Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Święto Wojska Polskiego w Krakowie - naszym byłym mieście wojewódzkim

  • Autor 
Święto Wojska Polskiego w Krakowie - naszym byłym mieście wojewódzkim


krakow15082021 21Tym razem z naszymi obiektywami trafiliśmy na oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego do Krakowa, zorganizowane przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Po mszy świętej w Katedrze Wawelskiej uczestnicy w osobach władz województwa, kombatantów, posłów i wojskowych przemaszerowali pod Krzyż Katyński, gdzie złożyli kwiaty, po czym dalej przemieścili się na Plac Matejki, gdzie dokonała się najbardziej spektakularna część uroczystości.

Krakowianie byli świadkami podniesienia flagi państwowej w towarzystwie hymnu Polskiego, Apelu Pamięci, wysłuchali przemówień i obserwowali złożenie wieńców przez oficjeli, po czym mogli wziąć udział w wojskowym pikniku w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

Zastanawiający był brak na uroczystościach władz miasta Krakowa. Tę okoliczność pozostawiamy bez komentarza, podobnie jak brak posłów i polityków tak zwanej opozycji. Czyżby to święto nie dotyczyło ich ojczyzny?

My zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów na Placu Matejki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza u stóp Pomnika Grunwaldzkiego.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us