Menu

ogłoszenie bezpłatne

Wiersz ławeczkowy... Przechodniu usiądź, a poczytaj sobie...

  • Autor  Ant
Wiersz ławeczkowy... Przechodniu usiądź, a poczytaj sobie...

laweczkowe wiersze 7Już w najbliższy wtorek 21 września nasze miasto będzie świętowało niebagatelną, bo sto dwudziestą rocznicę nadania praw małomiasteczkowych.
Byłoby więcej, mógł być jubileusz już 175 lecia, gdyby nie pech, czyli powstanie krakowskie, które wybuchło w 1846 r. i zaprzepaściło ogromną wówczas szansę na uzyskanie tytułu miasta powiatowego.
Nie ma sensu, oczywiście, rozpaczać nad straconą onegdaj szansą, gdy tyle spraw przed nami, gdy Jaworzno rozwija się i pięknieje jak nigdy.

Jednym z pomysłów jubileuszowych było zaproszenie jaworznian do poetyckiego włączenia się w urodzinowe obchody. I odzew, nie tak wielki, jak organizatorzy się spodziewali, nastąpił, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie pomysł zaaprobował i udostępnił 14 ławeczek do dyspozycji na ławeczkowe wiersze.

laweczkowe wiersze 5Pomysłodawca projektu, Zbigniew Adamczyk, już zwątpił, bo konkurs zdecydowanie nie wypalił, jednak przew. Jury, pani dr Beata Wrona stanowczo zaprotestowała, rozesłała wici i napłynęły wiersze Jaworznian i miłośników Jaworzna niemal z całego świata, nawet z Ameryki.

Jest więc co poczytać i nad czym pomyśleć.

Od dziś (17 września) do spacerów uroczą drogą rowerową, która zaczyna się od Galeny, a kończy na Osiedlu Stałym, można połączyć z równie uroczą lekturą wierszy ławeczkowych, bowiem przykręcone zostały tabliczki (UWAGA – z laminatu, choć wyglądają jak metalowe) z nadesłanymi wierszami. Pomagał wydatnie fachowiec od wkrętarki, autor niniejszego tekstu.

laweczkowe wiersze 3- Podziękowania należą się również niewątpliwie Panu naczelnikowi Inwestycji Miejskich Grzesiowi Cyranowi, który pomysł podjął i przekonał do niego władze miasta – dziękuje pomysłodawca. Dziękujemy również Pani referendarz Iwonie Zytko, która projekt sumiennie i skutecznie realizowała, dbając o szczegóły prawne i finansowe.
Mamy nadzieję, że tabliczki z wierszami przetrwają jak najdłużej, czego i mieszkańcom i sobie życzymy- dodała p. B. Wrona.


laweczkowe wiersze 1laweczkowe wiersze 4laweczkowe wiersze 1 3

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us