Menu

ogłoszenie bezpłatne

Szczepimy się ! PSSE informuje

  • Autor 
Szczepimy się ! PSSE informuje

W związku z przystąpieniem do realizacji przez Państwową Inspekcję Sanitarną kampanii społecznej ph. #SzczepimySię PSSE Jaworzno przekazuje ważne informacje.


szczepimysienewGłównym celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat szczepień w profilaktyce COVID-19, natomiast celem strategicznym kampanii jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad epidemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa.


Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.


Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki przeznaczone są dla osób najbardziej narażonych, takich jak:
• pracownicy służby zdrowia;
• mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
• seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat - od 22.01.2021);
• służby, które wspomagają walkę z COVID-19 - m.in. policja i wojsko;
• nauczyciele.


Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.


Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje.
Zachęcam Państwa do włączenia się w kampanię #SzczepimySię i zamieszczenie załączonych materiałów informacyjno-edukacyjnych na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

szczepimysieplak

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us