Menu

Wiersz ławeczkowy - Konkurs

  • Autor  Ant
Wiersz ławeczkowy - Konkurs

 

wierszyk13Każda okazja jest dobra, by napisać wiersz. Natomiast jubileusz 120-lecia przyznania naszemu grodowi praw miejskich czyni tę okazję wyjątkową. W Jaworznie, które z każdym dniem pięknieje, pojawiły się ławeczki zachęcające do wypoczynku i refleksji. Będzie jeszcze klimatyczniej, jeśli na ich oparciu pojawią się słowa, które medytacji o Jaworznie będą sprzyjać. Stąd propozycja: NAPISZ WIERSZ ŁAWECZKOWY O JAWORZNIE.Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków oraz Urząd Miasta, który obiecał udostępnić ławeczki.

Znakomite jury, w skład którego wejdą: Anna Kadulska (aktorka), Danuta Noszczyńska Wareńczuk (pisarka), dr Beata Wrona (dyplomowana nauczycielka języka polskiego), Bogdan Wołkowski (wielokrotny mistrz świata trików bilardowych i snookerowych) dr Jakub Byrczek (fotograf) prof. Paweł Sarna (poeta, krytyk literacki) i Zbigniew Adamczyk (nauczyciel) przeczyta i oceni nadesłane wiersze. Wybierze najlepsze, które zostaną zapisane na zaprojektowanych przez p. Kaję Kwadrans tabliczkach, a te umieszczone na jaworznickich ławeczkach. Będzie można zaprosić znajomych, by wyjaśnić „co autor miał na myśli” i wspólnie porozmyślać nad pięknem, historią i przyszłością grodu nad dwiema Przemszami.

wierszyk12Regulamin konkursu jest bardzo prosty – należy napisać krótki (maksymalnie ośmiowersowy) wiersz – bowiem dłuższy nie zmieści się na belce ławeczkowej. Nie ma żadnych podziałów na kategorie gatunkowe, nawet obowiązku legitymowania się pochodzeniem z Jaworzna. Wystarczy talent i sympatia do Jubilata – co bynajmniej nie oznacza, że wiersze muszą być peanami na cześć! Każdy pisze „co mu w duszy gra”.
Jeśli organizatorom uda się wychodzić jakieś fundusze (póki co nie ma, bo konkurs dopiero zostaje ogłoszony, a MDK jest placówką oświatową, więc niezbyt zasobną w zbędne finanse) – będą też nagrody inne niż te najsympatyczniejsze: publicznie dostępny wiersz uznany przez kompetentne i sprawiedliwe Jury.
Ze strony Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie mdk.jaworzno.edu.pl – zakładka Wiersz ławeczkowy już można pobrać Regulamin i Kartę zgłoszeń. Następnie wystarczy wysłać utwór wpisany do Karty zgłoszeń na podany adres (mdk.jaworzno@o2.pl) i czekać w sierpniu na ogłoszenie wyników. Kolejność nadsyłania, co prawda, się nie liczy, jednak jurorzy będą wdzięczni za stopniowe, nie zaś hurtowe, nadsyłanie dzieł poetyckich. Będą sprawiedliwsi, mając więcej czasu na przemyślenie werdyktu!

do pobrania:

Karta zgłoszeniowa Wiersz ławeczkowy

REGULAMIN WIERSZ ŁAWECZKOWY

Patronat medialny:

Extra – tygodnik

Puls – tygodnik

www.mojejaworzno.pl

MłoDeK

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us