli dokumenty o wsparcie otrzymali dopłaty, prezydent Paweł Silbert zawnioskował o podniesienie dotychczasowej kwoty o dodatkowe blisko 840 tys. złotych. Dzięki temu na ten cel w bieżącym roku miasto przeznaczy niemal 1,5 mln złotych.

W bieżącym roku nabór wniosków na dotacje celowe do wymiany nieekologicznych urządzeń grzewczych i CWU ze środków gminnych - został zakończony. O dotacje można się jednak ubiegać, w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Mieszkańcy mogą składać wnioski do m.in.: wymiany źródła ciepła, termomodernizacji, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej  zewnętrznej czy wymiany instalacji centralnego ogrzewania. Nabór nie jest ograniczony ramami czasowymi.

Mieszkańcy mogą skorzystać z porad dotyczących programu w punkcie konsultacyjno - informacyjnym obsługującym program "Czyste powietrze". Punkt ten zlokalizowany jest w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie (ul. Krakowska 9 - II piętro, wejście do budynku od strony Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej) i jest czynny:

  • w środy w godzinach: 8:00 - 14:00,
  • w piątki w godzinach: 8:00 - 12:00.

 

%MCEPASTEBIN%
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us