Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych w Jaworznie

  • Autor  A Jak
Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych w Jaworznie

Dzisiaj, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niestety ze względu na panującą sytuację w kraju, nie było w tym roku zorganizowanych lokalnych uroczystości. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, chcący oddać hołd bohaterom podziemia antykomunistycznego musieli robić to osobno.

wykleci20210301 14 1600Pierwsze osoby kwiaty przy pomniku niepodległości złożyły już wczoraj po Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych.
Dzisiaj przez cały dzień różne delegacje składały symboliczne wiązanki kwiatów. Najliczniej w okolicach godziny 16, zebrała się reprezentacja Klubu Konfederacji Jaworzno wraz z Konfederacją Korony Polskiej.

Na wstępie krótkie przemówienie wygłosił lider klubu Artur Jakóbik, który przybliżył słuchającym sylwetkę Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz odczytał jeden z rozdziałów książki „O naśladowaniu Chrystusa”.

Ta właśnie książka autorstwa Tomasza a Kempisa ukształtowała postawę wspomnianego Żołnierza Wyklętego. Następnie członkowie klubu złożyli kwiaty i znicze jako wyraz pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz jako symbol wdzięczności za ich wierność ojczyźnie. Po oddaniu hołdu, reprezentacja klubu udała się na rondo Żołnierzy Wyklętych, gdzie zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, uprzednio posprzątawszy rondo ze śmieci.

Zdjęcia MM

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us