Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Budowa nowej siedziby SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu coraz bliżej!

  • Autor 
Budowa nowej siedziby SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu coraz bliżej!

pogotowie1022Informację na ten temat przekazał ostatnio Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a podczas sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni wyrazili wolę przekazania działki pod budowę siedziby.

Cieszymy się, że Zarząd Województwa, w tym wywodzący się z tego obszaru Dariusz Starzycki - Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz odpowiedzialna za obszar zdrowia Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego przy wsparciu Poseł Ewy Malik dokładają wszelkich starań, aby podnosić komfort opieki zdrowotnej w regionie, w tym również w Jaworznie.

 


pogotowie1022aW najbliższych miesiącach oprócz budowy nowej siedziby planowane są kolejne działania. Budowa nowej siedziby RPR kosztować będzie ok. 20 mln zł, a inwestycje w RPR, w tym w zakresie stacji pogotowia w Jaworznie będącej częścią RPR wyniosą prawie 8 mln zł.

Przypomnijmy, że do Jaworzna trafiły w zeszłym roku również nowe karetki pogotowia, które każdego dnia służą naszym mieszkańcom.
Jedną z nich to efekt wygranego projektu w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, który zgłosiła grupa mieszkańców naszego miasta. W dobie pandemii podnoszenie standardu opieki zdrowotnej to priorytet!

pogotowie1022b

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us