Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Badmintonowe Mistrzostwa Jaworzna

2015 05 14 081857 CustomJuż niebawem pasjonaci badmintona z naszego miasta będą mieli kolejną okazję żeby wziąć udział w sportowych zmaganiach w tej dyscyplinie. Tym razem na boisku zmierzą się nauczyciele, pracownicy oświaty i samorządowcy. Proces rekrutacji zawodników powoli dobiega końca więc wszyscy, którzy w niedzielę - 24 maja - chcą powalczyć o mistrzostwo Jaworzna muszą się spieszyć. Patronat nad imprezą objął prezydent Paweł Silbert, a jej organizatorem jest Klub Sportowy WOLANT.

 

- Jak sama nazwa wskazuje, organizowane Mistrzostwa są skierowane do nauczycieli, pracowników oświaty oraz samorządowców, którzy są pasjonatami badmintona i lubią aktywnie spędzać czas. Będzie to świetna okazja do integracji środowiska, którego przedstawiciele nie raz brali już udział w organizowanych przez nasz klub imprezach - wyjaśnia prezes KS WOLANT Dariusz Opatrzyk. - Mamy nadzieję, że oprócz samej sportowej rywalizacji, Mistrzostwa będą też przyczynkiem do wzbudzenia potrzeby racjonalnej troski o własne zdrowie i sprawność fizyczną oraz rozwijanie potrzeby aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w I Mistrzostwach Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców w Badmintonie, będą się mogli zmagać w pięciu różnych kategoriach, a każdy uczestnik będzie mógł zagrać w dwóch z nich. Rywalizacja toczyć się będzie w grze pojedynczej pań i panów, w grze deblowej pań i panów oraz w mikście. Najlepsi badmintoniści w każdej z klasyfikacji będą mogli oczywiście liczyć na nagrody i upominki.

Zgłoszenia do zawodów, do wszystkich gier, będą przyjmowane do 19 maja 2015 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem ? uks.wolant@wp.pl oraz smsowo, pod nr tel.: 889-447-555. Same zawody odbędą się w niedzielę - 24 maja - w hali sportowej VIA SPORT, na Osiedlu Stałym. Start Mistrzostw zaplanowano na godz. 9.00.

- Nad naszymi Mistrzostwami honorowy patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna, a w oficjalnym otwarciu imprezy udział zdeklarował aktualny Mistrz Europy w badmintonie, który wystąpi w grze pokazowej - zapowiada trener Opatrzyk.

Zaplanowany program zawodów przedstawia się następująco:

środa 20.05.2015 r.

- godz. 19.30 ? losowanie par w hali VIA SPORT,

niedziela 24.05.2015 r.:

- godz. 8.45 ? odprawa techniczna,
- godz. 9.00 ? rozpoczęcie gier singlowych mężczyzn kat. open,
- godz. 11.00 ? uroczyste otwarcie Mistrzostw (gra pokazowa z udziałem Mistrza  Europy w Badmintonie),
- godz. 11.30 ? rozpoczęcie gier singlowych kobiet  kat. open,
- godz. 14.00 ? rozpoczęcie gier podwójnych DK, DM, Mixt,

Szczegółowe informacje można znaleźć w komunikacie organizacyjnym KS WOLANT oraz na stronie organizatora - www.kswolant.org.

Serdecznie zapraszamy!

plakat wolant nauczyciele2015 Custom

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us