Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Ponad dwa miliony złotych dla jaworznickiej edukacji

  • Autor 
Ponad dwa miliony złotych dla jaworznickiej edukacji

laboratoria 222aJaworzno znalazło się wśród miast które w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzyma duże dofinansowanie dla szkół. Każda szkoła podstawowa otrzyma środki na założone w programie cele.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.


laboratoriaprzyszlosci22Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

laboratoria 222a

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us