Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

3 powody, dla których warto wymienić stare okna na nowe

  • Autor  PROMOtr1 21r 1aWymiana starych okien na nowe to nie tylko kwestia estetyki. Nowsza stolarka okienna jest również bardziej szczelna oraz energooszczędna, dlatego może zmniejszyć rachunki za ogrzewanie!


Technologie budowlane stale się zmieniają. Kiedyś standardem było budowanie z tradycyjnych cegieł. Dzisiaj zamiast nich wybierane są specjalne bloczki lub ściany prefabrykowane. Podobnie sytuacja wygląda w branży stolarki okiennej. W przeszłości okna były produkowane z drewna. Teraz do dyspozycji mamy szeroką gamę innych, nowoczesnych rozwiązań. Wymiana starych, drewnianych czy też plastikowych okien na nowe, może przynieść wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję?

Szukasz dobrych okien w Bielsku Białej? Sprawdź tutaj: artroll.pl

Mniejsze straty ciepła

Główną zaletą współczesnych okien jest ich niski współczynnik przenikania ciepła określany jako Uw. Okna o niskim współczynniku Uw nie przepuszczają tak dużych ilości ciepła i tym samym są bardziej energooszczędne. Takie okna stanowią ważny element prawidłowej termoizolacji domu. Zmniejszają przez to rachunki za ogrzewanie, a także przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Mniej opału to mniej smogu!

Estetyczny wygląd

Nowe okna w domu to także jego estetyczny wygląd. Aktualnie do dyspozycji jest szeroka gama wariantów wzorniczych, w tym między innymi okna o kolorach jednolitych oraz okna drewniane w wielu wybarwieniach oraz wykończone okleinami drewnopodobnymi. Wymiana okien od razu może poprawić estetykę budynku zarówno z zewnątrz, jak również od środka.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne okna nie tylko są ciepłe i estetyczne. Mogą również zaoferować dodatkowe funkcjonalności w porównaniu ze stolarką okienną starszej generacji. Przede wszystkim warto wskazać na możliwość zakupienia okien antywłamaniowych. Tego typu stolarka zmniejsza ryzyko włamania i kradzieży. Warto zamontować ją na parterze oraz w innych łatwo dostępnych punktach domu. Także można wybrać okna o różnych wariantach obsługi. To nie tylko standardowe okna rozwierne oraz uchylne, ale również okna przesuwne, które świetnie sprawdzają się na taras i na balkon. Jeśli planujesz kupić nowe okna Bielsko Biała to jedno z miast, gdzie czekają najlepsze salony okien!
1r 1

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us