Menu

ogłoszenie bezpłatne

Ważny krok w tworzeniu strefy przemysłowej i budowy fabryki Izery w Jaworznie

  • Autor  MS
Ważny krok w tworzeniu strefy przemysłowej i budowy fabryki Izery w Jaworznie

izera2Minister Klimatu i Środowiska wyraził zgodę na przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele nierolnicze i nieleśne, gruntów znajdujących się w planowanym kompleksie inwestycyjnym przy ul. Wojska Polskiego. Do Urzędu Miejskiego w Jaworznie, wpłynęła już decyzja Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Z satysfakcją potwierdzam, że wpłynęła stosowna decyzja Ministra Klimatu i Środowiska o przeznaczeniu gruntów przy ul. Wojska Polskiego na cele gospodarcze. To pozwala nam na dalszą pracę nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i umiejscowienie dużej strefy przemysłowej w Jaworznie – mówi Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna. Pracując nad tym tak intensywnie dzisiaj, robimy to po to, by ludzie za 10-15 lat mieli dalej sensowną i dobrze płatną pracę – podkreśla prezydent Paweł Silbert.

Minister w wywiadzie dla Pulsu Biznesu podkreślał, że Śląsk i województwo potrzebują nowych inwestycji i nowych miejsc pracy, a do tego potrzebne są duże tereny.

Rozważaliśmy racje wszystkich stron i ostatecznie przychyliliśmy się do wniosku prezydenta Jaworzna. Teraz prezydent może wydać decyzję o przeznaczeniu tego terenu pod działalność produkcyjno-usługową - mówi Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska. - Pomysł zakłada stworzenie w Jaworznie prężnego ośrodka przemysłowego, który wykorzysta szanse związane z szybko rosnącą branżą elektromobilności. Powstanie tam nie tylko fabryka zatrudniająca 3 tys. osób, ale też kolejne prywatne przedsięwzięcia, również z branży motoryzacyjnej, dla których fabryka Izery będzie dodatkowym argumentem za realizacją inwestycji — twierdzi Michał Kurtyka.

W wywiadzie dla Pulsu Biznesu minister Michał Kurtyka podkreślił wagę projektu:
Polska jest ostatnim dużym rynkiem w Europie, który nie ma własnej marki motoryzacyjnej — podkreśla Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, i zapowiada państwową inwestycję w Izerę. - ElectroMobility Poland i jej plan budowy fabryki samochodów elektrycznych to projekt o tak dużym znaczeniu, że powinien otrzymać wsparcie z pieniędzy publicznych — mówi „PB” minister Michał Kurtyka. Podkreśla, że w podobny sposób były finansowane narodziny motoryzacyjnych gigantów, m.in. francuskich, niemieckich czy koreańskich.

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/izera-wjedzie-pod-panstwowe-skrzydla-1113285

Paweł Silbert – prezydent Jaworzna
Po decyzji o przeznaczeniu gruntów i komunikacie Ministerstwa, powstanie fabryki Izery w Jaworznie jest jeszcze bliższe. Dzięki pracy i staraniom wielu ludzi, kształtujemy gospodarczą przyszłość Jaworzna i regionu. Trzymamy się ustaleń i zapisów, które wynikają z podpisanego w ubiegłym roku memorandum. Codziennie, od długiego czasu, wkładamy mnóstwo wysiłku żeby to przedsięwzięcie było możliwe. Jestem w stałym kontakcie z Ministrem Klimatu i Środowiska, Prezesami Electromobility Poland, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Regionalnym Dyrektorem Lasów Państwowych, władzami województwa. Pracujemy wspólnie, szukamy rozwiązań, kawałek po kawałku rozbijamy przeszkody i pokonujemy problemy. Pracując nad tym tak intensywnie dzisiaj, robimy to po to, by ludzie za 10-15 lat mieli dalej sensowną i dobrze płatną pracę. W tym wszystkim pomagają nam parlamentarzyści z naszego okręgu – dziękuję za zaangażowanie Poseł Ewie Malik oraz Posłowi Waldemarowi Andzelowi. To żmudne działanie, obliczone na lepszą przyszłość dla Jaworzna i całego regionu, a nie na poklask i chwilowe happeningi. Widzimy jaki skok dzięki strefom przemysłowym i inwestycjom w gospodarkę, wykonały miasta takie jak Tychy czy Gliwice. Deklaruję, że zrobimy wszystko, by strefa gospodarcza w Jaworznie mogła powstać, by w obliczu potężnych wyzwań transformacyjnych zachować bezpieczny, przyszłościowy i proinwestycyjny kurs.

Dariusz Starzycki, wicemarszałek Województwa Śląskiego
Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Dowodem jest pozytywna decyzja Ministerstwa Klimatu dla fabryki polskich samochodów elektrycznych IZERA. Byłem ogromnie dumny, kiedy w grudniu uczestniczyłem w uroczystym podpisaniu memorandum o lokalizacji fabryki IZERY w Jaworznie. Miasto, które wyrosło na przemyśle, które ma potencjał do ściągania wielkich inwestycji, zostało wybrane spośród 30 innych lokalizacji w bardzo rygorystycznej weryfikacji – duże brawa dla zespołu prezydenta Silberta za ściągnięcie tak strategicznego inwestora. Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu i wspieram go, bo polska motoryzacja ma szansę odrodzić się w nowej rzeczywistości na jaworznickiej ziemi. To ogromna szansa dla całego regionu i kraju.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us