Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Nowa piosenka - Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami

  • Autor 

 

niebadzkiep
Dziś został ogłoszony komunikat rządu, ze od jutra, czyli od 25 marca do 10 kwietnia będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wychodzenia z domu poza rzeczywiście koniecznymi sytuacjami. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa - dla zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zanim jednak zaprosimy do przeczytania komunikatu proponujemy nową, "jeszcze ciepłą" piosenkę Aleksandra Tury dotyczącą spraw epidemiologicznych.

 

 

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa - zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań.

"Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć" - stwierdził.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni dotychczasowymi ograniczeniami. "Tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek we wspólnym działaniu, by ograniczyć wirusa" - zaapelował.

"+Zostańmy w domu+ wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się" - poinformował. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec... Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

 

niebadzkiep

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us