Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworzno 43. na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce

  • Autor 
Jaworzno 43. na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce


Jaworzno 43Na 1000 mieszkańców Jaworzna przypada 665 pojazdów mechanicznych.

Plasuje to miasto na 43. miejscu rankingu zmotoryzowania w Polsce.

To kolejna miejscowość, która znalazła się na liście z województwa śląskiego.

Eksperci rankomat.pl do przygotowania listy wzięli pod uwagę samochody osobowe, ciężarowe i motocykle zarejestrowane w 66 miastach na prawach powiatu.

Wykorzystano do niej dane GUS opracowane dla każdego z trzech rodzajów pojazdów  w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

Miejsce na liście porównywarki jest zależne od sumy tych pojazdów przypadających na każdy tysiąc mieszkańców danego miasta.

zmotoryzowtabelkaW Jaworznie jest zarejestrowanych 665 pojazdów na tysiąc mieszkańców. Daje to miejsce w piątej dziesiątce. Bardziej zmotoryzowane na Śląsku są m.in.: Katowice (928,4), Częstochowa (722), czy Rybnik (704,7). Mniejszy poziom zmotoryzowania jest natomiast m.in. w: Świętochłowicach (576,6), Bytomiu (564,1) i Chorzowie (539,3). W skali kraju liderem rankingu jest Przemyśl (954), a ostatnie miejsce zajmuje Wałbrzych (391,1).


Na 1000 mieszkańców Jaworzna przypada 564,6 samochodów osobowych. Daje to 37. miejsce w Polsce. Biorąc pod uwagę ciężarówki, Jaworzno zajmuje dopiero 57. pozycję w kraju z wynikiem 62,5. W przypadku motocykli miasto zajmuje wysoką 6. lokatę z wynikiem 37,9 na tysiąc mieszkańców.

- Ubezpieczyciele, obliczając cenę OC, biorą pod uwagę szereg różnych czynników. Natężenie ruchu jest tylko jednym z nich. Teoretycznie poziom zmotoryzowania może wpływać na zwiększony ruch w danym mieście. Jednak bez analizy jakości i rodzaju dróg, liczby wypadków, a także danych kierowcy oraz pojazdu, precyzyjne wyliczenie składki jest niemożliwe. Dlatego pomimo mniejszego poziomu zmotoryzowania niż w np. Rybniku, mieszkańcy Jaworzna płacili za OC więcej – wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju produktu rankomat.pl.

 

Pełna treść artykułu znajduje się w załączniku. Zachęcam do zapoznania się z nią. Materiał można wykorzystać w całości lub w częściach, powołując się na źródło rankomat.pl.

Gdzie płaciliśmy najwięcej za OC

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us