Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Drwal nadaje - Opozycjo! Czy leci z wami pilot? Felieton - z dystansu

  • Autor  Drwal
Drwal nadaje - Opozycjo! Czy leci z wami pilot? Felieton - z dystansu


izera obaszarBycie w opozycji to fajna rzecz: nie ponosi się odpowiedzialności za kluczowe decyzje - bo to problem rządzących, można wszystko krytykować dla zasady lub „pod publikę”, można nie mieć pomysłu na przyszłość, ale pieniądze z diet wpływają za to na konto regularnie…a naród myśli, że jego wybrańcy pracują w pocie czoła…
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawiła się, po raz kolejny sprawa Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego – tym razem, w kontekście deklaracji o poparciu dla Prezydenta Jaworzna w działaniach mających na celu utworzenie tego strategicznego dla przyszłości Jaworzna terenu inwestycyjnego.


Wydawać by się mogło, że potrzeba zapewnienia naszemu miastu bezpieczeństwa przemysłowego, w związku z planowanym „wygaszaniem kopalń”, powinna łączyć naszych radnych jak nic innego. Tymczasem okazało się, że rozwiązanie tego problemu leży jedynie na sercu rajcom z JMM i PiS, natomiast dla radnych z Koalicji Obywatelskiej ważniejsza wydawać by się mogło był (jest) interes jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych.
Jedną z podstawowych zasad dobrej gospodarki jest w pierwszej kolejności zadbanie o dom, a później dopiero o dodatki do niego. Mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli, którzy mają być gospodarzami wspólnego domu, którym jest własna miejscowość. Dbanie o cudzy biznes, a nie o przyszłość własnego miasta i jego mieszkańców jest zaprzeczeniem bycia dobrym gospodarzem. Działania jaworznickiej opozycji mają od lat jeden cel: Silbert i walkę z tą wizja rozwoju miasta. Obawiam się, że gdyby Prezydent miasta ogłosił odejście z urzędu – dla radnych KO skończyłby się świat, a w ich oczy zajrzałaby kompletna bezradność: ich pomysł na funkcjonowanie w publicznej przestrzeni rozpłynąłby się w powietrzu jak kamfora…pozostawiając pustkę, której nie byliby w stanie wypełnić.
Uciekając od odpowiedzialności w głosowaniu nad deklaracją w sprawie poparcia utworzenia Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego – radni KO wyprowadzili bokserski cios podbródkowy, którym trafili się sami w twarz. Jedyne co mogli w tej sytuacji usłyszeć to to, że doznali auto K.O. (knock-out). Tym bezprecedensowym zachowaniem pokazali, że bezradnie pikują w spróchniałym szybowcu upatrując w zbliżającej się skale szansy na ratunek.. Nie są to czcze słowa. Nie tak dawno temu wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Jaworznie pokazał dosadnie gdzie ma swoich (nie)dawnych towarzyszy z KO i uciekł do struktur Polska 2050, która zdaje się pełnić funkcję schronienia dla spadochroniarzy z opozycji.
Jaworznicki Obszar Gospodarczy musi powstać, bo Jaworzno musi być przygotowane na czasy, gdzie kopalnia węglowa, a być może nawet elektrownia elektryczna w formie jakiej ja dotychczas znamy będzie wspomnieniem, częścią historii miasta. Wg oficjalnych danych ta zmiana może dotknął nawet 9600 pracowników i ich rodziny. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań tu i teraz przyszłość naszej małej Ojczyzny rysuje się w czarnych barwach. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy patrzą dalej niż na koniec swojego nosa i jak w szachach starają się przewidzieć posunięcia gospodarcze kilka ruchów naprzód. Póki co te „posunięcia” wpływają pozytywnie na rozwój Jaworzna pomimo tego, że kilka pionków postanowiło się schować pod szachownicą…

Drwal                          

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us